Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Büszke vagy a családod anyagi...

Büszke vagy a családod anyagi helyzetére?

Figyelt kérdés
Ha igen, ha nem miért? Mire vagy a legbüszkébb?
2013. szept. 1. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennék büszke? Élünk, mint az átlag.

Nem kiemelkedően, és nem nyomorban.

Vagyoni helyzet, és a büszkeség nálam össze nem kapcsolható fogalmak.

Akinek palotája van, az büszke rá? Ha becsülettel szerezte, és nem aljasodott le érte, az megérdemli. Ha akar, felőlem lehet büszke is rá. De egy örökölt vagyontól semmi jogom nem lenne büszkének lenni.

2013. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert a férjemmel együtt vagyok ott, ahol. Mindig támogattuk egymást, megoldottuk a dolgokat, kitartottunk egymás mellett.

Nem csak az anyagi javakra vagyok büszke, hanem arra az útra is ahogy idáig jutottunk.


(nem vagyunk milliomosok, de nem kell néznünk az árakat és belefér egy kis luxus a mindennapjainkba)

2013. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennék büszke,vagy éppen miért ne?Anyáék keresik azt a pénzt,nem én.Majd magamra leszek büszke akkor,ha megtudom teremteni azt,amit ők is adtak nekem,meg ami még szükséges lesz,na meg ha saját lakásom lesz,vagy panelem..vagy bármi,saját dolog.De egyenlőre nem tartok itt!

17/L

2013. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem tartozunk a jómódúak közé, nincs mire büszkének lennem. Igaz, még nem nyomorgunk, de egyre haladunk afelé. Rossz pályát választottunk anno, Mentős- ápolónő.
2013. szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy büszke vagyok arra, hogy olyan nagyszülei, szüleim voltak akik nem kocsmába hordták a pénzt.
2013. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Végülis igen, mert nagyon jól élünk, jobban, mint az átlag. Bármikor mehetünk nyaralni, ha kedvünk tartja, mindkét gyerekünknek vettünk már házat, és autót is fogunk, amint leteszik a jogsit (még kamaszok, a házakról nem is tudnak, ha kirepülnek, akkor kapják meg - addig albérlőknek van kiadva). Megengedhetjük magunknak a márkás ruhákat, a kozmetikust, ilyen-olyan kezeléseket, több autót tartunk fent, 1-2 évente cseréljük is őket, stb. Gyakran járunk étterembe, itthon a legjobb alapanyagokból főzök, nem kell az akciókat lesnem. Sokat tudunk sportra költeni. Szóval amit kitalálunk, azt megcsináljuk, és megvesszük. Ettől függetlenül nem kérkedem ezzel, nem dicsekszem el mindenkinek a fizetésemmel, nem sorolom tételesen, hogy mire mennyit költünk. Csak éljük az életünket nélkülözés mentesen, boldogan, és ez nagyon jó.
2013. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kellett lepontozni a 6. válaszadót, ha ezt ők elérték, akkor lehetnek büszkék,.
2013. szept. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert:

1, kérkedésnek tekintették, hogy mindent ilyen részletesen leír

2, mi, magyarok, irigyek vagyunk


Amúgy nem az anyagi helyzetünkre vagyok büszke, hanem a szüleimre, akik ezt elérték. Éjt nappallá téve dolgoznak 25-30 éve azért, hogy lehessen saját házunk, két autónk, el tudjunk menni nyaralni, és minél több mindent meg tudjanak nekem adni (egyke vagyok, így érthető az igyekezet). Jelenleg is erejükön felül dolgoznak, hogy fizessék a tandíjam és az albérletem (dolgozom én is, de az én 40-50 ezer forintos fizetésem vajmi kevés 70ezer forintos albérlet és 220 ezer forintos tandíj mellett. És akkor még ételről, ruháról, egyebekről nem is beszéltünk). Nagyon büszke vagyok rájuk, én is ilyen szívós és kitartó akarok lenni, mint ők.

21l

2013. szept. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!