Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csinaljak?

Szerintetek mit csinaljak?

Figyelt kérdés
apukám most nem dolgozik egész nap itthon van (műtötték) általában 2-3 felé érek haza sulibol de amint hazajövök baxogat de folyamatosan egyszerűen nincs nyugtom hová menjek délutánonként hogy ne unatkoznak de ne is kelljen itthon legyek minimum 5-ig? egyiknap megtanultam 2 nappal előre hogy másnap ne kelljen, másnap bejön apa megint gépezel ma sem tanultal semmit azonnal hagyd abba., miért van bent 2 falakon víz a szobádban miért nem csak 1 , ez a lámpa kinek ég?, ez a toll miért van a földön a ruhad miért csak rá van dobva a székre hajtsd össze azonnal, zsömlét mikor hozol, biciklizni mikor mész, szemetet mikor veszed le? és ezeket egy egyszerre mindig elmondja ha meg megcsinalom kitalál mást hogy csináljak valamit. egész nap itthon van nem fárad el én fáradtan hazaérek sulibol ea ezzel kezdi nagyon elegem van már mindig mondja be szájalj vissza ne hasonlitgass engem magadhoz egyre jobban utalok itthon lenni, ea meg 1-2 hónapig ez lesz
2013. szept. 26. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg unatkozik vagy most pótolja amit eddig kihagyott. :) Suliban nem maradhatsz? Vagy esetleg elmehetnél könyvtárba, a legtöbb helyen netezni is lehet.
2013. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szilvásbuktát
2013. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg hogy van-e kedve veled kártyázni, vagy DVD-t nézni, beszélgetni.
2013. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt megértem apudat,mivel beteg,lehet,hogy ingerültebb,és persze több ideje van észrevenni azokat a dolgokat,amiket szerinte helyre kell rakni.Valahol ez is a feladata,hogy neveljen és figyeljen rád,ezért hívják szülőnek.Nem könnyű időszak lehet ez neki,próbálj a házimunkában segíteni,amennyire lehetőséged van rá!

Másrészt téged is megértelek,könnyen csesztetésnek foghatod fel mindezt,lehet,hogy nem túl kedves hangnemben adja mindezt elő.Viszont meg kell értened őt is,kicsit a helyébe kell képzelned magad.Betegen,kiszolgáltattotan,keresőképtelen állapotban egy kamasz gyerekkel nem könnyű.

Egyébként nem hiszem,hogy ha rád szól,az ellened irányul,inkább oda akar rád figyelni.

2013. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ugyanezt mondja anya is de én ebbe belefáradtam filmeket igen nézünk együtt de valamikor annak is vége van.
2013. szept. 26. 22:34
 6/8 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


ugyanezt mondja anya is"

A buktát?

2013. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha próbálos türelmesen kezelni ezt a helyzetet, úgyis csak 1-2 hónapról van szó, az még nem a világ vége. Tartsd rendbe a szobádat, látványosan tanulj, ha munkát végzel otthon az is legyen látványos, hogy minél kevesebb dologba tudjon "belekötni".

Végső megoldás lehet, hogy keresel napi két órára programot magadnak. Sport, különóra, tanulószoba, idegennyelv, tök mindegy mi, ami érdekel.

De még jobb lenne kihasználni az együtt töltött időt kellemesen. Barátkozz össze jobban apukáddal, avasd be a dolgaidba, kérj tőle tanácsot, kérdezd meg a véleményét a téged érintő dolgokkal kapcsolatban. Lehet hogy csak most, hogy otthon kell lennie hasztalannak érzi magát és ezért rendezkedik annyit. Ha lefoglalod, ha érzi hogy neki is fontos szerepe van, talán abbahagyja a rossz szokását. Szóval amíg otthon van a szabadidődet ne a gép előtt töltsd, hanem inkább vele találjatok ki valamit. És ki tudja. Még jó is sülhet ki belőle.. :)

2013. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
érdekes tegnap este azt mondta apa biztos nem lesz 2-esnél jobb mert ahogy nekem elmondtad az szar volt... nem néztem át csak masnap ora elott és "4"-es lett
2013. szept. 27. 20:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!