Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám iszik az antidepresszáns...

Anyám iszik az antidepresszánsokra, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sosem voltunk túl jóban, már 6 éve (szerencsére)nem lakom vele. Csúnya volt az elköltözés, mivel egyedül nevelt fel, szeretett mindent velem megcsináltatni. A munka szót hírből ismerte 15 éve, mindenkinek összehazudozott erről mindent, senki nem tudja róla az igazat...nem kommentelném hogy élt... én dolgoztam 17 éves korom óta, de engem is leszipolyozott és használt amiben tudott, mellette nem kicsit volt agresszív. Ez a világ omlott össze amikor elköltöztem. Utána is csak megnehezíteni akarta az életemet, fenyegetett engem és a páromat, amikor látta hogy ez nem használ súlyos betegségekkel vagdalkozott ami nem volt igaz persze. Megtudtam, hogy 1-2 éve alkoholizál, de úgy hogy rengeteg antidepresszánst szed... mi lesz ennek így a vége... lehet kényszeríteni valahogy. Már a környéken a kocsmáknál is ismerik, tiszta kék zöld, gondolom esik-botlik a sok piától. Persze még ő írogat, hogy képzeljem miket mondanak róla... szó se esik róla már tagadja. Egyébként lenne olyan "kedves", hogy engem és másokat okolna emiatt-ha belátná, de nem fogja... így viszont gyógyszer+pia... rossz vége lesz... aki esetleg volt hasonló cipőben megoszhatja velem a tapasztalatait. Szeretnék segíteni rajta valahogy, de csak akkor ha beleegyezik hogy kigyógyuljon. Erre szeretném rávenni.

27/L


2013. aug. 29. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy így leírod, ide te kevés vagy. A család és szakemberek segítsége kellene. Össze kell fogjatok, és együtt megpróbálni támogatni, hogy változtasson a viselkedésén, esetleg valamilyen rehabilitációs intézménybe beutaltatni.

De nagyon nem irigyellek, ismerek 2 ilyen nőt is, egyiken se lehet segíteni :( Egyik elvesztette a 14 éves lányát, kiemelték a családból, a másiktól pedig elfordult a családja, annyira megbolondult.

2013. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos én is attól tartok, hogy reménytelen... soha életében nem látta be ha valamiben hibázott... mindig mindenki hülye, egyedül ő nem. Attól félek sose fogja belátni, hogy baj van, borzasztó a természete... már ami maradt belőle, mert totál zakkant mostanában... mindent máshogy ad elő, képzelődik. Hiába, ez a kombó gyakorlatilag drog :/

Már felnőtt vagyok, szerencsére nem előbb történt ez.

Ennek ellenére segítenék, csak úgy érzem hiába... egy ilyen emberre nem lehet hatni...

2013. aug. 30. 09:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Az antidepresszánst honnan kapja? Ha orvostól, akkor azzal az orvossal kellene beszélni, hogy anyád a gyógyszerek mellett iszik.

Ha ő mondja el neki, hogy a gyógyszer és az alkohol hová vezet, akkor talán megijed, és valamelyiket abbahagyja.


Az orvosnak ahhoz is joga van, hogy megvonja tőle a gyógyszert, amíg az alkoholt abba nem hagyja.

Sajnos, kényszeríteni nem tudod, de ha sikerül vele megértetni, hogy ő bizony alkoholista, és ha ezt folytatja, a legrosszabb vége lesz, akkor talán beleegyezik, hogy gyógykezeltesse magát.

2013. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!