Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben? A...

Mit tennétek a helyemben? A párom testvére kikészít.

Figyelt kérdés

Hárman lakunk együtt és az anyagiak így nincsenek teljesen elszámolva. Konkrétan eddig az ment, hogy a tesó kifizette a lakást, aztán egyszer bevásárolt, a maradék pénzét meg elverte az első héten, onnantól mindent nekünk kellett állni. Holott ő kereste a legtöbbet.

Most pár hete kirúgták. Ami pénzt kapott, az pont a lakásra volt elég, azt odaadta, aztán vissza is kérte. Egyébként elég kiakasztóan tenyérbemászó stílusban.

Gondoltuk sebaj, talál munkát, ügyes gyerek. Hát azóta se talált. Viszont amennyire látjuk, nem is viszi túlzásba a dolgot. Online nem keres, este meg elmeséli, hogy 3 embert is felhívott. És ennyi.

Az elmúlt hetekben többször el tudtam szabadulni napközben egy kis időre a munkahelyemről, hogy hazaugorjak, mindig otthon találtam. Tipikusan sörrel a kezében. Hogy arra miből telik neki, nem tudom.

De nem is lenne tragédia, ha akkor legalább az otthoni munkák meg lennének csinálva. De nem, illetve úgy egy héten kétszer elmosogat. Két nap múlva meg csodálkozva megjegyzi, hogy mennyi a mosatlan, pedig két napja mosogatott el...

Múltkor végignézte, ahogy 12 óra munka után a párom és én álltunk neki rendezni a lakást, mert már hullafáradtan se bírtuk nézni. Ő addig játszott a gépen.


A párom is ki van akadva rá, de még csak le se szidja, merthogy az öccse és merthogy segíteni kell egymást. Értem én és ezzel nincs is baj, de attól még ő is tehetne valamit. De nem merek szólni, illetve nem tudom, hogy jó ötlet-e, nem sül-e el esetleg visszafelé. Mi lenne a jó megoldás?


2013. okt. 4. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok értetlen, de nem tudom, miért éltek együtt hárman, a sógoroddal.
2013. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pedig egyszerű: így olcsóbb. Egyikünk se keres annyira fényesen, és még mi a párommal csak-csak ki tudnánk köhögni egy garzont valahol a város szélén, de ő egyedül hogy?

Így viszont hárman egy egész jó helyen lévő másfél szobás lakást tudtunk kivenni.

2013. okt. 4. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy a tesó kifizette a lakást?
2013. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kifizette az albérleti díj és a rezsi rá eső részét.


Lehet, hogy tényleg nem tudok fogalmazni :D

2013. okt. 4. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne mondd már, hogy két normál fizetésből nem tudtok csak ketten élni. Én ezt tenném a helyedben...
2013. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szívem szerint én is, de a párom nem akar kiszúrni a tesójával. Meg amúgy is még hónapok vannak a bérleti szerződésből, a kauciót meg jó lenne nem elbukni. Főleg hogy most máshol nem is tudnánk hirtelen letenni.
2013. okt. 4. 20:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!