Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert ilyen a csaladom? Hogy...

Miert ilyen a csaladom? Hogy tudnek innen elmenni?

Figyelt kérdés

Egyszeruen nem birom mar ami itthon megy... Van egy 16 eves tesom, par napja lett 16. 12-14 eves kora ota dohanyzik, azita el nemi eletet, iszik bulizik. Most kezdte a kozepiskolat, de ma mar azzal jott haza hogy nagy lazas, anya nem szolt neki semmit, se mas, pedig tudjak hogy nincs baja. Nekem ful es arcureg gyulladasom van, nekem kulon kervenyr kell benyuhtanom ha beteg vagyok. Most anyanmal ketten olyan hanggal vannak mint 2 oroszlan es engem beszelnek ki. Szokasukhoz hiven. Volt hogy tesom pasija honapokig itt volt, ha az enyem jott az mar problema volt, pedig az enyem tanult, tesome drogozik is. En ha akarnek se cigizhetnek vagy ihatnek alkoholt, mar nem birom hogy engem beszelnek ki allandoan es a hugom mindent megkap. Oke hogy felnott vagyok, ha a koromat nezzuk, de vele mindig is kivetelezve volt. Fejfajassal vittek orvoshoz, mert o nagy beteg.


18L


2013. szept. 13. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a drága édesanyád kivételezik a húgoddal. Ezzel nagyon nem tudsz mit kezdeni, hacsak le nem ülsz édesanyáddal komolyan elbeszélgetni a problémádról, ámbátor gyanítom, hogy ezt már megpróbáltad.
2013. szept. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18 vagy, ez a mázli a sztoriban. Vállalhatsz munkát, betársulhatsz más fiatalokhoz albérletbe, és otthagyhatod a két oroszlánt! Én meg is tenném a helyedben. Aztán azt csinálsz, amit akarsz, és ők is! A tesód élete vakvágányon, anyukád meg ezzel a "szeretettel" tolja le szakadékba. Törődj magaddal és hagyd őket a francba!
2013. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Munkám szerencsére van, igaz csak diák, de jobb mint a semmi :)
2013. szept. 13. 10:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, kivételezés, de én most anyaként válaszolnék. Első gyerek vagy. Mekkora mázlija van veled, hogy okos, értelmes vagy. Nem dohányzol, nem bulizod szét az agyad, tudod hol a határ. Kvázi kevesebb macera van veled és úgy is normális vagy.

Sajnos a tesód nevelés nem sikerült ilyen jól, de ez a gyerek személyiségén is múlik, aminek egy részét igenis hozza, úgy születik, nem lehet kitartó szülői "munkával" sem tartósan átfaragni.

Hidd el, hogy egy anyának nehéz helyzet ez, nem lehet kettészakadni. Muszáj pátyolgatnia a problémásabbat, engedni neki, mert közben a háttérben van egy sajnos többnyire igen hosszan kivitelezhető terve, amin éppen dolgozik. Ebbe sajnos benne van az is, hogy kiközösítve érezheted magad. Mint amikor anyuka simogatja a kockafejű gyerekét, hogy nincs is neked kocka fejed. Ezt csinálja a hugoddal. De szülőként nem helyes az sem, ha veled kettesben ezt kitárgyalná, hogy tudja ő, hogy nincs kockafeje a tesódnak, de neki muszáj azt mondania, amíg megjön az esze, az önbizalma stb.

Nagyon nehéz szülőnek lenni, jó szülőnek meg pláne.


Beszélj vele mindenképpen. Kettesben, amikor nincs tesóveszély bármelyik percben. Netán segíts neki előre valami házimunkában, hogy legyen ideje rád a beszélgetésnél és ne répapucolás közben hallgasson fél füllel.


Mondd el neki, hogy te megérted, hogy a másik gyereke gázosabb és több figyelmet igényel,de azokat a pontokat, amik ebben a sztoriban neked ártanak, azokra legyen nagyon figyelemmel.


Sajnos a szülők is hibáznak, hiszen nincs olyan, hogy próbagyerek vagy szülőiskola, ahol ezeket megtanítanák. Amit rajtad számonkérnek, azt meg is tanították, esetleg te nem tanultad meg. A gyereknevelésben nincs ilyen. Lehet, hogy ő hibázott, talán nem is tudsz róla, hogy x idős korotokban kicsit kicsúszott a kezei közül az irányítás, mert nem volt munkahelye, pasija, esti sulin érettségizett stb. Lehet, hogy ő hibázott, és igyekszik még helyrehozni, amit lehet. Ha meg ekkora gáz van a gyereke körül, hogy cigi, drogos pasi stb., nem lennék a helyébe.

2013. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!