Szerintetek a szülők feladata a gyermekeket egy bizonyos tudással kiengedni az életbe, vagy később a gyermek feladata ezt magától megszerezni?
Itt az iskoláztatásra, jogosítványra és nyelvtudásra gondolok.
Azért kérdezem, mert a férjemnek (30-as évei elején jár) a szülei ezeket nem adták meg, viszont az anyósom folyamatosan azzal stresszel, hogy mikor megy már fősulira, mikor tanul meg már angolul, stb. Mellettem lett meg a jogsija, én (mivel én is diplomás vagyok) beszéltem rá, hogy továbbtanuljon, és én tanítom angolra is (angoltanár vagyok). Mindezek nem kis kiadások lakáshitel és baba mellett. Joggal idegesít emiatt az anyósom folyamatos okoskodása, vagy túl érzékeny vagyok?
Együtt érzek veled, nem lehet könnyű neked. Anyósod a te és a családod nyakába akarja varrni mindazt, amit ő a férjével elmulasztott 30 éven keresztül. Mit műveltek ők akkor gyereknevelés címén? Ha nem azt, hogy segítették a gyereküket az életpályája felelősségteljes kialakításában? Ha nem arra volt gondjuk, hogy kiderüljön, mi érdekli, miben lelné örömét egy életen át s ehhez mit kell megtanulnia?
Azt gondolom, a férjednek jó sok feldolgoznivalója van, elsőként az, hogy elfogadja a helyzetét, hogy ő 30 évesen kezd el fősulira járni, nyelvet tanulni. Le a kalappal előtte.
A szülök nem tudnak a gyerekük helyett tanulni - nem mindig ugy van, ahgy látszik, több ismerös család is van, ahol a gyerekek nem akartak annak idején diplomát, hanem önállóan élni, késöbb meg a szülöt hibáztatják, mert nem kényszeritette öket. (Olvasd el itt a sok 18 évest, aki kikéri magának, hogy a szülö bármit is mondjon, nem akar tanulni, mert addig függ a szülöktöl.)
Egyébként ha a szülöknk van rá anyagi lehetöségük, akkor adják meg a LEHETÖSÉGET a gyereknek, (hogy ezt igeénybe veszi-e, az a gyerek magánügye), de ha nem megy, akkor a is gyerek megkeresheti hozzá a szükségeseket.
Nekem inkább úgy tünik, hogy a párod eddig nem akart továbbjutni és tanulni, az anyósék meg szerették volna.
Helyette tanulni nem tud egy anyós se, és lehet, hgy a párod csak azért kezdett mindenbe bele, mert nem akar öemaradni mögötted. Ne CSAK az anyóst hibáztasd, lehet, hogy egyszerüen most lát lehetöséget arra, hogy a fia elöbbre jusson.
31 éves vagyok, tehát kb. velem egyszerre kezdte volna el a férjed a fősulit, ha akkor elkezdni... akkoriban még 3000-ért laktunk a koliban és ingyenes volt az oktatás, leszámítva az akkori kormány próbálkozását a tandíj bevezetésére, ami 2000! Ft/hó volt (vagyis 12000/félév az akkori körülmények mellett és nem 70-100 000). De nem tartott az egész fél évig, ha jól emlékszem, mindegy is ez most. Negyed ennyiért vonatoztunk tankönyvért a könyvtárba jártunk vagy ismerkedtünk az internettel. A szüleim rosszul működő vállalkozás mellett is kipréselték magukból, hogy én is és az öcsém is elvégezzünk egy főiskolát/egyetemet, hála érte nekik!
Mindketten nyelvvizsgáztunk. Akkoriban érdekes módon az sem szúrta senkinek a szemét, hogy az adójából taníttatják a fiatalokat, mert közös érdek volt a jól képzett fiatal minden területen.
Nem írtad, hogy mennyire éltek rossz körülmény között akkor, de ha a szülők céljuknak tekintették volna, hogy a fiuk továbbtanuljon, akkor szerintem ki tudták volna fizetni. Szóval szerintem igenis a szülők feladata, hogy a lehető legtöbb fajta tudással és tapasztalattal, valamint a képességek fejlesztésével vértezzék fel csemetéjüket, hogy aztán a saját lábukon tudjanak állni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!