Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közölnéd finoman...

Hogyan közölnéd finoman édesanyáddal hogy ezt inkább ne?

Figyelt kérdés

Szóval 21 éves lány vagyok, és van egy rendkívül zavaró szokása még pedig az hogyha telefonálok.

Utálok már itthon telefonon beszélgetni amikor itthon van.

Ha beszélek, képes oda jönni oda dugni a fülét a telefonhoz hogy hallgatózzon, akkor én szólok hogy anya-anya, teszem másik fülemhez.Nagyon zavaró főleg ha olyan emberrel beszélek.

A másik leteszem a telefont, ki volt és mit akart, ez az első kérdés. Szintén zavaró, mert magán ügy szerintem.


Mai eset, fekszek az ágyamban, csörög a telefon, felveszem beszélek, na és a szekrényem üvegén látom hogy ott van az ajtónál, és áll, és biztos hallgatózik.

Már a telefonban is úgy beszélek hogy igen, nem, jó aha stb.


2013. szept. 21. 22:08
 1/9 anonim válasza:
100%
Idegesítő rohadtul de szerintem ez afféle jóindulatú anyai kíváncsiság... Mi nem tudjuk megbeszélni vele. Legyél már ennyire talpraesett 21 évesen és mond meg neki ,hogy zavar.
2013. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tuti megsértődne.
2013. szept. 21. 22:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem inkabb neked kene megsertodnid... Probald vele higgadtan, es ovatosan...
2013. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár én sosem csináltam olyat hogy hallgatózzam vagy soha nem megyek be a fiam szobájába úgy hogy előtte ne kopogjak, és ne várjam meg az amikor szól hogy jöhetek..

De most megkérdeztem a fiamtól (21 éves), ő mit csinálna ha azt csinálnám amit anyud..

A következőket mondta

- ha az ajtóban állnék és látná hogy ott állok, hallgatózom, ő a telefonba mondaná akivel éppen beszélget hogy

"- várj egy percet, anyám itt áll az ajtóban és hallgatózik, mindjárt jövök." Majd az ajtóhoz jönne és rám csukná az ajtót.

Ha telefonálás közben mellé mennék és a fülemet a dugnám a telefonhoz, simán eltolna, hogy

"hééééééé! te mit művelsz!! Én sem kagylózom amikor te telefonálsz!


Szóval lehet neked sem ártana ha mondjuk becsuknád az orra előtt az ajtót vagy finoman kellemetlen helyzetbe hoznád, hogy értse is..

2013. szept. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor az üvegen át látod, hangosabban beszélj a teloba:

-szia, Ádám, nem csak te hallod, hanem még más is, nem tudunk így kettesben beszélgetni!

2013. szept. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, a hármas vagyok, tegnap telefonról nem igazán tudtam kifejteni. Szerintem a legjobb, ha egyenesen közlöd vele, de tisztelettudóan, és aranyosan. Én a helyedben azt mondanám neki, hogy ne haragudjon meg rám, de ez egy kicsit kínosan érint, ugyanis felnőtt nő vagyok, és nekem is vannak magánbeszélgetéseim,d e ha bármi izgalmas vagy jelentőségteljes történik, akkor ő lesz az első, akinek el fogom mesélni. Ugyanis szerintem az izgalom miatt hallgatózik, hogy hátha veled valami fontos történik, amibe bele tudja élni magát. Persze lehet, hogy kicsit meg fog sértődni, hisz' ez kinek esne jól, nem? De szerintem ezt a lépést meg kell lépned mindenképpen.
2013. szept. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyunak...

Simán minden bunkóság nélkül az igazat.

"Anyu, zavar, ha ittvagy, amikor telefonálok, mert magánbeszélgetést folytatok"

Megkérdezi, hogy ki volt mit eszéltetek (páromat én is meg szoktam kérdezni amúgy)

H nem akarom elmondani akkor annyit, esetleg hogy ki volt elmondok, és hozzáteszem, hogy az ő dolgairól beszéltünk, ami az ő magánügye...vagy kitérő választ adok "mindenféléről"

Én nem azért teszem fel a páromnak a kérdést például mert nem hagyok teret neki, hanem azért mert szinte mindig elfelejt közölni dolgokat, vagy csak tényeket, időpontokat, ha tudok róla figyelmeztetem, vagy tudom figyelmeztetni ( a legtöbbször közöm van ezekhez a dolgokhoz..) amúgy meg úgyis annyit mond el amennyi rám is tartozik, pl ha az anyjával beszált vagy a tesójával, azt nem amit neki szánt csak:) de a te édesanyád esetében a kérdések nem ilyen okokból hangzanak el...

2013. szept. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na idefigyelj ne itt kagylózzá mutter zavarod az aurám.
2013. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyukámnak én simán megmondtam mindig is a véleményemet és a kérésemet, úgy ahogy van, köntörfalazás nélkül. Azért, mert voltunk és vagyunk is olyan viszonyban. Ha nem tudod hogy mond meg neki, akkor a viszonyotok nem igazi anya-gyerek kapcsolat. Mellesleg a hallgatózást is valami ilyesmi miatt csinálhatja, hogy nem bízik meg benned vagy esetleg nagyon keveset tud rólad és többet szeretne.

Üljetek le többször beszélgetni. Mesélj neki a dolgaidról, avasd be az életed azon részébe is ahol ő nincs jelen. Csináljatok közös programokat, engedd hogy emberként is megismerjen, ne csak a gyerekeként. Egyrészt sokkal jobb lesz a kapcsolatotok, másrészt jobban fog benned bízni és már nem lesz szüksége hallgatózásra. Sőt még nyersz vele egyebet is. Elképzelhető, hogy elkezd felnőttként kezelni. Próbáld ki.

2013. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!