Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzük vissza a 3...

Hogyan szerezzük vissza a 3 biciklit?

Figyelt kérdés

Szóval 22 éves vagyok és még az anyámnál lakom, 2 hónapra áthoztam ide a barátnőmet, de beleadtunk a rezsibe havi 30 ezret.


Egy hétvégén nem voltunk itthon, anyám pedig 2 sportbiciklit és egy félkész országútit 150 ezer forint értékben eltűntetett. Közölte, hogy fizessünk neki 45 ezer forintot, mert ennyi hátraléka van, különben nem látjuk őket viszont.


Én már sokmindent láttam az anyámtól, de lopni sosem lopott el tőlem semmit, és nem is zsarolt a saját cuccaimmal, annyira kiakadtunk, hogy feljelentést tettünk a rendőrségen, nem anyám ellen, hanem egyszerűen csak köröztetjük a bicikliket hátha eladta őket.


A probléma az, hogy időskori elbutulásban szenved és mostanában sokan próbálnak túljárni az eszén, lehet, hogy valamelyik leleményes ismerőse beszélte a fejébe, hogy ez jó ötlet és ő vitte el a bicikliket. (állítólag valami ismerősénél van)


Kinyomozni nem tudjuk hol vannak, ráadásul ha nagyon erőltetem a témát, még el is lehetetleníti az itthoni életet (pokollá tudja tenni)


Max annyit tudnék, hogy elveszem a laptopját, amíg nem kapjuk vissza a biciklit, de olyan patáliát csapna, hogy nem érné meg az egész, max ha elköltöznék, ami most nem lehetséges egyenlőre. Később igen, de jelenleg még nem működik a dolog....


Mit tegyek? Fizessek neki? A semmiért? Mire föl? Beleadtunk a rezsibe, arról nem tehetek, hogy neki tartozásai vannak mert nem dolgozik és nem tudja miből fenntartani magát...


2013. aug. 22. 00:21
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
A legjobb, hogy a barátnőm biciklije is eltűnt. Nem volt olcsó, ráadásul rokonától kapta ajándékba.
2013. aug. 22. 00:22
 2/27 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem mertük elmondani az ő rokonainak nehogy családi viszály legyen, a rendőrség meg kb 3 hét múlva hallgatja meg anyámat és ha úgy ítél, bíróságra küldi az ügyet.... remek....
2013. aug. 22. 00:23
 3/27 anonim ***** válasza:
6%

Ha nekem vinné el valaki a bringámat,addig élne az biztos,de mivel általában erre a cigányok hajlamosak,ezért értük nem lenne kár...

Nem tudom mit tegyél,nem kéne ilyen beszarinak lenni,a te anyád,te ismered,én simán megzsarolnám valamivel ha nem mondaná meg hova rakta a bringákat.

2013. aug. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Zaklasd a bringákért orrba-szájba,éjjel-nappal.

és jelentsd fel,mégis csak lopott még ha nem is tőlled mert (mama) a barátnődtől biztos ezzel fenyegetni is lehet.(ha nem kapjátok vissza jön a jard)

És ha egy lelményes ismerős beszélte tele a fejét,ti nem tesztek semmit akkor azaz ismerős később felbátorodik,és még tööb cuccotól szabadít meg titeket.ti meg csöndben nézitek a falat...

2013. aug. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:

Ha jól értelmeztem, édesanyád a demencia küszöbén áll, kétlem, hogy, ha egy ismerőse rábeszéli, elviszi a bicikliket, akkor téged zsarolna, ez igen aljas cselekedet, és nem lehet összefüggésbe hozni a demenciával.


Egyébként, édesanyád ritka gonosz ember, ha nem haragszol meg a megjegyzésért, gyakoribb, hogy a barátnőt gyűlölik és a támadás csak a fia élettársa, de, ez esetben mindkettőtök felé irányul, ami számomra felfoghatatlan egy anyától...


Nincs valami olyan ismerős, aki esetleg ismeri a helyzetet, hogy ott éltek, és rábeszélte édesanyádat, hogy így cselekedjen, esetleg még arra gyanakszom, hogy kölcsönkért, uzsorahitelt vett fel, stb. és most kétségbeesett, azért tette ezt.


Hogy a kérdésre válaszoljak, valószínűleg édesanyádból a rendőrség ki fogja tudni szedni az információkat.


A biciklik nyilvántartásban vannak-e? Nemrégiben eléggé reklámozták ezt a lehetőséget hogy körbefényképezték, meg persze minden adatot összeszedtek róla, és így könnyebb a felkutatás.


Nem hiszem, hogy a laptop eltulajdonítása a helyes módszer lenne, én sem gondolom, hogy megérné, látva, mire képes édesanyád, mindenképpen várd meg a rendőrségi kihallgatást.


Remélem hamar el tudtok költözni és normális életet élhettek, de semmiképp ne feledkezz majd meg édesanyádról akkor sem, attól függetlenül, amiket tett.


Egyébként, amikor még nem volt ott a barátnőd, tett hasonló dolgokat?

2013. aug. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Egy pillanat!!! Időskori elbutulásnál sajnos egyáltalán nem ritka, hogy rosszindulatú, támadó, agresszív lesz a beteg, vagy sír, szorong, még akár hallucinálhat is. Nem kéne gonoszozni az anyukát. Nem tehet róla szegény.


Kérdező, nagyon sajnálom, nagyon nehéz lesz neked... Én fizetnék. Mert anyukád nem fog már sokáig élni, addig is kegyetlen leépülést kell majd végignézned, és ... nem tudom, én nem akarnék harcolni vele így.

2013. aug. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Akkor is tett ilyen dolgokat amikor nem volt itt a barátnőm, bár a saját holmimhoz sosem nyúlt.


És nem, nem vették nyilvántartásba a bicikliket, pedig fotóink is vannak róla. Nem kérték el.


Mit értesz az alatt, hogy nem fog sokáig élni? 57 éves, és vannak "normális" időszakai.


Igen, elképzelhető az uzsora is mert sok gyanús alak járkált já, akiket nem tudtam teljesen leszedni róla mert védte őket. "barátai"

2013. aug. 22. 01:21
 8/27 anonim válasza:

Elnézést elfelejtettem odaírni, a gonoszság csak akkor érvényes, ha nem demenciára gondolt a kérdező, hanem az egyszerű öregedésre, ami magával vonzza a bizonyos képességek, mint mozgás, vagy emlékezőképesség kismértékű csökkenését, ezt is lehet egy bizonyos "elbutulásnak" értelmezni, még egyszer bocsánat.


Egyébként 57 évesen még nem igazán jelentkeznek ilyen komolyan a demencia tünetei. Úgy értem egy 60 körüli embernél ha csak el is kezdődik, az nem rögtön fokozott agresszió formájában törne elő...


Hogy akarják megkeresni, ha nem tudják, hogy hogy néz ki? Sajnos ez eddig nem tűnik túl biztatónak.

2013. aug. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
van egy kis belelátásom a rendőrség munkájába és az aktatologatáson kívül semmit sem csinálnak. csak ha komoly a dolog. márpedig egy lopás számukra nem komoly, hacsak nem egy multiról van szó.
2013. aug. 22. 01:32
 10/27 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy előbb a három kerékpárt akarod látni, aztán megberszélitek, hogy szerinte még mennyit kellene fizetnetek.

Azt is mondd meg, hogy rendőrségi feljelentért tettetek, s az, akinél most a kerékpárok vannak:

1. vagy tolvaj, 2. vagy orgazda.


A világért se nyúlj a laptopjához, mert még a végén te keveredsz büntetőügybe. Próbálj vele kompromisszumot kötni. Ha valóban elbutulásban szenved, fordulj az önkormányzathoz, hogy hogyan lehetne gyámság alá helyeztetni, mert így önveszélyessé válhat, ha bármire rá lehet beszélni, ki lehet fosztani.

2013. aug. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!