Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyek rá a szüleimet...

Hogyan vegyek rá a szüleimet az iskolaváltásra?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a jelenlegi iskolámat. Nem nagyon vannak barátaim, nagyon erősen fognak minket, a tanárok igazságtalanok és egyáltalán nem szeretek ide járni. A szüleim viszont nem akarják megengedni, hogy iskolát váltsak. 11.-es vagyok. Nem vagyok már óvodás aki nem tudja ezt eldönteni, de mégis azt hiszik itt jó nekem. Hogy győzhetném meg őket?
2013. okt. 18. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem most igaza van a szüleidnek, ha 11.-es vagy még 1.5 évet kell ott kibírnod.


Az iskolaváltás ebben az időben nem tenne jót a jegyeidnek, mert valószínű, hogy más iskolában máshol tartanak, más könyvekből tanulnak, mások az elvárások.


Érdemes lenne itt befejezned, bármennyire utálatos is az egész, leérettségizni aztán elfelejtheted az egészet.

2013. okt. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is voltam hasonló helyzetben. 15 évesen sulit akartam váltani, de sajnos ahova szerettem volna menni, nem vettek át. Valóban nem volt könnyű időszak, nehezen illeszkedtem be, de a tanulás elterelte a figyelmem néha. Mindig az lebegett előttem, hogy sikerüljenek a dolgozatok, hogy minél hamarabb elmehessek innen. Leérettségiztem, tovább tanultam máshol, most már dolgozok. Tudom, milyen nehéz, de ha nem engedik meg, nézz szembe a helyzeteddel és tarts ki. Én sose fogom visszasírni a sulit, utáltam, szóval megértelek. Kitartást! Később valószínűleg lesz olyan munkahelyed, ahol hasonlóan fogsz érezni.....nehéz megtalálni azt a helyet, ahol jól érzi magát az ember.

2013. okt. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak olyan rossz, hpgy lány vagyok, fiu osztályba járok szinte egy barátnőm sincs. nem nagyon vannak haverjaim se normálisak. És egyszerűen utálom. És a családom se könnyíti meg mert itthon sincs nyugalom egy percet sem. Ordibálásban nem tudok tanulni... a suliba meg nincs rá idő... Legalább vagy itthon vagy a suliba érezném jól magam. De sehol itthon nincs nyugalom, a suliba sincs teljesen stresszes vagyok már már idegbeteg..
2013. okt. 18. 16:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Könyvtár nincs a környéken? Nálunk nagyon jófejek voltak a könyvtáros nénik, ott talán otthon érezhetnéd magad. Nálunk fotelek is voltak a könyvtárban, és olyat is láttam már, ahol babzsákok voltak. Persze a könyvtár nyitvatartása korlátoz.
2013. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Nem tartom jó ötletnek, hogy átmenj máshová.

Okok: másból tanulnak, máshol tartank


Illetve mi a garancia arra, hogy ott befogsz tudni illeszkedni és lesznek barátaid? Egyébként ezt te választotad, hogy odaakarsz menni? Meg arra a szakra?


Az, hogy nagyon fognak bennetek annak meg örülj, bizonyos téren nagyon is jó. 1,5 évet bírj már ki.


Tanulás menj el valami semleges helyre barátokhoz könyvtárba stb.

2013. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hülyeség az, hogy maradj ott mivel nemtudtál beilleszkedni így a tanulás sem fog úgy menni

igen lehet nincs garancia arra, hogy oda is befogsz tudni illeszkedni de megkell próbálni

én tudom magamról nem 1x váltottam sulit egyszer volt csak az, hogy nem tudtam beilleszkedni az osztályba nem volt kérdés sulitváltottam és örülök neki mert így a tanulásra is jobban tudok koncentrálni

2013. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Be vagyok illeszkedve végülis... csak maga a helyn nem tetszik, sem a tanárok, sem az emberek. Na meg itthon se jó a légkör. És a legnagyobb probléma, hogy mivel az iskolában is felidegesitenek meg itthon is így a tanuláshoz már semmi erőm.
2013. okt. 19. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!