Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit mondjak neki,...

Szerintetek mit mondjak neki, hogy végre felfogja, hogy nem ő a főnök? (lent)

Figyelt kérdés
A testvérem és én egy cégnél dolgozunk. Én ha nem érkezek pontossan, mikorra megígértem,(10-20 percről van szó ) akkor már háborúzik. Ő ha nem érkezik pontossan, (akár 1-2 óra is) és én szólni merek érte, hogy merre járt már rég meg kellet volna jönnie, akkor fejemhez várgja, hogy "nem vagyok a férjed, nekem ne parancsolgass". Tudni kell, hogy mindketten kellünk, hogy mindenki nyugodtan tudjon dolgozni. Mindkettőnknek a helyszínen kell lennie, hogy menjen a munka, senki nem késhetne. Az igazgató nem szól semmit, nem érti, hogy miért veszekedünk folyton. A testvérem meg nem érti meg a munka lényegét, és hiába mondom neki, hogy a főnöke vagyok, nem képes elfogadni. Mit tudok ilyen esetben tenni? Vissza tudok neki valahogy vágni? Ő 46/F Én 38/N.

2013. aug. 27. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:

sosem leszel a főnöke...vagyis sosem fog elfogadni főnöknek

Mindig küzdeni fog ellened, mint ahogy te is küzdesz vele!

Valaki repülni fog!

2013. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Otthon beszéljétek meg ezt!
2013. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Nem, azt kellene megbeszélni, hogy a testvéri viszonynak az égvilágon semmi köze a munkához, ha te a főnöke vagy papíron, ő a beosztottad, és notóriusan késik, akkor rendre kell utasítanod, elfelejtve, hogy a testvéred - a munkahelyen ő a munkatársad, kollégád, beosztottad, még ha sérti is a férfiúi büszkeségét. Ha nem bírja elviselni, akkor keressen máshol állást. De neked is, neki is ezt egyszer s mindenkorra tudomásul kell vennetek, nem kivételezhetsz vele, mert a testvéred, úgy kell eljárnod, mint egy idegen beosztottal, tehát a késésért megrovás jár, te pedig járj elöl példával és te se késs, csak ha halaszthatatlan dolgod van, és arról is szólj bent a cégnél, így korrekt.
2013. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Nálam volt egy hasonló helyzet, volt egy nő főnököm, és szinte csak nekem akart parancsolgatni. De az előtte lévő főnök, semelyik nem akart szabályozgatni, mert jól végeztem a munkám.

Ez a fiatal nő folyton parancsolgatni akart, ugráltatni, mert érezhette, hogy nem nézem semmibe, nem viselem el a jelenlétét.

Na valami ilyesmi lehet nálatok, sajnos vannak helyzetek, amikor a dominánsabb személyiség kerül alárendelt pozícióba.

Nem túl szerencsés helyzet, valakinek engednie, vagy mennie kell.

2013. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha Te vagy a főnöke, akkor rúgd ki! (Ha aranyos akarsz lenni, akkor előtte elküldheted 2 hét szabadságra, hogy legyen ideje elgondolkodni a dolgokon, hogy Te vagy a főnök és nem késhet 2 órát. Ha visszajött, megkérdezed, hogy akar-e maradni? mert akkor fejezze be a faragatlan viselkedését?!)
2013. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 piroska és a farkas ***** válasza:
5-össel .értek egyet. Kicsit éreztetni kel vele, hogy de igen, Te vagy a főnök.
2015. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!