Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi bűnök 20-on,30 évek...

A családi bűnök 20-on,30 évek távlatában elévülnek?

Figyelt kérdés

szóval mindenki megbocsát mindenkinek, mert úgy is rég volt?

kérdem én az alábbi alapján, ahol 27 év múlva jutott apuka eszébe a lánya és jelölte be facen. addig meg elhagyta az egész családot.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


csak mert engem is elhagytak és el kell majd néznem ahogy felnőtten nyalják falják egymást majd a gyerek az apjával?mert ugye apuka úgyis előadja az édit, a gyerek meg úgyis előítéletek nélkül nyit felé.

ez természetes és nekem is meg kellene bocsátani majdan, ha ennyi évek múlva képbe kerülne az apa??


2013. nov. 26. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy családi bűn elévülése. Olyan van, hogy valóban megbocsátnak egymásnak, és a régi bűnök már nem fájnak senkinek. Ha ez nem történik meg, akkor a puszta felejtés nem segít.


Az úgynevezett családi tudattalan a kollektív tudattalan része. Minden megőrződik benne, max. nem lehet hozzáférni tudatosan (akarattal), DE átvivődik a követező generációkra. Így keletkeznek a családi "fekete bárányok": akik valójában családi bűnbakok. Valakinek el kell vinne a balhét mindenért. :(

2013. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem évülnek el. Apuka hiába adja elő az édit, a gyerek azért tudja, eddig nem volt sehol sem, most pedig már éveket, évtizedeket nem lehet bepótolni.

Apuka reménykedhet, de aki így elhagyja a gyerekét, ott nincs olyan mese egy felnőtt gyereknél, hogy azt a gyerek el is higgye.

Vannak dolgok, amik nem megbocsájthatóak, és nem lehet elfelejteni sem.

2013. nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

érdekes elmélet


csak belegondolva egy fészbúkos kattintás, hogy máris felülír 27 évet..

tehát az ember akármilyen döntést hoz az megváltozik, megváltoztatható egy kattintással.

hát nekem az érzelmeim nem tudnának megváltozni!

2013. nov. 26. 18:18
 4/4 A kérdező kommentje:
#2 de a gyerek ahogy kérdező is, olyan naív ..hát én visszajelöltem..azt se tudja kellett volna, vagy nem, vagy miért tette, semmit.eleve idejön ezzel a gyakorira, annyira nincs tisztában egy gyerek felnőtt fejjel is lazán megvezethető :(
2013. nov. 26. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!