Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim meghaltak, a házon...

Szüleim meghaltak, a házon jelzálog hitel van, ha én átvállalom, akkor a testvérem joga automatikusan elszáll a házról? Vagy hogyan kell ezt intézni? Ő fizetni nem tudja, és tudtommal aki az adósságot nem vállalja, az az örökségről is lemond.

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 16:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Már miért ne mondhatna le utolsó. Még a kiskorú nevében is le lehet mondani gyámüggyel,nemhogy a szülő a saját vagyonáról.
2013. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg élsz, a gyerekednek, ha kiskorú, ha nem, nincs semmi köze az örökségedhez.
2013. okt. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudatlanságból írtam! Nem akarok senkit félrevezetni!

Feleségem szülei halálakor le akart mondani a részéről a nővére javára. A közjegyző közölte, hogy mivel kiskorú(4éves) gyermeke van, csak a gyámhatóság engedélyével fogadhatja el a lemondást!

2013. okt. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Jó akkor lemond gyámhatósági engedéllyel,bár én ezt kétlem.
2013. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Remélem a tesót azért nem akarod az utcára tenni...
2013. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen örököl a tesód, hacsak előre nem szóltok a közjegyzőnél, hogy nem akar!

Ha nem fizeti a részletet, akkor meg-szív-tad.


Én is így jártam.


"A területileg illetékes közjegyzői hivatal meg fog titeket keresni a hagyatéki eljárás lefolytatása miatt"


Oltári nagy tévedés! Én jó sokszor örököltem, soha nem keresett meg hivatalból senki!!!!!!!!!!!!! Nekem kellett utána járni, ha vezetéknév azonosság sem volt, még bizonyítani is kellett a rokoni kapcsolatot.

2013. okt. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
tesó nem ott lakik
2013. okt. 31. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!