Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fenét csináljak vele?

Mi a fenét csináljak vele?

Figyelt kérdés

Mit lehet kezdeni egy olyan emberrel, aki vagy dolgozik, vagy ül itthon a gép előtt. A kert romokban (vannak olyan munkák, amit csak férfi tud megcsinálni, én nem), én is és minden más meg letojva? Aztán meg jön, mondja, hogy szeret... hát köszi. Régen is szeretett a gép előtt lenni, de ki lehetett vele mozdulni, most meg lassan már hozzá sem lehet szólni.

Tény, ő keresi a pénzt, én itthon vagyok, de szerintem ez még nem ok arra, hogy folyamatosan ott üljön és folyamatosan agyaljon valamin. Ennyi az élet? Pénz, pénz, pénz, az élet meg elmegy mellettünk??


2013. nov. 11. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
te meg nem mersz szakítani.
2013. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Pár kérdés:

miért vagy otthon?

mióta tart ez a helyzet?

mi az indoklása arra, hogy nem végzi el ezeket a teendőket, ha te nem tudod?

2013. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért vagyok itthon, mert kb. egy éve megszűnt a munkahelyem, aztán megbeszéltük, hogy pár hónapig itthon maradok, x ok miatt, és azóta még nem találtam munkát. Amit akartam, oda nem enged, nem akarja, hogy ott dolgozzak, más meg még nem akadt. Ennyi.


Semmivel nem magyarázza. Mindig megbeszéljük, mondja, hogy oké igen, ha itthon lesz, azt meg kell csinálni, meg így úgy. De mindig ugyanaz van. Reggel felkel, leül a gép elé és majd este valamikor feláll. Aztán átjön a másik szobába és a tabletet nyomkodja. Kb. ennyi. Ja, meg napközben feláll enni, inni, wc-zni.

2013. nov. 11. 14:33
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy tényező van, ami végett nem szakítok, de ez nem tartozik rátok.
2013. nov. 11. 14:33
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégenként sem tudod rábeszélni, hogy menjetek ki ketten és dolgozgassatok kicsit a kertben? Az is elég lenne, hogy megcsinálgassa, amit kell.

Nekünk is nagy kertünk van, nálunk is csak a párom dolgozik, amikor hazajön délután eszik, nézi a tévét, alszik estig, aztán gépezik kicsit, vacsorázik, fürdünk és alszik reggelig. Én nem is zavarom, elhiszem, hogy fáradt, hisz fizikai munkát végez. Viszont hétvégén sokat segít, megcsinálja a "férfimunkát" (gondolok itt pl. ilyenkor a favágásra, kaszálásra, a fák metszésére így ősz táján), meg együtt dolgozgatunk kint és bent is.

2013. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos rávenni akkor sem, ha egy hétig van itthon. Múltkor itthon volt majdnem két hétig szabin, alig láttam, minden nap a gép előtt ült, hozzá sem lehetett szólni, mert folyton tiszta ideg.
2013. nov. 11. 14:37
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem enged x helyre? Korlátoz és te hagyod??!
2013. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem kell félreérteni. Nem azt írtam, hogy korlátoz, hanem hogy oda, ahova mehetnék dolgozni, nem szeretné ha mennék, mondván, hogy keveset lennék akkor én is itthon és rámenne a kapcsolatunk. Persze annak már így is lőttek. Közbe meg lett egy körülmény, ami miatt az a munkahely már nem aktuális.
2013. nov. 11. 14:43
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem érthetetlen, hogy állítólag szeret és egyáltalán nem hajlandó egy kis időt veled tölteni, vagy kicsit segíteni még hétvégenként sem, akkor sem, ha megkéred rá. Meg az is furcsa, hogy állandóan reggeltől estig a gép előtt ül. Jó, ha semmi más program nincs, akkor megértem, én is sokat netezek, de a ti esetetek már túlzásnak tűnik. Valami komolyabb probléma lehet a háttérben, esetleg depressziós lehet?
2013. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Függő. Valószínűleg a munkája annyi stresszel jár, amit nem tud levezetni, hogy a virtuális világba menekül előle. Téged ettől függetlenül még szerethet, de hosszú távon lőttek a kapcsolatotoknak.

Kivéve, ha rá tudod venni, hogy szakemberhez forduljon és leszokjon.

2013. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!