Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt velem?

Miért csinálja ezt velem?

Figyelt kérdés

A háziasszonyok biztosan ismerik azt, mikor kisúrolod a konyhát, csillog villog, folytatod a lakás többi részével. 2-3 nap után végig érsz, mindennek ragyognia kéne, viszont megállsz a konyhában és azt látod, hogy kezdheted elölről, megint fel kell mosni, letörölni ezt azt. Aztán újra maszatos a fürdőszoba tükör, megint klotyót kell súrolni, és újra por szállja meg a bútort. Sosincs vége. A párom rendmániás, ezért minden nap takarítok körbe-körbe, mégis mindig talál valamit, amibe beleköthet. Mellesleg pár hónapos babánk is van. Van mit csinálnom. Este már hulla fáradtan esek az ágyba.

Tegnap megláttam a FB-on, hogy az egyik "nagyon jó fej" ismerőse, akinek szintén babája van, tett fel képeket a gyerekről. Oda hívtam a páromat, és mutattam neki, hogy nézze már meg, hogy náluk milyen rumli van, nálunk ilyen soha nincs, mégis engem szekál állandóan. Azt válaszolta, hogy én irigy vagyok a csajra. Pedig én csak azt akartam, hogy lássa, hogy másnál nincs ilyen rend, hátha fogja értékelni végre a munkámat, az igyekezetemet. Erre ezt kapom. Nagyon megbántott. Néha úgy érzem, hogy semmibe vesz, nem is szeret. Még hogy irigy vagyok. Ugyan mit kéne irigyelnem tőle?

Én csak agygörcsöt kapok már attól, hogy neki mindenki jó fej, meg rendes, engem meg kritizál állandóan. Attól félek, hogy kiöli belőlem a szerelmet :(


2013. okt. 10. 08:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem tetszik neki, akkor csinálja meg ő. Ne hagyd magad.
2013. okt. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

ezt az utolsó pár mondatodat mutasd meg neki.


Ha rendmániás, akkor tegyen ő is a rendért, ne csak te.


Persze te otthon vagy, de nem a lábadat lógatod, hiszen egy kicsi babával nem egyszerű otthon, ennek ellenére természetes, hogy te végzel többet, de segítsen. ha nem segít, akkor ne legyenek elrugaszkodott vágyai a rendet illetően.


Mit mondott szerinte miért vagy irigy a lányra? (talán arra, hogy őt nem b...ogatják, hogy nem csillog villog minden?, mert arra lehet is az ember. Gondolhatja, hogy nem véletlenül nincs meg ez meg az.


(zárójelben, egy kisgyerekes lakásban minden nap ajánlatos lenne felmosni, főleg, ha elkezd mászni, de nem kell mindent állandóan csillire-villire, hanem tartani a szintet...)

2013. okt. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, ha ennyire fontos neki a rend, akkor igenis szálljon be a takarításba és persze vigyázzon is a rendre.
2013. okt. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Altalaban ilyen esetekben mas all a hatterben. Valoszinu az egyeb feszultsegeket (munkahely, vagy koztetek) igy vezeti le. Ne a takaritason meg a rendmanian lovagoljal, inkabb probald meg kideriteni mi lehet a hatterben. Sokszor egy oszinte beszelgetes is segit. Kerd meg, hogy este amikor elaludt a kicsi, beszelgessetek egyet (legyen ideje neki is rahangolodni), es mond el neki (de ne tamadoan), hogy mit erzel. Probaljatok egyutt megoldani.
2013. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magadat, segitsen be amiben tud és mondd meg neki mennyire rosszul esik hogy keresi benned a hibát és kötekszik. Nekünk is van kisbabánk, 5 hetes még csak, örülök neki ha a mosogatást, porszivózást és az étel készitését meg tudom csinálni egy nap. A párom nem is piszkál és segit annyiban hogy reggelente leviszi a kutyákat sétálni, a szemetet és a mosást elinditja.
2013. okt. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Mire hazaér, készítsd az ajtóba neki a felmosót, aztán hajrá, vegye ki a házimunkából a részét, ha állandóan elégedetlen..ha meg végzett, köss belé, hogy nem elég csili-vili:)
2013. okt. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Szörnyű lehet, ha az ember párja nem értékeli a munkáját. Egyáltalán nincs joga bármit is elvárni tőled és kritizálni sincs joga. Gondolom te sem piszkálod őt semmivel, úgy lenne korrekt ha békén hagyna a hülyeségeivel ő is. Az van, hogy nem értékeli a jó dolgát és simán elképzelhető, hogy idővel kiöli belőled a szerelmet. Inkább segítene, ha látja nem bírod a tempót amit diktál. Egyáltalán miért van neki megengedve hogy ő diktálja a tempót? Ha a te dolgod a házimunka meg a gyerek, akkor ebben a témában kussoljon és foglalkozzon azzal ami az ő dolga. Vagy netán te is beleszólsz ő mikor mennyit dolgozzon és hogyan végezze a munkáját? Esetleg kritizálod? Nem. Hát akkor ő se tegye. Legyél vele határozottabb!!!
2013. okt. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én biztosan elbeszélgetnék a helyedben a pároddal, és javasolnám, hogy akkor nyugodtan besegíthet ha nem tetszik neki a végeredmény. Vagy ha talál valami kifogásolni valót, akkor szó nélkül emelje meg a rongyot vagy a seprűt, és csinálja meg ő, és akkor olyan tiszta lesz minden amilyennek látni szeretné. Én ezt nem tudnám elviselni, hosszútávon pedig egyenesen megőrülnék. Nem szabad szó nélkül hagynod, és csak "utalgatnod" mert abból nem fog érteni. (Lásd, megmutattad a képet és így is azt gondolja, hogy irigy vagy, nem pedig a lényeget értette meg.)

Nálunk még nincsen gyerek, "csak" egy 5 hónapos kölyök kutyus, aki aztán tud koszolni,szétszedni dolgokat, behozza az apró leveleket stb., így mikor takarítok, csillog a lakás, majd estére szöszök vannak mindenhol, és olyan mintha nem is porszívóztam volna fel. De szerencsére a párom megérti, nem is hozza szóba, mert egyértelmű, hogy ameddig a kutya ilyen kajla, és minden érdekli addig nem lehet napokig ugyanazt a tisztaságot tartani.

2013. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

annyira rendet akar vegyen fel egy takaritónőt!

Én már páros lábbal kirúgtam volna az ilyet,komolyan mondom.

Mi közösen szoktunk takaritani,vagy inkabb a parom takarit.

2013. okt. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én azt csinálnám,ha mondjuk azt mondja,hogy poros a polc,akkor visszakérdeznék,hogy "Ó igen?Akkor törölgesd már le légyszíves,Te most közelebb állsz hozzá"


A másik ha mondjuk közölné,hogy poros a polc,én vissza kérdeznék,hogy "És mi újság,mi volt a melóhelyen?" Szóval mint aki nem is hallja.

Tudom,hogy nehéz ,de túl nagy jelentőséget tulajdonítasz a beszólásainak..nem a főnököd,hanem egy párkapcsolat egyik tagja,ahol két egyenrangú fél él együtt,és nem egy főnök,meg egy beosztott.Én mondjuk,tuti kiakadnék,és csúnya veszekedés lenne,de nem biztos,hogy ez a helyes út.


A férjem nekem is csinálta ezt,azt mondta nem jól porszívózok,mert azt nem négy kézlábon teszem,pedig igazán az az alapos...soha többé nem porszívóztam,az Ő feladata volt utána,vagy ha nem ezt választja a másik lehetőség volt,hogy megesz a kosz bennünket...úgyhogy megcsinálta.

2013. okt. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!