Milyen az élet egy pszichopatával, ha Te nem vagy az? Működhet a kapcsolat?
én is szeretem a disznót.
mert finom.
Hàt, figyelj, ha ennyire szerepelni akarsz a Kékfényben, hajrà. Ne tudd meg milyen is igazàbol egy pszichopata.
Én nem tenném, de te tudod.
Én is hangsúlyozom, hogy ne egy kegyetlen gyilkos képe lebegjen a szemetek előtt, mert ugyanazokkal a tulajdonságokkal egészen más és más életutat lehet bejárni.
Ez az ember szerintem funkcionálhat jó apaként, talán ideális férjként is, de persze a karrier az, amiben igazán sikeres tud lenni.
A probléma az, hogy két különböző emberről van szó. Sokat beszélünk a különbségekről, és abban a párkapcsolati modellben, ami az övé, ezeket meg lehet oldani, vagy ki lehet kerülni.
Az enyémben nem. Én azzal egyeznék ki, ha hozzám hasonló lenne, és nem kéne olyanokért magyarázkodnom, amelyekért soha sem kellett. Például.
Koncentráljunk a problémámra, a személyiségek különbségeire!
És tényleg örülnék, ha valaki konkrét tapasztalatokról írna!
ez jó élet lehet! a sikeres pszichopata más cégeket, embereket tesz tönkre.
Ezek 3 kivételével a pszichopátia Cleckley által meghatározott jellemzői:
Felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljait
Okszerűtlen gondolkodás
Idegeskedés hiánya
Megbízhatatlanság
Őszinteség hiánya
A megbánás és szégyenérzet hiánya
A szociális normák szándékos megszegése
Gyenge ítélőképesség és a saját hibáiból való tanulás hiánya
Kóros egoizmus
Öngyilkos szándékok, bár ritkán valósítja meg
Empátia teljes hiánya
Személytelen, unalmas szexuális élet
Felelőtlenség
Megjegyzés: egyes szakemberek szerint, ha ebből 3 jellemző illik egy egyénre, az pszichopatának nevezhető.
Cleckley volt az szintén, aki bemutatta a jelentéstani elmebajt, mint fogalmat. A pszichopata képtelen a neurotipikus emberek gondolkodását megérteni. Az épelméjűség álarca mögött a pszichopata érzelmi szerkezete összeomlott.
Összefoglalásképpen, Cleckley határozottan elkülöníti a pszichopatát más, akár szenvedély betegségben szenvedő egyéntől, vagy személyiségzavaros bűnözőktől. Cleckley úgy jellemzi a pszichopatát, mint intelligens egyént annak ellenére, hogy a kudarcot és a pusztítást keresi minden ok nélkül, amit talán még maga a pszichopata sem ért. Ezt Cleckley szociális öngyilkosságnak nevezi. A pszichopata valahol mélyen élvezi a helyzetet, ha bajba kerül.
gyerek is lelkiismeret:
Fallon úgy érezte, tudnia kell: jelenlegi családjában kimutathatók-e valakinél a tipikus pszichopata agyi mintázatok. Mivel addigra számos gyilkos pszichopata agyát tanulmányozta, pontosan tudta, mit keres. Laptopjának képtárában ott lapult egy felvétel.
– Ez az agy itt nem normális – mondta, rámutatva egy területre az elülső oldalon, éppen a szemek mögött, a homloklebeny mélyén. – Itt gyakorlatilag nincs semmiféle aktivitás.
A kritikus terület neve: orbitofrontális kéreg, amelynek megfelelő működése Fallon és más tudósok szerint is elengedhetetlen ahhoz, hogy tetteink és döntéseink során tekintettel legyünk bizonyos alapvető morális elvárásokra. Ez az agyrész gátol meg az olyan kisebb kihágásokban, mint hogy fizetés nélkül rejtsünk szatyrunkba egy rúd szalámit; de e terület felelős azért is, hogy a gyermekekkel való visszaélést szinte egyöntetűen a legvisszataszítóbb bűntények közé soroljuk. Nem így a pszichopaták, akiknek aránya éppen e megrontók között a legmagasabb.
Másként szeret 7 nem szeret
A két agyrész közti idegrost-rendszer az uncinate fasciculus. Ezt leginkább két területet összekötő utakhoz lehetne hasonlítani, amelyen a pszichopaták esetében kátyúk keletkeztek. Így az orbitofrontális kéreg, amely amúgy is alulműködik, aligha tudja kifejteni a viselkedést civilizáló hatását. Ráadásul minél nagyobb a szerkezeti és működésbeli zavar ezen agyterületen, annál erősebben nyilvánul meg a pszichopata karakter. Az összefüggés oly egyértelmű, hogy a kutatók szerint ez már az igazságszolgáltatás figyelmét sem kerülheti el.
A pszichopata el tudja ugyan mondani, ha akarja, hogy mit tett és ennek mik a következményei, és tudatában van annak is, mi a törvénybe ütköző. Ám lehet, hogy ezek nála csak puszta szavak. Számos kísérlet megmutatta már, hogy a pszichopata agy nem tesz különbséget az érzelmileg telített és a semleges szavak között. Ezért neveznek valakit, akit tán csak pár perce ismernek, teljes könnyedséggel barátjuknak vagy szerelmüknek. Ezért beszélnek túlontúl is olajozottan és árnyaltan olyan érzelmekről, amelyeket sosem éreztek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!