Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nálunk nem volt meg ez?

Csak nálunk nem volt meg ez?

Figyelt kérdés

Hát... Éppen tegnap este mentem anyukámhoz, mert fájt a hasam és gondoltam, hogy talán neki van gyógyszere. Jött be apu, hogy mi történt, rosszat ettem-e. Erre mondtam, hogy nem, nincs semmi probléma, női dolog... apám meg úgy fordult ki a szobából, mint akit nyakon vágtak.


Aztán később gondolkodtam azon, hogy mi sosem beszéltünk semmi ilyesmiről se anyuval, se apuval. Mármint nem volt meg "A híres beszélgetés" pl. Meg én elég fiús voltam gyerek koromban, gondoljátok el milyen meglepetésként ért, amikor úgy jöttem haza a suliból, hogy tiszta vér voltam (bocsánat :/). Elbőgtem magam, mert azt hittem, hogy meg fogok halni. Anyám meg otthon kinevetett és felvilágosított, hogy nincs ezzel semmi probléma. Ez így lehet, hogy vicces, de akkor annyira megijedtem, hogy csak na.

Meg amikor elkezdtem "nőiesedni" nem voltam hajlandó melltartót felvenni, aztán meg levenni nem akartam (abban aludtam, stb), mert annyira gátlásos lettem. Volt egy olyan időszakom, amikor nyáron esténként egy ilyen vastag köntösben aludtam + vastag pizsama, nappal meg mellény volt rajtam, mert úgy gondoltam, hogy akkor nem látszanak a "púpjaim". Emiatt pl még ma is gátlásos/szégyenlős vagyok, de olyan szinten, hogy nem merek fürdőruhát felvenni.

Egyébként sosem volt nagyon "mély" kapcsolatom egyik szülőmmel sem. Sosem beszélgettünk olyasmiről, hogy első szerelem meg mit tudom én.


Meg volt még ezeken kívül egy csomó hasonló eset...:/

Néha olvasom, hogy másoknak szinte baráti kapcsolata van a szüleivel és elgondolkodom rajta, hogy nekem ez miért nem volt meg. Holott tudom, hogy a nővéremmel beszélgettek ilyesmikről, meg fel is világosították. :/



Persze tudom, hogy nem én vagyok ezzel egyedül, de kíváncsi vagyok, hogy mások ezt hogyan rendezték le.



2013. nov. 26. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is az utca nevelt, anyám semmit nem foglalkozott velem, szerinte a ruha-kajavásárlásban kimerül a gyereknevelés....meg is szoktam kapni, azt hiszi, ő megtett mindent....ha megtett volna, nem járnék depresszióval orvoshoz, és sokkal több eséllyel indultam volna az életben...ha nem tanulol a nagyszüleimtől, eltűntem volna a süllyesztőben.......
2013. nov. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Elég felelőtlenség a szüleid részéről, hogy nem világosítottak föl a "női dolgokról". Akkor is, ha fiús voltál....Az meg h elsírtad magad, nem vicces, ez tulajdonképpen a következménye annak, hogy nem kaptál megfelelő, megnyugtató információkat a dolog természetességéről...Mondjuk, hogy apukád kifordult a szobából érthető kissé, én is zavarban érzem magam, amikor a társaságban a csajok elkezdik ezt tárgyalni...Férfiaknak kissé fura téma, érted. :D Viszont furcsálom, hogy a testvéred kapott felvilágosítást, te pedig nem. A szülőkkel való mély kapcsolat hiánya rengeteg probléma gyökere lehet...Most nem úgy értem, hogy 100% belőled egy pszichopata sorozatgyilkos lesz, de elősegíti azt, hogy bizonyos dolgokhoz ne úgy viszonyulj, mint egy normális ember.Párkapcsolatok, pl, vagy barátságok.

Nekem faterommal elég felszínes a viszonyunk.Érdekes, hogy hasonló természetűek vagyunk, makacsok, nem engedünk az igazunkból, gyakran veszekszünk, nincsenek afféle apa-fia pillanataink, sosem volt képes megdicsérni. Érdekes, hogy én meg önbizalomhiánnyal küszködöm. Hogy van-e összefüggés a kettő között, nemtudom. :D

2013. nov. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak anyával tudom a női bajokat megbeszélni azon kívül semmi másról nem beszélünk, apával meg főleg nem.

Engem sem világosítottak fel szinte semmiről.

2013. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt...
2013. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én faterral nem voltam jóban, anyámmal meg mindig.
2013. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ohh ezt a kérdést én is kiírhattam volna!

Megspékelve azzal, hogy az én anyám soha sehová nem engedett el, sem engem sem a fiú testvéremet!

Se buli, se szórakozás! A fiúkkal való ismerkedés meg egyenesen tabu volt!

Persze azt elfelejtette közölni, hogy azért nem ismerkedhetek fiúkkal, mert ő attól fél, hogy terhes leszek...

de hogy erről beszélgetett volna velem valaha is...mindenre magam jöttem rá, hál'istennek akkor már volt internet és voltak barátnők.

Nem sírom vissza a kamaszkorom! Rémálom volt az első menstruáció és a döbbenet, hogy ez már mindig így lesz! Persze most már nem ilyen, de sokat könnyített volna a sokkon, ha beszél róla valaki!

Emlékszem egyszer kérdeztem meg tőle, hogy a szülés milyen.

Annyit válaszolt, hogy:fáj...

és ezzel le volt tudva!


Most hogy elmúltam 30 éves, még távolabb kerültünk egymástól!

2013. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez a beszélgetés csak a filmekben van. Senkit nem ismerek, akinél lett volna, meg nálunk sem. Nekem elég lég közvetlen a kapcsolatom a szüleimmel, mindenről beszélünk egymással, de ilyen felvilágosítós beszélgetés nem volt. Az általános suliban úgyis millió ilyen órát tartottak, a könyökünkön jött ki az egész, nagyon elegünk volt belőle, de már jóval előtte felvilágosító könyveket olvasgattunk a suli könyvtárában, minden normális kisgyerek kíváncsi szerintem, hogy mi van benne és ezt a szülők is nagyon jól tudják.
2013. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem volt meg a nagy beszélgetés, de nem is nagyon tudtak volna újat mondani. Én soha nem beszéltem meg velük ezeket, meg a tipikus tini dolgokat. Ettől függetlenül nem tartom őket felelőtlennek. Bármit kérdezhettem volna, ha akartam volna. Nincs baráti kapcsolatunk, hanem teljesen normális gyerek-szülői.
2013. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Édesanyámmal rendkívül szoros volt a kapcsolatunk,ő mindig mondta,hogyha bármi problémám van,neki szóljak először,és elmagyarázta,miért fontos vigyázni magamra sezxuális téren,ilyesmik.Apámmal nem voltak ilyen beszélgetéseink,de azért ő is odafigyelt rám is,tesómra is.Szerintem nem árt,ha valakivel elbeszélgetnek az élet nagy dolgairól,nekem kifejezetten használt ez a sok beszélgetés,úgy érzem,sikerült felelősségteljes felnőtté érnem.
2013. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mármint szexuális téren,bocs.
2013. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!