Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Birtokvédelem ilyenkor megillet?

Birtokvédelem ilyenkor megillet?

Figyelt kérdés

Páromnál lakom 2 örököse van a rokona meg én fele fele arányban.Ha a párommal történik valami van jogom ott maradni addig a lakásban míg el nem adjuk a lakást?Mindig azt kérdezték ilyenkor ki van birtokon belül.Gondolom én de erről nincs papír.Hivatalosan is élettársak vagyunk és ideiglenes címen vagyok nála.

És ha van birtokvédelem akkor a másik örökös állítólag nem jöhet be a házba?


2013. aug. 27. 08:02
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Beszéltünk anno erről de azt kérdezte a vagyonra hajtok?Tőle egy nő se kérdezett ilyet ő se törődik az én vagyonommal akkor én miért?Ne mindegy nekem kire hagyja a vagyonát?Ezek után nem beszéltem többet erről.Mondjuk tény és való azt csinál a vagyonával amit akar.
2013. aug. 27. 11:15
 22/27 anonim ***** válasza:
Ha azt akarja, hogy a másik fél ne mehessen oda és közösen eladjátok, akkor 50-50% tulajdonjog, plusz neked haszonélvezet a teljes ingatlanra, így téged onnan ki nem tehet senki, a másik tulajdonos sem mehet be a házba az engedélyed nélkül, eladásnál fele-fele arányban osztoztok a pénzen, eladni csak a te teljes hozzájárulásoddal lehet.
2013. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Köszi akkor ezt beleveszi még.
2013. aug. 27. 11:22
 24/27 anonim ***** válasza:

Itt az a megoldás, hogy a végrendeletben rád nem csupán 50% tulajdonjogot hagy, hanem holtig tartó haszonélvezetet is. De ezt akár megteheti most is, amíg éltek, nincs jelentősége.


Ha ez nincs meg akkor a másik 50%-os tulajdonos úgy jut a vagyonához, hogy bírósági végrehajtó által elárverezteti a házat és 50-50 osztoztok a befolyó összegen.

2013. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszi azt nem akarjuk,hogy elárverezzék és kis összegért kelljen el:((
2013. aug. 27. 15:20
 26/27 anonim ***** válasza:
Az árverezés kikerülésére is kiváló a haszonélvezet, mivel a világon nincs olyan barom, aki haszonélvezettel terhelt ingatlant megvesz, főleg, mert te utána ugyan úgy lakhatnál benne.
2013. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Hát igen, a másik fél is hiába adja el az ő 50%-át, ha neked az egészen haszonélvezeted van:)
2013. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!