Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyen a hajléktalanság?

Szégyen a hajléktalanság?

Figyelt kérdés
Szégyellnéd ha a szülőd, vagy exed, vagy rokonod a saját hibájából (mert munka kerülő, igénytelen) az utcán élne, kukázna és kéregetne?
2013. okt. 29. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2013. okt. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem az én szégyenem. Nem lehetek felelős mindenki életéért. Az ember bizonyos szintig tud segíteni a rokonain de, aki alapból életképtelen és tesz rá azzal nem lehet, mit csinálni.

Nem kell vele találkozni és megemlíteni, eldumálni. Megtartod magadnak és kész.

Az én vidéki rokonaim háza, kertje egy trágyadomb nem is megyek hozzájuk mert engem a tisztaság mániást a hideg kiráz tőlük de nem is említem őket senkinek.

2013. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Sajnálnám nem szégyellnèm.
2013. okt. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Eléggé gáz lenne. Nem szép dolog, de én szégyellném, pedig úgy gondolom, hogy semmi szégyellnivaló nincs benne. Amikor tudnék biztosan adnék neki kaját, meg megfürödhetne nálam.
2013. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki maga tehet róla, akkor szégyen, igen. Bár az is igaz, hogy nem a családtagok, hanem az illető szégyene (már ha tényleg nem engedi, hogy segítsenek rajta - ha a család nagy ívben tesz rá, az a rokonokat is minősíti). Az viszont borzalmas és nagyon ijesztő, hogy sok ember önhibáján kívül kerül az utcára - mert pl. beteg, idős, adósságba keveredett stb. Persze lehet jönni azzal, hogy "tanulni, dolgozni kell", de nem születhet mindenki atomfizikusnak. Egy normális társadalomban fenn kellene tudni tartani magát egy gyengébb képességű, de törekvő, tisztességes, szorgalmas embernek is.
2013. okt. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Missi_Key ***** válasza:
51%

főleg mikor leégett a házad, és nincs hova menni, vagy ha bedőlt a hiteled és 2 gyerekkel vagy utcán.

nyilván az ő hibájuk...

2013. okt. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

A hajléktalanságot senki nem választja.

Őket valaki azzá teszi. Általába senkiházi, IQ szegény szülők. Átok rájuk.

2013. okt. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

"A hajléktalanságot senki nem választja. "


Az alkoholisták sem, akik a szenvedélyük miatt munkaképtelenné válnak?

2013. okt. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Az alkoholizmus okai is a családban-családi kapcsolatokban keresendők. Meg kell genetikai hajlam is, de hogy az kijöjjön mindkét szülő felmenői-vérrokonai közt kell lennie 'alkoholizmusra' való hajlamnak, de akinek van OLYAN a családjában az messzire kerüli az olyanokat; de ha mégis olyanba futna még akkor is csak 25% az esélye hogy megjelenik a gyerekben.


Valaki az alkoholizmusba menekül, az egyébként tök jónak ígért életéből. Kisemmizik. És tehetetlen.

2013. okt. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De lehet hogy a hajléktalanság viszi az alkoholizmusba, erre nem gondoltál? Hogy akit átvernek, kisemmiznek, és nem tud mit kezdeni magával az inkább 'kimenekül' a valósából.


Egyébként én sajnálom őket.

Rengeteg ember van olyan pozícióban/helyzetben amit meg sem érdemel.

2013. okt. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!