Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a párotok mezőgazdaságban...

Ha a párotok mezőgazdaságban dolgozna, ti hogyan tolerálnátok, hogy télen nincs munkája?

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 18:54
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
58%
Na már megint, akkor is találhat munkát.
2013. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
75%
Ha a nő meg tanár lenne, akkor neki nyáron nem lenne munkája. Hűha...
2013. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
96%

Ugy érted nincs bevételetek és éheztek?

A földműveseknek télen is van munkájuk, általában tartanak állatot is, illetve a gépek előkészítése a következő szezonra stb. Amikor eladják a termést akkor keresnek, egész évben, illetve az állatok eladásából. Nem értem a problémád. Kifejtenéd?

2013. szept. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Legalább van ideje otthon segíteni. :) Apukám is mezőgazdaságban dolgozott, de ettől függetlenül télen-nyáron rengeteg munkája volt. Tavasztól őszig dolgoztak, télen meg javították a gépeket, kitakarították az épületeket stb.
2013. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..



ez is a te kérdésed?


Amúgy szereted te ezt az embert??? Ha valakit szeretnék pont lesz@rnám h a mezőgazdaságból él....


Amúgy meg keres ő annyit év közbe h ne kelljen neki dolgozni télen

2013. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

A mezőgazdaságnak két fő ágazata van: növénytermesztés és állattenyésztés.

Aki az utóbbi ágazatban dolgozik, annak télen is van munkája, másrészt az ilyen embereknek otthon is van valamilyen jószágjuk. Azok télen is kérnek enni, inni, ki kell alóluk takarítani, szükség eseten állatorvosról gondoskodni, takarmányról, stb. stb.

Szóval nem fognak tétlenkedni.

2013. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
A mai világban nagyon kevés embernek van földje. De vannak olyan traktorosok akik másnak dolgoznak. Én ezekre az emberekre gondolok és nem a gazdákra.
2013. szept. 20. 19:02
 8/36 anonim ***** válasza:
91%

Már nem azért, de nem az a fontos ilyen szempontból, hogy mikor van effektíve munkája és mikor nincs. Hanem az, hogy egy évre vetítve megkeres-e annyit, amennyire szükségestek van. Ha ősszel eladjátok a termést és bejön belőle annyi pénz, ami elég egész évre akkor nem mindegy?


De amúgy nem gondolom, hogy ne lenne egy mezőgazdaságban dolgozó embernek télen dolga (kivéve talán, ha napszámos). De ha nincs akkor is lehet találni valami alkalmi melót szezon közé.

2013. szept. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Én egy mezőgazdasági cégnél vagyok az irodán. A munkatársaimnak télen is van munkájuk, ugyanúgy be vannak jelentve stb..

De pl a férjem festő akinek ugyanúgy nincs télen munkája. Nyáron viszont dögivel. Mi így rendezkedtünk be hogy nyáron megkeresi a télre valót. Nem szórjuk nyáron a pénzt, hanem ugyanúgy élünk ahogy mindig így a pluszt elrakjuk télre. Szóval ezt elkell fogadni. Gondolom a te párod sem keveset keres nyáron, hiszen látom a munkatársaim bérét, akik ugyanúgy félre raknak télre, nem költekeznek nyáron sem észt vesztve.

2013. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem véletlenül vannak mezőgazdaságban dolgozó ismerőseim.

Az egyik amit megtermel, azt akkor, illetve télen értékesít, tehát akkor is van bevétele, vagy nyáron-ősszel annyit keres, hogy abból vígan elél télen is.

A másik egy cégnél dolgozik, nyáron-ősszel általában baromi sokat, így a túlórákat úgy fizetik ki, hogy a téli időszakokban is kapja ugyanúgy a fizetést.

Szóval amit kora tavasztól késő őszig keres, azt ha nem herdálja el, hanem szépen beosztja, illetve félreteszi, akkor nyilván ebből nem lehetne gond, hogy télen nincs munkája.

Amúgy meg apám kőműves volt, mellette sertéseket tartott, télen ő sem dolgozott, csak a sertésekkel foglalkozott és ebből soha nem volt gond, simán télen is volt miből élni.

Akkor neked mi a gond?

Szerintem ezzel semmi probléma nincs.

2013. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!