Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy ne csússzon még jobban szét az életem? Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Nem sajnáltatni akarom magam, nem is szeretek beszélni az érzéseimről de most jól esne kicsit kipanaszkodni magam.


Ez az egész nagyjából 5 éve kezdődött azzal, hogy katonaként kimentem külföldre pár hónapra. Amikor hazajöttem a feleségem (na meg én is) megváltozott és azóta bármit csináltunk nem jöttünk ki úgy mint régen, ezt ő is észrevette. Próbálkoztunk a kapcsolatunk megmentésével, évekig együtt voltunk még, igaz a végén már csak a gyerekek miatt, végül csúnyán elváltunk. Majdnem mindenben csak a rosszat látom, szinte sose vagyok boldog. Mondják is sokan, hogy nézzem a dolgok jó oldalát de nem tudom már élvezni az életet és ennek szerintem a kapcsolatunk megromlása az oka. A napjaim is annyiból állnak, hogy dolgozom (egyébként most már tűzoltó vagyok) itthon csinálok ezt-azt, néha a barátaimmal megiszunk valamit és ennyi. Meg hétvégente nálam vannak a lányok és velük foglalkozom, elviszem őket valahová. És ennyi. A feleségem óta komoly kapcsolatom nem volt és nem is érzem még, hogy vágynék rá. Pedig lehet az jót tenne, legalább érezném értelmét az életemnek. Azt mutatom a barátaimnak, mindenkinek, hogy minden tök jó, rosszabb napjaimon tudják meg hogy igaziból mi is van. Akkor kicsit foglalkoznak velem de amúgy semmi több. Mindenem megvan de valami mégis hiányzik az életemből. Azok előtt én voltam a világ legboldogabb embere és félelmetes, hogy ez mennyire megváltozott... Van valami ötletetek, hogyan lehetnék boldogabb? Ja, és azt hiszem öregszem, 34 vagyok.


2013. szept. 25. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne haragudj, nem sokat tudok segíteni de eszembe jutott rólad egy zene.

http://www.youtube.com/watch?v=RMFR9ZJZdrs


Hogy valami értelmeset is válaszoljak, szerintem vigyél egy kis szórakozást az életedbe. Menj el egyedül vagy a barátaiddal valahova, kicsit engedd el magad! Lazíts. A múlton meg ne rágódj, gondolj a jövődre, hogy mennyi idő elmegy ezzel a semmilyen élettel.

Sok sikert Neked! :)

2013. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem tudok már szórakozni. Az a bajom, hogy egyszerűen bármit csinálok sosincs jó hangulatom.

2013. szept. 25. 21:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt nincs mese, kell egy közeli barát vagy pszichológus, akinek ki tudod panaszkodni magad rendesen, és utána új célokat tudsz kitűzni magad az életedben. A fontos az, hogy ne hagyd, hogy a hullámvölgy magával ragadjon, és túl sokáig tartson, mert kényelmes állapot ugyan, de csak magadat szivatod vele. Innen nézve azt tudom mondani, hogy egyrészt vannak gyerekeid, akik egyértelműen értelmet adhatnak az életednek, másrészt van egy fontos és felelősségteljes munkád, amiért (remélhetőleg) megbecsülnek az emberek (én biztosan), ami szintén segíthet abban, hogy elhidd, hogy fontos és értékes vagy. :) De ezektől függetlenül sajnos az életcéljaidat magadnak kell kitűznöd, más nem segíthet benne igazán.
2013. szept. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha nagyon nem tudsz mit tenni pszichológus. Nem feltétlenül olyan emberek mennek oda akik betegek. Jót fog tenni, hidd el :)
2013. szept. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Természetesen a gyerekeim adnak egy kis értelmet az életemnek de akkor érezném ezt jobban ha velem élnének, csak nem akarom elszakítani őket az anyjuktól mert egy gyereknek (normális esetben) az anyja mellett van a helye. Hát én szeretem a munkámat és igen, kicsit jó érzés segíteni másokon de ez hamar elmúlik. Vannak akik kb semmibe vesznek minket, ugyanúgy mint ahogy a mentősöket is. Nagyon régen volt valamilyen komolyab célom. Úgy érzem, hogy nem kell már semmi, pedig valami mégis kell.

Én nem vagyok beteg csak kicsit szomorú, levert.

2013. szept. 25. 21:30
 6/11 anonim válasza:

Én sem voltam sohasem boldog, de ez ellen lehet tenni. Nekem egy kedves tanárom segített, fél év alatt szinte teljesen rendbe jöttem. A tanárom volt a "pszichológusom". Te is keress egyet, akivel lehet beszélgetni, és van elég élet tapasztalata.

18/L

sok sikert!

2013. szept. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Senki nem állította, hogy beteg vagy.

Attól még elmennék a helyedben egy pszichológushoz, mert ez már elég nagyfokú életuntság, amiről te beszélsz. Ez pedig a depresszió előszobája. Ha egyedül vagy, nem biztos, hogy kimászol belőle, kell a segítség. Ezért kell a doki. Nem azért, mert beteg vagy.

2013. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A depresszió betegség. Ez hasonlít arra. Hiába akarsz kemény maradni ettől nem leszel boldogabb. Ez egy szerep.
2013. szept. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A volt feleségednek van pasija?
2013. szept. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Voltam már régebben pszichológusnál de nem jöttünk ki túl jól, nem szeretem őket. Mindig is egyedül oldottam meg a problémáimat (maximum kisebb segítséggel) próbáltam úgy élni, hogy csak magamra számíthatok és senki másra. Eddig bejött, viszont most rendesen elakadtam.


Szerintem nincs pasija, legalábbis én nem tudok róla.

2013. okt. 1. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!