Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzük vissza a 3...

Hogyan szerezzük vissza a 3 biciklit?

Figyelt kérdés

Szóval 22 éves vagyok és még az anyámnál lakom, 2 hónapra áthoztam ide a barátnőmet, de beleadtunk a rezsibe havi 30 ezret.


Egy hétvégén nem voltunk itthon, anyám pedig 2 sportbiciklit és egy félkész országútit 150 ezer forint értékben eltűntetett. Közölte, hogy fizessünk neki 45 ezer forintot, mert ennyi hátraléka van, különben nem látjuk őket viszont.


Én már sokmindent láttam az anyámtól, de lopni sosem lopott el tőlem semmit, és nem is zsarolt a saját cuccaimmal, annyira kiakadtunk, hogy feljelentést tettünk a rendőrségen, nem anyám ellen, hanem egyszerűen csak köröztetjük a bicikliket hátha eladta őket.


A probléma az, hogy időskori elbutulásban szenved és mostanában sokan próbálnak túljárni az eszén, lehet, hogy valamelyik leleményes ismerőse beszélte a fejébe, hogy ez jó ötlet és ő vitte el a bicikliket. (állítólag valami ismerősénél van)


Kinyomozni nem tudjuk hol vannak, ráadásul ha nagyon erőltetem a témát, még el is lehetetleníti az itthoni életet (pokollá tudja tenni)


Max annyit tudnék, hogy elveszem a laptopját, amíg nem kapjuk vissza a biciklit, de olyan patáliát csapna, hogy nem érné meg az egész, max ha elköltöznék, ami most nem lehetséges egyenlőre. Később igen, de jelenleg még nem működik a dolog....


Mit tegyek? Fizessek neki? A semmiért? Mire föl? Beleadtunk a rezsibe, arról nem tehetek, hogy neki tartozásai vannak mert nem dolgozik és nem tudja miből fenntartani magát...


2013. aug. 22. 00:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Ha van fényképed akkor plakátold ki a faluban, hogy lopott biciklik, megtalálónak jutalom. Erre talán jelentkezik valaki, aki látta, hogy hol vannak.
2013. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Épp most találtunk egyébként egy 230 ezer forintos UPC számlát. persze ő úgy oldotta meg, hogy beköttette a DIGI kábelt.... szóval... és ez csak a UPC ! a közös költséggel úgy tudom 150 ezerrel lóg pl.


Szóval nem korrekt, hogy az én cuccaimat adja el.

2013. aug. 22. 13:26
 23/27 A kérdező kommentje:
Budapesten élek, ráadásul lakótelepen :(
2013. aug. 22. 13:27
 24/27 anonim ***** válasza:

Ott is megéri kiplakátolni.


Nyilván a mama ha már öreg és dilinyós is akkor nem a város másik végére tolt át 3 bicajt, hanem valami közeli ismerőshöz. Annak meg ki tudja mit hazudott, például azt, hogy nem fér el nála a pincében, hagy tegye le.


Na ha ez az ember meglátja a plakátot a környéken tuti felhív - mert lopott cuccot senki nem szívesen tárolgat otthon. Nagy veszteni valód nincs.


Anyádtól meg lépjetek le.

2013. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Oks 1: ha meglátja letépi azonnal, 2, újpest összes paneljánál plakátoljam ki? :D
2013. aug. 22. 13:31
 26/27 anonim ***** válasza:

igen plakátolj,mert aki tárolja a bringát az orgazda,és bünti jár érte.

esetleg fenyegsd meg a laptoppal.lógbáld az ablakban addig amig előnem adja a bringákat,különben megtanitod repülni a gépet.

és zárd a szobád.

2013. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nem kell nyilván egész újpestet... De a környező 300 méter összes házát (max 10 tömb) és a busz és villamosmegállókat nyugodtan. Kb. 50 plakát kell. Ha letépi letépi. Csak 1 db jusson el ahhoz, akinél a bringák vannak és már megérte.


Amúgy írtam privát üzenetet.

2013. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!