Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan mondjuk el a...

Mikor és hogyan mondjuk el a párom kisfiának, hogy hamarosan testvére lesz?

Figyelt kérdés

7 éves a kisfiú. Az anyja családja igen jómodú, annak ellenére az anyuka tartja a markát a pénzért. Hiába 15.-e a határidő, 2.-án már jön a telefon, hogy már megint késve fogja megkapni a pénzt (10.-én kap a párom fizut).

A bíróság 20 ezret állapított meg, párom 40 ezret fizet. Most hogy lesz nálunk baba, valószínűleg csökkenteni fogjuk ezt a pénzt, attól függ hogy szülés után mennyi pénzből kell gazdálkodnunk. (nyilván a minimum 20 ezret továbbra is kifizetjük).

Nem tudom mikor mondjuk meg a kisfiúnak, és azt sem hogy hogyan. Nem szeretnénk vitát az ex-el, de biztosan ki fog akadni.

Szeretnénk a lehető legfairebb módon elintézni, de nem tudjuk hogyan.

Nem szeretnénk megvárni, míg mástól tudják meg. Most még nem látszik a hasamon semmi.


2013. okt. 30. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
a lehető leghamarabb és legegyszerűbb módon... amikor nálatok van mondjátok el neki h lesz egy kistestvére... aki a pocakodban van már... én úgy gondolom a gyerekek "érzelmi lények" tehát nem kell sok szöveg.. a lényeg h továbbra is ÉREZZE hogy ő most is ugyanolyan fontos mint azelőtt... ha majd megszületik a kistestvér se érezze hogy ő ezáltal kevesebb... az ex... nehéz kérdés :) én "ex" vagyok... de soha nem pumpoltam a volt férjem... szerencsésnek mondhatom magam, hogy békében váltunk el holott ő lépett félre... de hát nem vagyunk egyformák és biztos harcolni fog az őt "megillető" javakért... esetleg a kicsinek megpróbálja majd a fejét is telebeszélni... de én hiszem ha a fiú szeretve biztonságban érzi magát nálatok az ex mondhat amit akar... a gyerek az érzéseire hallgat :)
2013. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igen én is attól félek, hogy majd ellenünk fordítja a gyereket.

Nincs szüksége a pénzre, mert a gyerek nagyszülei jómódúak (együtt él az ex a szüleivel), tehát csak okot keres arra, hogy veszekedhessünk.


Most hétvégén jön a gyerek, arra gondoltunk, hogy majd mindig adunk neki ultrahangos képeket...

2013. okt. 30. 21:07
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

A 3-as biztosan egy elvált, pénzéhes nő.

Az ilyenekkel ne törődj. Mondjátok meg neki, ahogy előttem javasolták. Ha az anyuka ellenetek neveli, azzal nem tudsz tenni semmit. De ha érzi, hogy ugyanúgy szeretitek, akkor ő is szeretni fogja a testvérkét.

2013. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tavaly karácsonykor kérdeztük tőle, szeretne e kistesót. Azt mondta igen, de az anyukája azt mondta neki hogy egyelőre még nem lesz neki.

(Lehet én fogtam fel rosszul, de mintha az ex úgy adta volna elő, hogy a gyereknek csak akkor lesz kistesója, ha ő szül).

2013. okt. 30. 21:17
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Kissé egyoldalúnak tűnik nekem ez a történet. Szóval a gonosz ex pénzéhes, meg uszítja a gyereket, meg minden, miközben a kérdzőnk minden második szava az, hogy minek nekik a pénz, hiszen az ex családja úgyis gazdag... TE tűnsz pénzéhesnek, már ne is haragudj.
2013. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Először is tanulj meg olvasni.

Másodszor: aki 2.-án már hisztizik a pénzért, amikor 10.-én kapunk fizetést, akkor azt minek neveznéd?

Nem a gyerek elől szeretném elvenni a pénzt, de ha meglesz a közös gyerekünk, akkor az ő szája elől sem vehetem el a falatot, ezt nyilván megérted.

Gondolom ha te lennél a helyemben, ugyanígy viselkednél.

2013. okt. 30. 21:27
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
pici még hogy felfogja, nem csak az ő anyukája szülhet neki kis tesót :) a 3 -as kommentre tényleg ne figyelj! pozitív hozzáállás pozitív dolgokat szül! :)) túlzásba ne vigyétek a kis tesóval való dolgokat még... mondjuk ha már mozog, rakd oda a kezét, hogy ő is érezze... lehet olyanokat mondani "látod már most játszik veled... a te kezedet rugdossa..." viccesen játékosan bevezetni a kis tesó érkezését... esetleg amikor majd megszületik kapjon a "tesótól" ajándékot... :) ex meg majd rájön hogy nem tud mit tenni :)
2013. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

a 6-os hozzászólónak még annyit: miután a baba megszületik, akkor tudjuk csak meg, mennyi pénzből is gazdálkodhatunk, és azután döntünk, hogy a 40ből (ami DUPLÁJA annak amit a bíróság megállapított) mennyit tudunk küldeni.

Nem magamra szeretném költeni azt a pénzt amit a gyerektől "elveszünk" hanem a babára. De ha szerinted emiatt pénzéhes vagyok, így jártam :)

2013. okt. 30. 21:31
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

"jön a telefon, hogy már megint késve fogja megkapni a pénzt"

MÁR MEGINT..?


"Az anyja családja igen jómodú, annak ellenére az anyuka tartja a markát a pénzért."


"Nincs szüksége a pénzre, mert a gyerek nagyszülei jómódúak"


Ááá, nem vagy pénzéhes...

2013. okt. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

10-es

Miután minden hónapban 10.-én kap fizut a párom, és neki is akkor van átutalva, így igen "megint későn kapta meg".

De ha megelőlegeznéd azt a 40et, hogy 1.-ére odaérjen akkor küldöm a bszla számot.

2013. okt. 30. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!