Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 11 év élettársi kapcsolatról...

11 év élettársi kapcsolatról nincs papir, és meghalt a párom. Mihez van törvényes jogom, vannak közös szerzeményeink, de az Ő nevén. Tanukkal tudom igazolni, de az elég?

Figyelt kérdés

2013. nov. 6. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Özvegyi nyugdíjat kaphatsz, ha az elhalálozást megelőzően 10 évig megszakítás nélkül együtt éltetek (vagy 1 évig, ha született közös gyermek) és nem vettél fel más jogán özv. nyugdíjat - plusz a párod dolgozott legalább annyit, hogy ha még nem nyugdíjas, de egy "rokkantnyugdíjat" meg lehessen neki állapítani.
2013. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Együtt éltetek, közös lakcímen?
2013. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem közös lakcímen éltetek, akkor necces a dolog.


Azt tudod esetleg tanúkkal bizonyítani, hogy téged nevezett meg örökösének.

Nem tudom, hogy a szóbeli tanúskodást elfogadja-e a bíróság.


De a rokonai ezt meg fogják támadni.

2013. nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi is 11 éve vagyunk együtt azt mondta a közjegyző,hogy 1 évig ideiglenes özvegyi nyugdíjat kaphatsz ha még nem érted el a rendes nyugdij korhatárt.Nálunk is ez a helyzet,hogy sok közös dolog van amit közösen vettünk.Elvileg ha tudod bizonyítani akár lakcím igazolvány szerint ,hogy együtt éltek már 10 éve akkor állítólag onnantól kezdve minden közös hisz az élettársak között is létrejön vagyonközösség.Az egy dolog ,hogy a párod nevén van valami amit közösen vettetek ha van róla számla vagy más bizonyíték amivel igazolod ,hogy te is adtál bele pénzt akkor a fele jár neked,ha nincs akkor szerintem bírósági ügy lesz belőle.
2013. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!