Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretném ha a férjem...

Nem szeretném ha a férjem autót venne magának! Hogyan értessem meg vele?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozik!

van egy autónk, de nem azzal jár ki, hanem a munkatársai hozzák viszik, és autót szeretne venni az útra!

Sajnos semmi tapasztalata, félek mellette is ülni ha ő vezet, figyelmetlen és agresszív!

Mivel testvérem is vett,és azzal jár külföldre így a párom is akar venni hogy le ne maradjon, de azért a testvérem sokkal jobban, oda figyelve vezet mint a párom, és nem akarom elveszíteni, vagy hogy baja essen de ő ezt nem érti meg, azt mondta akkor is megveszi!


Ráadásul már látszik a makacssága, hogy ő mindent jobban tud, testvérem mondja hogy kb 13 óra alatt ér ki, de a párom már mondja ő azt 10óra alatt teljesítené.

Ha mondaná hogy pl 14óra alatt érne ide, azt mondom oké van benne felelősség érzet de így hogy ő már tud mindent így nem szívesen engedném!


2013. aug. 13. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Úgy, ahogy ezt leírtad mond el neki is. Tapasztalatlan, rosszul méri fel a helyzeteket. Nem kell elfelejteni, hogy nem csak ő van az utakon! Ha balesetet okozna nem csak neki "fájna", hanem sok-sok más családnak, akik hazavárják a szeretteiket.

Szerezzen rutint, vezetgessen otthon utána meg lehet nagyobb fába vágni a fejszéjét.

2013. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen óvodásan viselkedik a párod!!
2013. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
egy öntelt pocs, aki jóval többet képzel magáról, mint amennyit valójában tud
2013. aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Ó, és még ha csak magát veszélyeztetné... De nem, mert mindenkit az utakon, és a vétkes a legritkábban sérül mg súlyosan, mindig a vétlenek szoktak :(


Gondlom ha a férjed ilyen típus, semmivel nem fogod tudni lebeszélni róla. Észérvek úgysem hatnak.

2013. aug. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Én esetleg még az anyagiakkal is odahatnék.

Ha a testvérednek is van kocsija, amivel el is tudja hozni ő is, és a munkatársai is, akkor van annyi felesleges pénzetek, hogy csak ezért fenntartsatok még egy autót?

Miért kell mindenáron venni, ha már van egy, amit még csak nem is használ senki?

Miért nem tud azzal járni vagy legalább azt eladni, amit nem használtok?


Én azt a pénzt, amibe egy igen jó műszaki állapotú autó kerül, ami bírja a hosszabb távú utakat is és külföldön is ugyanolyan jól szervízelhető, sőt stb. (több milliós nagyságrend) inkább a gyermekeimnek tenném félre, ha már annyira nem tudtok mit kezdeni a pénzzel, mert a havi megélhetés tökéletsen biztosított.


De ez persze csak én vagyok és ez is csak egy plusz érv.

Erre mit mondana?

2013. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyen embert, és annyira belefáradtam már az unszolásba, hogy hagyom, amíg össze nem töri magát egyszer, úgyse fog benőni a feje lágya... (a testvérem ilyen, tehát nem távoli rokon)


Érvelni nem tudsz, ha ilyen gyerekesen viselkedik, mert gyerekesen fog az érvelésnél is viselkedni. (nem lehet objektív érvekkel meggyőzni)

2013. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos sehogy sem tudok ráhatni!

Már néha a sírás kerülget.

Őt sem szeretném elveszíteni, és már embereknek sem szeretném ha baja esne!

Egyébként ami itthon van autó azt én használom! És biztos nem adom el, főleg azért mert ő akar magának autót.

2013. aug. 13. 16:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondoltam, hogy vegyetek valami kis teljesítményűt, de rájöttem, hogy a formaegyes pilótának (aminek hiszi magát sok ember) nem kell hozzá autó, mert nekik megy a versenyzés egy 1.4 benzinessel is, aminek a motorja gyengébb, mint egy fűnyírójé, és a kipufogógáz kiáramló levegője hajtja az autót... :\


Ez olyan, amit el kell fogadni, mert tenni ellene nem lehet (legalábbis én nem látok megoldást), szóval attól, hogy küzdünk ellene, még eljön a pillanat, amikor meg kell történni a dolgoknak. :\ Mond el neki, hogy hiányozna neked, szóval ne vegyen autót, a tieden gyakoroljon, és majd vesztek egy jót, ahhoz meg spóroljon még. (talán később benő a feje lágya)

2013. aug. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

...és amikor majd időnként karambolozik,

mindig a többiek lesznek a hibásak!!!

(szerinte)

2013. aug. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

Oké, hogy nem tetszik a viselkedése, de azért ahogy írsz róla, mintha az anyja tette volna fel ezt a kérdést.

Próbáljatok meg értelmes felnőtt emberek módjára beszélni a dologról.

2013. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!