Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Birtokvédelem ilyenkor megillet?

Birtokvédelem ilyenkor megillet?

Figyelt kérdés

Páromnál lakom 2 örököse van a rokona meg én fele fele arányban.Ha a párommal történik valami van jogom ott maradni addig a lakásban míg el nem adjuk a lakást?Mindig azt kérdezték ilyenkor ki van birtokon belül.Gondolom én de erről nincs papír.Hivatalosan is élettársak vagyunk és ideiglenes címen vagyok nála.

És ha van birtokvédelem akkor a másik örökös állítólag nem jöhet be a házba?


2013. aug. 27. 08:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
De akkor sem teheted ki a másik tulajt, mert csak a lakás felére lesz haszonélvezeted a másikra nem.
2013. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"Páromnál lakom 2 örököse van a rokona meg én fele fele arányban"- Ezt én úgy értelmezem, hogy a lakás a párja tulajdona 100%-ban, erre van egy végrendelet, amiben 50-50%-ban van megjelölve két örökös, a kérdező és egy rokon. Kell lennie végrendeletnek, hiszen az élettárs, legyen az nyilvántartott élettárs is, nem számít örökösnek.

Ebben az esetben, ha a párod azt szeretné, hogy a bizonyos rokon is örököljön, de te használd az ingatlant, végrendeletben haszonélvezeti jogot hagy rád, így téged abból kirakni nem tudnak és elidegeníteni sem lehet az engedélyed nélkül.

2013. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Igen páromé a lakás és csinált végrendeletet melyben én és egy másik rokona öröklünk majd fele fele arányban.

De ha nem tudnak kitenni a házból vagyis csak a fél házból amit öröklök(vagy ha az egész házra tud rakni haszonélvezeti jogot) akkor,hogy jut a másik örökös a részéhez?Ilyenkor mi van?Perel,hogy fizessem ki a ráeső részt?És ha nem tudom?

2013. aug. 27. 10:53
 14/27 anonim ***** válasza:
Nézd mar a masik oldalról is: neked mitől lenne hozza tobb jogod, mint a masik örökösnek? Valami miatt a parod csak nem akarja, hogy egyedül öröklőd.....
2013. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Igen mivel nincs gyereke se felesége így a rokonra hagyja meg rám azért mert vele vagyok X éve.De azt nem teszi meg,hogy csak rám hagyja mert nem lenne jó mi alapon ezt szokta mondani így nem lesz vita a családban.Persze erről tud mindenki.

Ő azt akarja amíg nem tudjuk eladni a lakást benne lakhassak egyedül és a másik ne jöjjön oda (van hol laknia szerencsére van lakása)és ha eladtuk akkor osztozunk és ennyi.

2013. aug. 27. 11:00
 16/27 anonim ***** válasza:
Akkor vegyen feleségül es ott megillet az özvegyi haszonélvezeti jog, a teljes ingatlanra. Onnan nem tehet akkor ki a masik tulajdonos.
2013. aug. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Ő volt már nős azt mondta többet nem akar jó így neki ha nekem nem jó azt mondta menjek és nem a papírt tart össze:(Így elfogadtam és nem beszélünk már erről.Azt mondta ha mégis lenne házasság csinálnánk vagyonjogi szerződést és akkor is ugyan így csinálna végrendeletet mert nem akarja kitagadni a legközelebbi hozzátartozóját.
2013. aug. 27. 11:06
 18/27 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom, hogy maradnék e olyan ferfi mellett, akinek nem n vagyok a legközelebbi hozzátartozója... Hacsak nem a gyerekerol van szó,,,,.
2013. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Igen ez így van.DE azt mondta azért mert X éve együtt élünk nem jelent semmit
2013. aug. 27. 11:11
 20/27 anonim ***** válasza:
Akkor mar csomagolnak is, ne haragudj....
2013. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!