Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
A barátommal két éve vagyunk együtt. Sajnos elèg labilis személy érzelmileg. Valahogy mindig megoldottuk ezt a gondot, türelmes voltam hozzá, de mostanában eldurvult a helyzet. Hetente vannak érzelmu hullámvölgyei. Egyik nap imád, szeret, minden rendben, másnap meg harmadnap fel sem hív, nem is üzen. Én pedig teljesen tanácstalanul ès tehetetlenül állok. Hiába próbálok beszèlni vele, bemondja az unalmast és mintha nem is léteznék. Egyszer reagál a kedveskedèseimre, viszonozza is, aztán napokig mintha nem is léteznék. Tudom hogy vannak otthon gondjai a szüleivel, de èn már olyan szinten kikèszültem idegileg a viselkedèse miatt, hogy volt hogy dolgozni sem tudtam elmenni, annyira összeroppantam reggelre. A nehéz idöszakokon át szoktam segíteni, de annyira háttèrbe helyez akkor engem, hogy megalázónak èrzem. neki teljesen termèszetes az hogy egyik nap imád, másnap harmadnap meg èletjelet sen ad magáról, 4. nap megint imád, ès a körforgás kezdödik újra. Tudom hogy ö is szenved a gondjai miatt, de én úgy èrzem hogy engem büntet, de nem tudom miért. Valamelyik nap be is vallotta hogy vele mindenki szórakozik, kivéve engem. Miért ilyen velem? Már arra is gondoltam hogy nem.szeret, csak kihasznál. Ezt felvetettem neki ès besèrtödött. Bizalmas barátai nincsenek, én vagyok neki egyedül aki figyel rá, mégis engem bánt. Mi játszódik le benne ilyenkor? (nagyon nagyon szeretem öt)
2013. szept. 12. 10:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
10-es válaszoló. Tökéletesen egyet értek veled. Ezt is megmondtam neki. A válasz az hogy az anyja gondozása miatt nincs ideje, szétszakad annyi dolga van. Elhiszem hogy sok a dolga de ez valahol nem mentség. Ma nem olyan règen hívott, és azt mondta hogy tegnap jönni akart hozzám, de az anyja "bebolondult", kitépte az ajtót, rugdosta stb. Meg azt is mondta hogy az amilyen velem az nem rám irányul. (Akkor kire, ha èn "kapom"?) Meg hogy nem velem van a baja...
2013. szept. 12. 12:34
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


halld már meg kérlek, amit itt mindenki szépen árnyaltan igyekszik megfogalmazni neked:

SAJNOS A PÁROD VALÓSZÍNŰLEG MENTÁLIS BETEG.


Ha igazán szereted, akkor igenis tessék mellé állni abban, hogy szakszerű kezelést (gyógyszert vagy terápiát vagy mindkettőt) kaphasson. Ha igazán szereted, akkor ez az egy út van, ami valóban előre visz.

A többi siránkozás, önsajnálat, ami inkább csak ront a helyzeten.


Ha igazán szeret, akkor elmegy ahhoz az orvoshoz (akár el is kísérheted)- a leírásod alapján biztosan nem elmebeteg, tehát belátási képességgel rendelkezik az állapotáról, igenis felelős a saját egészségért és a kapcsolatotok minőségéért.


Ha egyiktek sem tesz semmit, csak szenvelegtek egymás mellett, akkor szépen el fog menni mellettetek pár év még és ugyanitt tartotok, netán súlyosbodik az állapota, te totálisan társfüggő leszel mellette- ezt az utat senkinek nem kívánnám.


Fel a fejjel, a lakóhelyedhez közeli szakrendelőintézetben van pszichiátriai tanácsadás.

Ha jól tudom, nem kell beutaló, ha mégis, akkor irány a háziorvos. Esetleg te magad is elmehetsz a saját háziorvosodhoz, ha megbízol benne és kérhetsz tanácsot, hogy pontosan hová fordulj, hogyan segíts.


A mentális betegség nem szégyen- ahogy pl. a cukorbetegség sem.

Ha a párod cukorbeteg lenne, akkor ugye azonnal elvinnéd orvoshoz, figyelnél a diétájára, amikor főzöl, kiváltanád az inzulinját stb.? Ha a válaszod igen, akkor a meglévő betegségével is hasonlóan járj el, állj mellé.


Ha ezt valamelyiktek nem akarja, akkor nincs más út, csak a szép búcsúzás- mert ez magától nem lesz jobb (mitől lenne?)


A leírtakból nekem az tűnik ki, hogy te szép lassan kezded a társfüggőség tüneteit is produkálni (mi az, hogy annyira összetörök valaki miatt estére idegileg, hogy nem megyek dolgozni, közben nem teszek semmit, hogy a kiváltó ok megszűnjön?)- ez utóbbit magadnak is nehéz lesz beismerni.

Úgy gondolom nagy szükségetek van a szakszerű segítségre- hidd el, jó szándékkal írom, még ha ez a válasz nem is tetszik.


Minden jót.

2013. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

kedves kérdező, kérlek hadd linkeljem a saját problémám. ráismersz?

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


Szerintem valami baj van. Nyilván a legegyszerűbb válasz hogy nem szerelmes, nem képes szeretni, mint egy egészséges lélek. Ez nem ellened irányul. Privát beszégletés? tudnánk sokat matekozni ezen. udv.

2013. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!