Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok nevelni azt a gyereke...

Tudnátok nevelni azt a gyereket aki a voltférjetek félrelépéséből származik?

Figyelt kérdés

Egy ismimet megcsalta a férje, mikor még pár hónapos volt a közös gyerekük. A feleség elhagyta rögtön, aztán kiderült az is, hogy terhes a szerető. Csak a pasit akarta megfogni a gyerekkel, de nem jött össze. Egy ideig nevelgette az anyjával a gyereket, de mikor a nagyi meghalt, már nem kellett neki, az apánál helyeztette el. A pasi is megéri a pénzét, nem éppen gyereknevelésre termett. Törődik nagyjából a fiaival, de tipikus vasárnapi apukának született, így a gyereket átszoktatta az exéhez. Aki azt mondja nem tudott mit tenni, ha a pasi két gyereket vitt haza, nem rakhatta ki. Most szinte ő neveli a másik gyereket is. Vagyis ténylegesen ő neveli. Az apuka elviszi őket kéthetente, az anyja rá sem néz a kisebbik fiúra. Annyi hogy az apukának legalább pénze van, fizet bőven a fiúkra. És maga az ismerősöm sem csóró, vállalkozó nő. Egyedül él amúgy. A gyerek kisiskolás, szóval van vele gond is bőven. Állítólag megszerette a gyereket, és a saját fiával is imádják egymást, hisz tesók.

A kérdésem az lenne, hogy megcsalt nők: ti meg tudnátok ezt tenni? A gyerek persze nem tehet semmiről, de nevelnétek? Mégiscsak a félrelépés eredménye? Nem jut eszébe mindig ez a dolog ha ránéz?


2013. okt. 4. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tengeresz veletlen a szakmaja? Ebben az esetben megertem hogy minden kikotoben van 1 gyerek.
2013. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudnám. De nekem már az gond lenne, hogy más gyereke, nem az zavarna, hogy félrelépés eredménye. Kizárólag a saját csemetémre koncentrálnék.
2013. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Bár engem sosem csalt meg a férjem, de simán minden gondolkodás nélkül felnevelném a másik gyerekét, ha sem az anyja sem az apja nem képes rá. A gyerek nem tehet arról hogy ilyen felelőtlen szülei vannak, és ha megvan rá a hely és anyagiak hogy megfelelő életkörülményt biztosítsak a gyereknek akkor miért ne. Legalább nem lesz belőle elveszett lélek..


Egyébként számtalan ilyen eset van. A nővéremnek is így van 3 gyereke. Van egy saját fia, és amikor elvált a férjétől, rá pár évre a volt férj beállított az akkor 3 éves iker lányokkal. Simán csak lerakta a nővéremnek, hogy ő neki mint apuka nincs türelme a lányokhoz, inkább ad pénzt neki, de ne menjenek intézetbe. Az anyjuk meghalt balesetben. A lányok ma már 22 évesek, és imádják a nővéremet. őt tekintik anyjuknak is.. ( tudják a történetüket)

2013. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy felnevelném, ha az anyja nem foglalkozik vele.
2013. okt. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nehéz kérdés, mert egyrészről az apuka cseppet sem volt korrekt, miért segítenék neki, másfelől meg egyik gyerek sem tehet erről az egészről, miért ők szívjanak?


valószínűleg nyelnék egy nagyot (pláne ha "megszeretném" a kisebbik fiút), és szépen nevelgetném őket

2013. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

100 % hogy nem akarnám látni, nemhogy nevelni. Az, hogy az apja látogatja, fizet gyerektartást az természetes, teljesítenie kell a kötelezettségeit, de én nem hiszem, hogy tudnék neki jópofizni, ha ott van akkor kedvesen kakaót csinálni neki. Persze tudnám, hogy nem az ő hibája, de akkor sem tudnám nevelni.


Persze elvált férfi korábbi kapcsolatából származó gyerek az más, mert akkor a férfit így fogadom el, természetes, hogy a gyerekeivel foglalkozom én is (régebben volt egy párom aki korábban már elvált, a gyerkőcével nagyon jóban voltunk)

2013. okt. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!