Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a pénz mindennél...

Szerintetek a pénz mindennél fontosabb?

Figyelt kérdés
Mostanában olyan sok kèrdès van azzal kapcsolatban, hogy kiköltöznek külföldre de jönnènek is vissza. Mindenki azt tanácsolja, hogy semmikèppen ne jöjjenek vissza. A család, a barátok nem fontosak? Èn itt èlek Nèmetországban, nem mondom, hogy rossz de nagyon hiányzik az otthoni èletem.
2013. okt. 29. 20:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Akkor gyere haza éhezni, és rájössz mindjárt, hogy igen, a pénz fontos! Főleg ott, ahol nagy a nyomor!!!
2013. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Muszáj ott élned? Ha ennyire vágysz haza akkor gyere...:)És nem nem fontosabb a pénz mindennél.. a családnál és a barátoknál kicsit sem fontosabb :)
2013. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Akkor miért mentél ki?
2013. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem a pénz a legfontosabb, ha van belőle legalább annyi, amiből kényelmesen megélsz.

Ha nincs, akkor fontos. Senki nem lehet boldog, ha napi szinten nélkülöznie kell!

Mindenki egyszer él, és szeretne jól. Barátokat bárhol lehet szerezni.


Én a határvonalon vagyok, szó szerint. Ha műszaki diplomásként (és jó szakemberként) még tovább kell nélkülöznöm "itthon", akkor jövőre távozom, és lexarok mindent.

A barát, család témakör meg hülyeség, pl. az USA-ban nagyobb távolságok is vannak országon belül. Európa kicsi. Repülővel pár óra alatt ott vagy mindenhol. MOndjál nekem olyan magyar települést, ahol 300 km-nél többet kell utazni a határig.

2013. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
ezeknél az embereknél nem a pénz a legfontosabb, hanem a megélhetés. hogy a család a barátok nem fontosak? dehogynem, nem hiába szoktak hazalátogatni az emberek, de a családból, barátokból nem lehet házat venni, családot alapítani és a többi..
2013. okt. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Valamit valamiért. Ha társaságra vágysz maradj itthon, ha jobb életre vágysz, akkor menni kell. Ennek már abban a pillanatban tudatában kell hogy legyél, amikor azon gondolkozol, hogy máshol kezdesz új életet. Úgyhogy ha valaki kijut, és a tervei szerint alakulnak a dolgok, az ne kezdjen el sírni utólag, hogy jaj mégse maradok kint mert itt csúnyák az emberek és nem ismerek senkit. Szerencséd volt, kész, ott vagy, legyél sikeres, és örülj, hogy nem itt kell gürcölni hónapról hónapra.
2013. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Ezt miért pont egy olyan kérdezi aki nem is itt él? Illetve az akinek van pénze?

Minap egyik ismerősöm szidta azokat akik kimennek külföldre dolgozni diplomásként, miért nem maradnak Magyarországon... meg is kérdeztem tőle ő hol él már lassan 10 éve :D és miért ugat ide onnan Dániából.

2013. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Ên haza jöttem, 6 helyen is éltem és nagyon megbántam imádok itthon èlni inkább visszafogom magam de lelkileg sokkal boldogabb vagyok mint pl Floriában, vagy Londonban
2013. okt. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb egy évet adtam magamnak, és megyek, és az az ország lesz az otthonom, amely megélhetést és otthont ad nekem!
2013. okt. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem, de azért nem árt, ha van. :) Nekem pl. annyi kell, hogy megéljek belőle, legyen hol laknom, mit ennem, mivel fűtenem, mit felvennem, stb. Úgyhogy amíg ez itthon megvan, én biztos nem mennék ki külföldre, esetleg pár hónapra, fél évre. Igazi barátokat nem könnyű találni, maximum haverokat, a családomhoz meg nem akarok több száz kilométert utazgatni. Nekem az általam szeretett emberek közelsége fontosabbak, mint az anyagi jólét.


Nem vagyunk egyformák.

Van egy barátnőm, aki hat évig dolgozott külföldön, végül mégis hazajött, mert nem bírta tovább, pedig nem volt ott rossz dolga. Aztán itthon talált jó munkát, családot alapított és azóta sem bánta meg, hogy hazajött. A másik ismerősöm meg kint ment férjhez, ő inkább ott maradt, neki kint jobb.

Ha te úgy érzed, hogy haza akarsz jönni és itt is megvan a lehetőséged a megélhetésre, akkor gyere. Neked kell eldöntened, mi a jó neked, mások csak a saját szemszögükből tudják nézni. Hiába tanácsolják sokan, hogy maradj kint, mert szerintük az jobb, még nem biztos, hogy neked is ez a választás a jobb.

2013. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!