Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem rá a páromat,...

Hogyan beszéljem rá a páromat, hogy hajnalban kísérjen el a busz megállóhoz?

Figyelt kérdés
Párommal egy kis faluban lakunk, jobban mondva a falu szélén. A busz megálló tőlünk 1 km-re van, ezért sokat kell gyalogolnom, hajnalban félek mert egy sikátor előtt kell elmennem ahol rajtam kívűl senki nem jár. Párom nem akar hajnalban kelni azért, hogy engem kísérjen a megállóhoz. Hogyan győzzem meg?
2013. szept. 17. 20:48
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
54%

Én ezt nem tudnám tolerálni a páromtól.

Az enyém a 200 m-re lévő buszmegbe is eljön elém, ha éjjel 3-kor jövök is haza egy csajos estéből, ha ő kel reggel dolgozni akkor is. Félt annyira, pedig mondom neki, hogy nem kell, hiszen 2 háztömb csak...

Nálam is lehetne szakítópróba, hogy enniyre nem aggódik értem, ennyi nem számít a félelmem(ami lehet ok nélküli is, de igenis létező félelem.)

(Eleinte velem a liftbe is beszállt, mert volt egy kicsi fóbiám, és 8-on lakunk, persze azóta megszoktam 1-2 hét kellett)

2013. szept. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem evidensnek kellene lennie, hogy elkísérjen. Főleg ha történt arra bűncselekmény.

Páromnak sosem kellett mondani, hogy kísérjen el a buszhoz amikor hajnal 5 indult, hiába ő 7kor kelt.

2013. szept. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
30%
Én senkiért nem kelnék hajnali fél ötkor. Bagoly típus vagyok, és egyszerűen nem bírok hajnalban felkelni... Lehet lepontozni, sajnálom, de így van. Én nő vagyok, szóval nekem nem is kell elkísérnem senkit, de megérteném a férjemet, ha ugyanígy érezne, és vennék egy gázsprayt inkább.
2013. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó: ha hajnal 5 sírna a gyereked akkor se kelnél fel? Akkor is inkább a "bagoly" típusodra fogod majd? Szánalmas!
2013. szept. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
ott már baj van ha rá kell beszélni és nem alapból jön neki. Régebben nekem is volt egy időszak mikor hajnalban kellett mennem dolgozni, mindennap elkísért a buszra szó nélkül, nehogy legyen valami, és akkor még csak 1 éve jártunk. Most 8 év után minden reggel elvisz dolgozni a falu egyik végéből a másikba és értem is jön.
2013. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Az én páromat kérni sem kéne, jönne magától, nem engedne el egyedül.

Volt már hasonló kérdés nemrég...ennyi puding pasit!?

2013. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
25%
A bagoly típusú válaszoló vagyok. Ha felébredne a gyerekem, hozzá kimennék, de a feleségem felnőtt ember, aki elvileg tud vigyázni magára. Vagy legalábbis én úgy érzem magamról, hogy nem zokognék a férjemnek, hogy kísérjen el, mert tudok vigyázni magamra :)
2013. szept. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
73%

Azért én megértem a férfi szemszögét, pedig nő vagyok.

Felkelek egy órával korábban, hogy elkísérjem a páromat az 1 km-re lévő megállóba azért, hogy utána ugyanennyit vissza is sétáljak, majd magamhoz térjek, összeszedjem magam és jó eséllyel megint sétáljak ki az 1 km-re lévő buszmegállóba, mert én is indulok dolgozni. Egy picit fura lenne. Néha néha még oké, de azért mindennap 2-3 km sétával indítani valljuk be nem olyan kellemes.

Első javaslatom: vegyél/vegyetek biciklit, így csak gyorsan elsuhansz azon a helyen és pont. Lehet a párod is szívesebben kísérne el így.

Második javaslatom: vegyetek egy olcsó kisautót és járj azzal dolgozni, esetleg egy robogót és járj azzal a megállóig, nyáron akár dolgozni is.

Én nő vagyok, minden reggel egy órával korábban kelek, mint kéne, azért, hogy a páromnak szendvicseket gyártsak az adott napra, üdítőt csomagoljak, stb. Magának is megtudná tenni, még is jól esik elindítani, elköszönni tőle reggel. Nem várja el, de megteszem.

Fordított helyzetben én sem várnám el tőle, hogy ennyivel korábban felkeljen, azt meg pláne nem, hogy ennyit sétáljon potyára miattam.

Amúgy mivan ha kettőnket együtt nem ölik meg, de őt visszafelé igen? :O

2013. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Minden nap ki kellene kísérnie téged a buszmegállóba reggel? Mert ha havonta 1-2 ilyen alkalom van, akkor azt mondom, hogy tényleg el kellene veled mennie, de ha minden nap ez lenne, nagyon nem.

Többen írták, hogy menjél bicklivel, kocsival, motorral. Ez jó ötlet.

De amúgy nem igaz, hogy ennyire félsz, felnőtt ember vagy...

2013. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Ja, várj, minden napról van szó?

Azt hittem egy adott alkalom!


Minden nap hadd ne kísérgessen már!

2013. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!