Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem ezt egyre többször...

Miért érzem ezt egyre többször, akaratom ellenére?

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok. A párommal nagy a szerelem köztünk, stabil és jó kapcsolatban élünk. De ennyi. Nem tervezünk tovább lépni. Sem házasság, sem gyerek gondolata nem merült fel. Legalábbis eddig... Mert bár magam sem értem miért, jópárszor megfordult a fejemben az utóbbi fél évben, milyen lenne egy közös baba. Elképzelem Őt, mint apát, mert Velem nagyon aranyosan szokott viselkedni és akkor vajon milyen lenne egy babával stb.Pedig tőlem nagyon távol áll az anyaság, a szülés gondolatától pedig egyenesen kiráz a hideg. Mégis furcsa gondolataim/érzéseim vannak néha. Miért lehet ez?
2013. okt. 31. 23:34
 1/7 anonim válasza:
65%
mindenkiben meg van az anyai ösztön. egyszerűen felnőttél, és ezt fogadd el!
2013. okt. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Ezek az érzések fokozatosan alakulnak ki, van akinél előbb, van akinél a huszonéves kor vége felé.... nekem kb 26-27 éves korom tájékán jött, hogy vágyok egy babára. Persze korábban is akartam, természetes volt, hogy majd egyszer valamikor lesz, de ennyi.

Van akiben meg egyáltalán nem jön elő ez a gyerek utáni vágy, de eddig nagyon kevés ilyen nőről hallottam. Az átlagnak 20-30 között jön meg a kedve.

2013. nov. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Úgy szeretném, ha az ilyen tényszerű megállapításokat egyszer valaki valamilyen tanulmánnyal vagy cikkel támasztaná alá. Mert tök jó, hogy mindenki eldönti, hogy "én és az ismerőseim többsége ezt csinálta, úgyhogy ezt fogom ezentúl normálisként hangoztatni", de csak a buta ember biztos a dolgában.
2013. nov. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
attól is előjön ez, hogy az ember látja az ismerősei közt, a gyerekes párokat és azt, hogy ők mennyire megvannak győződve, hogy így kell élni, és ez berakja a bogarat :)
2013. nov. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott van benned az anyai ösztön, mint mindenkiben. Ha nem lenne, kihalt volna az emberiség. De ez nem feltétlen jelenti azt, hogy jó szülő is lennél, hiszen ez csak egy ösztön.
2013. nov. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te gondolatban igenis tervezel tovább lépni, ami egyáltalán nem baj. Az lenne a legjobb, ha ezeket a gondolatokat megosztanád vele is. Egyrészt lehet, hogy már az ő fejében is elindult valami, csak ezekről soha nem beszéltek. A másik véglet, hogy ő tényleg nem akar továbblépni, de akkor ezt nem árt tudnod, mert szerintem te előbb utóbb szeretnél. Szóval beszélgessetek egy alkalmas pillanatban.
2013. nov. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Talán csak játszadozol a gondolattal, mindenféle tudat alatti szándék nélkül. Látsz apukákat a gyerekükkel, és ez indítja el benned ezeket a gondolatokat.

Mielőtt beszélnél vele közös gyerekről, mert tévesen azt hinnéd, hogy gyereket akarsz, játszadozzál el az olyan gondolatokkal is, hogy milyen lenne egy kicsit a karodban tartani, fürdetni, szoptatni, oviba menni érte, vinni a játszóra...

Ha ezek a dolgok tetszenek, akkor beszélhetsz a pároddal a gyerekvállalásról. Ha ezek a dolgok továbbra is távol állnak tőled, az elképzelés alapján nem vonzzanak, akkor valóban nem vágysz gyerekre, nem azért vannak a gondolataid.

2013. nov. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!