Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzük vissza a 3...

Hogyan szerezzük vissza a 3 biciklit?

Figyelt kérdés

Szóval 22 éves vagyok és még az anyámnál lakom, 2 hónapra áthoztam ide a barátnőmet, de beleadtunk a rezsibe havi 30 ezret.


Egy hétvégén nem voltunk itthon, anyám pedig 2 sportbiciklit és egy félkész országútit 150 ezer forint értékben eltűntetett. Közölte, hogy fizessünk neki 45 ezer forintot, mert ennyi hátraléka van, különben nem látjuk őket viszont.


Én már sokmindent láttam az anyámtól, de lopni sosem lopott el tőlem semmit, és nem is zsarolt a saját cuccaimmal, annyira kiakadtunk, hogy feljelentést tettünk a rendőrségen, nem anyám ellen, hanem egyszerűen csak köröztetjük a bicikliket hátha eladta őket.


A probléma az, hogy időskori elbutulásban szenved és mostanában sokan próbálnak túljárni az eszén, lehet, hogy valamelyik leleményes ismerőse beszélte a fejébe, hogy ez jó ötlet és ő vitte el a bicikliket. (állítólag valami ismerősénél van)


Kinyomozni nem tudjuk hol vannak, ráadásul ha nagyon erőltetem a témát, még el is lehetetleníti az itthoni életet (pokollá tudja tenni)


Max annyit tudnék, hogy elveszem a laptopját, amíg nem kapjuk vissza a biciklit, de olyan patáliát csapna, hogy nem érné meg az egész, max ha elköltöznék, ami most nem lehetséges egyenlőre. Később igen, de jelenleg még nem működik a dolog....


Mit tegyek? Fizessek neki? A semmiért? Mire föl? Beleadtunk a rezsibe, arról nem tehetek, hogy neki tartozásai vannak mert nem dolgozik és nem tudja miből fenntartani magát...


2013. aug. 22. 00:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy fizetsz, amint visszakerültek a biciklik. Aztán küldd el a francba, mikor visszakerültek a biciklik és zárjatok el minden értéket.
2013. aug. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Már megint te? Hányszor akarod még anyád őrültnek nyilváníttatni? A múltkor apád kertjében csöveztél egy sátorban... Hirtelen visszakerültél anyádhoz? Javasoltam neked, hogy menj át levelező tagozatra az egyetemen és kezdj el dolgozni! Élj meg saját magad, ne anyád feje fölül akard eladni a házat!

Emberek ez az alak vagy egy Münchausen vagy ezekkel a kérdésekkel szórakozik!

2013. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez nem én voltam.

A többieknek és az új hozzászólóknak csak annyit, hogy sajnos lehet, hogy már "eladta" a bicikliket. valószínűleg fillérekért.

2013. aug. 22. 12:24
 14/27 A kérdező kommentje:
Beszéltünk vele, nem hozza vissza a bicikliket csak ha letesszük a pénzt, természetesen ebbe nem megyek bele. Ráadásul nem tudom milyen alapon de ő akar feljelenteni "börtönbe küldeni" nagyon agresszív.
2013. aug. 22. 12:48
 15/27 anonim ***** válasza:
Erre akkor nem nagyon lehet mit mondani - ha ilyen drágák a biciklik akkor nyilván tenni kell valamit. Vagy tedd le a pénzt vagy jelentsd fel a rendőrségen.
2013. aug. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

A feljelentést megtettük egyébként. Tudom, hogy a saját anyám, de ő is már ezerszer feljelentett a (szerintem betegsége miatt) ez esetben talán a rendőrség szelíden eljárna, de visszaszerezné a kerékpárokat... nem tudom.


A pénzt egyenlőre nem akarjuk letenni, a kerékpárok drágák voltak, de már használtak, tehát ennyi pénzért jobb biciklit kapnék.

2013. aug. 22. 13:01
 17/27 A kérdező kommentje:
A barátnőm biciklijét igazából csak elvi okokból szeretném visszakapni, az én biciklim pedig egy anno áfa mentes akcióban vásárolt magellan draco volt amire nagyon vigyáztam. A hideg ráz attól, hogy így ellopja a saját anyám, amikor pont azért tároltam a szobámban, hogy véletlenül se lopják el, ne legyen baja.
2013. aug. 22. 13:04
 18/27 anonim ***** válasza:
De a rendőrségnek mondtad, hogy bevallottan a saját anyád lopta el?
2013. aug. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Minden lényeges információt elmondtunk. Már 2 hete le van adva 2 feljelentés is mégsem csináltak tudtommal semmit.... fel se jöttek a lakásba.
2013. aug. 22. 13:14
 20/27 A kérdező kommentje:
Igazából az ő fejével sem tudok gondolkozni, hogy hova tehette, egyetlen dologgal tudnám zsarolni az pedig a laptopja, de mondom, pokollá tenné a napjaimat. Pincénkben néztük. Lehet, hogy tényleg már eladták az "ismerősei", az interneten sem találtam a friss apróhirdetések között. Lehet, hogy valami nénihez tette be a házban.
2013. aug. 22. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!