Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
A barátommal két éve vagyunk együtt. Sajnos elèg labilis személy érzelmileg. Valahogy mindig megoldottuk ezt a gondot, türelmes voltam hozzá, de mostanában eldurvult a helyzet. Hetente vannak érzelmu hullámvölgyei. Egyik nap imád, szeret, minden rendben, másnap meg harmadnap fel sem hív, nem is üzen. Én pedig teljesen tanácstalanul ès tehetetlenül állok. Hiába próbálok beszèlni vele, bemondja az unalmast és mintha nem is léteznék. Egyszer reagál a kedveskedèseimre, viszonozza is, aztán napokig mintha nem is léteznék. Tudom hogy vannak otthon gondjai a szüleivel, de èn már olyan szinten kikèszültem idegileg a viselkedèse miatt, hogy volt hogy dolgozni sem tudtam elmenni, annyira összeroppantam reggelre. A nehéz idöszakokon át szoktam segíteni, de annyira háttèrbe helyez akkor engem, hogy megalázónak èrzem. neki teljesen termèszetes az hogy egyik nap imád, másnap harmadnap meg èletjelet sen ad magáról, 4. nap megint imád, ès a körforgás kezdödik újra. Tudom hogy ö is szenved a gondjai miatt, de én úgy èrzem hogy engem büntet, de nem tudom miért. Valamelyik nap be is vallotta hogy vele mindenki szórakozik, kivéve engem. Miért ilyen velem? Már arra is gondoltam hogy nem.szeret, csak kihasznál. Ezt felvetettem neki ès besèrtödött. Bizalmas barátai nincsenek, én vagyok neki egyedül aki figyel rá, mégis engem bánt. Mi játszódik le benne ilyenkor? (nagyon nagyon szeretem öt)
2013. szept. 12. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mint ahogy írtad: labilis érzelmileg. Depressziós, neuraszténiás alkat.


Nem szeret eléggé, de mivel senki más nincs az életében valamennyire ragaszkodik hozzád. De távolságtartó. Csak akkor kellesz neki, ha éppen olyan hangulata van.


"vele mindenki szórakozik, kivéve engem".


Nos veled meg ő szórakozik.

Ráadásul sajnáltatja magát.


Én úgy menekülnék tőle, mintha nem is ismertem volna.


Ezt nehezen veszi észre az ember, amikor szerelmes.


Mindenféle mentséget keres a másik számára, tologatja, halogatja a szembesülést, hátha a másik "nem is úgy gondolta".


Mert lám, most milyen kedves, szenvedélyes, reményt keltő.


Aztán másnap jön a hideg zuhany, kezdődik minden elölről, nem jön, nem hív, ha te hívod, leráz, de azért nem szakít véglegesen, jelzi, hogy "majd jelentkezik, de most sok a gondja terhe".


Amit nem veled oszt meg, nem von be a legszűkebb magánéletébe, a mindennapokba.


Jó vagy neki ott talonban...



Mert nem szeret, csak kihasznál.

2013. szept. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért ilyen, mert egy labilis, érzelmileg instabil, beteg ember! 2 éve vagy vele, nem gondoltál rá esetleg, hogy szakszerű segítségre lenne szüksége?! Mert a leírásodból eléggé egyértelmű, hogy valamilyen mentális gondja van!
2013. szept. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elsö válaszoló: neki természetesek a kilengèsei èrzelmileg, ès elvárja hogy alkalmazkodjak a hangulatváltozásaihoz. Nagyon fájdalmas az amikor egyik nap kedves, figyelmes, én este írom neki hogy gondolok rá, vágyom az ölelésère, és erre napokig nem reagál. Nem csak velem ilyen hanem a szüleivel is.

Második válaszolò: soha nem vallaná be hogy vele van a baj. Szerinte èn reagálom túl, én vagyok a hisztis stb...

2013. szept. 12. 10:32
 4/13 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem jó neked ez a helyzet. Ő nem ismeri be, hogy az ő hibája. Kérdés: akarsz még több időt elpazarolni rá, és reménykedni, hogy ha 2 év alatt nem változott a személyisége, akkor talán majd most fog? Kár a gőzért...
2013. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Valamelyik nap olyat mondott hogy attól teljesen kikèszültem. Az anyukája egy betegsèg miatt olyan állapotba került hogy pelenkázni kell. Ezt ö csinálja, nem az apja, mert ö meg idös már. Szóval gyakran emiatt nem tudunk találkozni. Megèrtem, de azt nem hogy mièrt rajtam vezeti le a feszültsèget? Mièrt engem büntet? Mondtam h segítek az anyukájával kapcsolatban. Visszautasította. Azt is hogy fogadjanak mellè ápolót. Nem ez az ö kötelessège. Valamelyik nap azt mondta hogy jobb volna ha az anyja nem èlne. Én ezen úgy kiborultam, hogy tiszta gyomoridegem van.
2013. szept. 12. 10:53
 6/13 A kérdező kommentje:
Ès azt is mondta hogy: "öljem meg anyámat"? Ha nem is gondolta komolyan, engem akkor is megvisel ez. Nagyon is megvisel.
2013. szept. 12. 10:55
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem zárd rövidre a témát. A párod depressziós, és még lehet, hogy van neki egyéb érzelmi instabilitása meg hasonlók (nem ismerem a pontos szakkifejezéseket). Mindenképpen szakemberhez kell küldeni, mert még a végén annyira befordul, hogy ember nem lesz aki onnan kizökkenti, vagy még rosszabb, annyira bekattan hirtelen, hogy valami hülyeséget csinál.

A helyedben én a kapcsolat folytatását a szakkezeléshez kötném. Ha veled akar maradni, akkor menjen el orvoshoz, nem szégyen az. Így legalább azt is megtutod, hogy ő is szeret-e téged annyira, mint te őt.

2013. szept. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Már én is depressziós lettem ezek miatt. Hiába szeretem mindennél jobban, tehetetlennek érzem magam, és nem tudom feldolgozni hogy ok nélkül egyszer közömbös felém, utána meg mintha semmi sem történt volna. Olyankor engem tart hisztisnek meg folyton azt mondja hogy én reagálom túl. Szégyen nem szégyen, összeomlottam fizikailag-lelkileg.
2013. szept. 12. 11:09
 9/13 A kérdező kommentje:
Semmire nem vágyom, csak arra hogy öleljen át, és mondja meg azt is ha nem kellek neki. Ezzel segítene nekem, mert tudnám hogy mi van, és könnyebben felállnék a padlóról. De ezt is megtagadja tölem.
2013. szept. 12. 11:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki szerelmes,az akkor is érezteti ezt a párjával,ha éppen rosszabb napjai vannak,vagy gondjai akadnak.Aki szerelmes,az törődik a másikkal,ha reggel flegma,délután felhívja,hogy bocsánatot kérjen.Felhívja,felkeresi a másikat bármi áron.Nincs mentség meg kifogás.Ez az ember tehát kihasznál téged érzelmileg.Te csak a támasz vagy számára,nem a társ.
2013. szept. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!