Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan mondjuk el a...

Mikor és hogyan mondjuk el a párom kisfiának, hogy hamarosan testvére lesz?

Figyelt kérdés

7 éves a kisfiú. Az anyja családja igen jómodú, annak ellenére az anyuka tartja a markát a pénzért. Hiába 15.-e a határidő, 2.-án már jön a telefon, hogy már megint késve fogja megkapni a pénzt (10.-én kap a párom fizut).

A bíróság 20 ezret állapított meg, párom 40 ezret fizet. Most hogy lesz nálunk baba, valószínűleg csökkenteni fogjuk ezt a pénzt, attól függ hogy szülés után mennyi pénzből kell gazdálkodnunk. (nyilván a minimum 20 ezret továbbra is kifizetjük).

Nem tudom mikor mondjuk meg a kisfiúnak, és azt sem hogy hogyan. Nem szeretnénk vitát az ex-el, de biztosan ki fog akadni.

Szeretnénk a lehető legfairebb módon elintézni, de nem tudjuk hogyan.

Nem szeretnénk megvárni, míg mástól tudják meg. Most még nem látszik a hasamon semmi.


2013. okt. 30. 20:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A "nincs szüksége" alatt azt értettem, hogy nem ettől a pénztől függ, hogy a gyereknek tud e enni adni vagy tud e neki egy zoknit venni.
2013. okt. 30. 22:02
 12/13 anonim ***** válasza:
12%
Arra azért figyeljetek, hogy ha a "régi" gyereknek csak huszat küld, akkor a te gyerekedre se költsön havi húsznál többet, így igazságos :DD
2013. okt. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
69%
10.-es! én az első hozzászóló vagyok és mint "ex" védem meg a kérdezőt... a kérdésében látszik, hogy szereti és törődik a párja kisfiával ami a legfontosabb egy ilyen kapcsolatban! azzal egyet kell értenem hogy nem a nagyszülők feladata a gyerek eltartása... de tudjuk mennyiből kell az új családot eltartani??? egy szóval sem mondta a kérdező hogy mindenképp a legkevesebb (bíróság által megítélt gyerektartás)fogják fizetni! Csak azt hogy lehet nem tudnak annyit adni majd... az anyagiasság én most is úgy érzem az ex felől jön! féltékeny hogy a volt férje újra boldog kapcsolatban él míg neki még nem adatott meg egy új... ismerek (személyesen) olyan nagyon! jómódú nőt aki a volt férjéből az utolsó fillért is kifacsarná... míg ő medencés villában lakik addig a volt férj egy 2 szobás panelben, csak mert neki egy új boldog kapcsolata van... és nem bírja elviselni hogy a volt férje boldog! az ilyen nőktől hányingerem van...
2013. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!