Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérhetném vissza...

Hogyan kérhetném vissza sértődés nélkül a gépem?

Figyelt kérdés

Kölcsönadtam a fényképezőgépemet párom tesójának, eredetileg arról volt szó, hogy a 21-ei hétvégén visszakapom. (húztam a számat, mert sokat használom, de bizonyos családi ügyeket talán fellendítene, így belementem)

Ő másik városban lakik, a megbeszélt időben nem jött, nem hozta, azt mondta, hogy a következő hét elején jönnek erre. Renden, közben látom a Facebook-on, hogy megint különmentek a párjával és egy másik valakivel van. Kicsit kezdtem pánikolni, főleg, mivel a párom közben benyögte, hogy ő már adott neki úgy kölcsön valamit sok-sok éve, hogy azóta se látta viszont. (köszi)

Üzentem neki több helyen is, hogy kéne vissza a gép (tényleg kell), mikor jön? Válaszolt, hogy a hétvégén jönnek. Hát most még midig sehol senki.

Kezdek nagyon bepipulni, viszont nem szeretnék senkivel sem összeveszni. Anyósommal is örülök, hogy sok év után végre jónak mondható a viszonyunk. A kérdéses személy meg hát tudtam, hogy elég link alak, de nekem személyesen még nem okozott gondot.

Szívem szerint most már erélyesebben is követelném a tulajdonom (vagyis igazából Anyukámtól kaptam a gépet), de nem akarok balhét a családban. Szívesen fogadnék pár tippet hogyan is csináljam.

Párom külföldön dolgozik, csak jövő hét végén jön haza. Két kicsi gyerekkel vagyok itthon, ne nekem kelljen nekivágni a vakvilágnak, igazából fogalmam sincs, hogy most hol is lakik.


2013. szept. 29. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell azzal foglalkozni, hogy ki sértődik meg és ki nem. A te géped, szükséged van rá, kérd vissza. Elég szomorú, hogy az, aki kölcsön kapta, nem jutott el addig, hogy vissza kéne adnia.


Mindig meg fog sértődni az önző ember, ha az akaratát áthúzzák. Ezért nem kell ezzel foglalkozni. Máskor pedig ne adj kölcsön vagy ha igen, akkor ne panaszkodj.

2013. szept. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Szép szóval nem fogod visszakapni. Tapasztalat. Én is jártam már hasonló esetben, de csak az segített ha határozottan léptem fel.
2013. szept. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 intrepid ***** válasza:
72%
Írjál a párodnak, hogy szóljon már a tesójának, hogy kellene a gép. Többet pedig ne add kölcsön.
2013. szept. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg nem fog szép szóval menni.

Én anyósomék szembeszomszédjával jártam így. Kölcsönkérték sürgősen az usb-s telefonkábelem, mert tönkrement a töltőjük, és nagyon kellett nekik a lemerült telefon.

Megbeszéltük, hogy délután visszahozták, onnantól számítva 4 napig nem láttam őket, és csengetésre nem jött ki senki.

Sajnálatos módon az ötödik nap véletlenül észrevettem, amikor anyuka kiosont a kapun, így egy erélyes, és vissza nem utasítható felszólításra pillanatokon belül kézbe kaptam a holmimat :)

Valószínűleg nem lenne értelme utána kajtatni, főleg két gyerkőccel... De ha újra felkeresed, bizony nyomatékosítsd, hogy nem lesz jó vége, ha nem adja vissza a gépet. Amúgy sem a te dolgod rendezni a családi viszályt a párod oldaláról.

2013. szept. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én tudok orditani! Szívesen bedühödök és kiszedem belőlök ha kell! :)
2013. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Visszakaptad azóta?
2013. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!