Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezt megoldani?...

Hogyan lehetne ezt megoldani? Mit tennél?

Figyelt kérdés
A probléma az hogy születésem óta nem látok az egyik szememre.Emiatt igazán csak a család előtt merek önmagam lenni, idegenek előtt feszengek,mert nem szeretem magam, félénk vagyok csendes tipus és kevesebbnek érzem magam másoknál Még barátnőm sem volt..
2013. okt. 26. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen csak annyi,hogy merned kellene.Elég rossz a helyzeted,ezért sajnállak,de ezzel nem teszek semmit érted,és ezt sajnálom igazán,hogy én kevés vagyok ahhoz,hogy változtassak az életeden egy tanáccsal.De megpróbálom:ne feszengj!Felesleges,ugyanis mindenki szeretni fog,ha pozitív leszel.Erőt fogsz adni másoknak a kisugárzásoddal!Higyj nekem!
2013. okt. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Légy békében magaddal és békében leszel a világgal. Ez nagyon igaz a te esetedben is. Ez egy olyan dolog, amiről nem tehetsz. Nincs rajta mit szégyenli. Add magad minden körülmények között, légy szabad. Ha nem megy, nem szégyen pszichológushoz sem fordulni.
2013. okt. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mára annyira leromlott a látásom, hogy nem látok írni, olvasni, közlekedni az utcán. Eleinte próbáltam úgy viselkedni mások előtt, hogy ezt ne vegyék észre. Nagyon sok szitu volt, hogy nem tudták hova rakni a viselkedésemet, zizzentnek is néztek talán kicsit. Aztán rájöttem, hogy jobban járok, ha felvállalom. Inkább tudják az emberek, hogy alig látok, nem pedig beütésem van. Tehát mióta felvállalom a nemlátásomat, azóta nem kerülök kellemetlen szitukba, teljes értékű emberként kezelnek pl. egy ügyintézés alkalmával.

Ráadásul neked nem is ennyire rossz a helyzeted. Tehát fogadd el magad, és mások is el fognak fogadni.

Egyébként nem rég olvastam egy vak ember gondolatát:-Nem loptam a vakságom, így nincs is rajta mit szégyellnem.

Mennyire igaz...

2013. okt. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!