Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vennél házat közösen a fiaddal...

Vennél házat közösen a fiaddal? Két külön lakással, pl. ikerház, vagy ilyesmi.

Figyelt kérdés
Nagyon jó a kapcsolatunk, de itt annyi rosszat olvastam, hogy nem tudom, jó lenne-e.
2013. aug. 11. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem. A szüleim így élnek a nagymamámmal és látom a hátrányait. Mondjuk náluk közös az udvar. De az az ideális, ha az embernek megvan a maga kis portája, magánszférája, ami csak az övé. Különösen ahogy idősödik.
2013. aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
nem. Ideális távolság hogy szülő, anyós após papucsban köntösben ne tudjon átmenni.
2013. aug. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Én imádom a fiamat(21 éves). Nagyon jó a kapcsolatunk, bármit megtennék érte, de sosem költöznék össze egy ikerházba vele. Nem a fiam miatt hanem magam miatt. Nem akarnám az életét megkeseríteni, és ha közös ikerházban szinte egymás szájában élnénk akkor előbb-utóbb az idegeire mennék. Nem szabad azt sem elfelejteni, hogy a fiúk egyszer szerelmesek lesznek és megnősülnek. Mi van ha a menyecske nem igazán lesz szimpatikus?? Vagy ha szimpatikus is, de lesznek olyan dolgai amit nehezen viselsz el??Már meg is van a konfliktus amiben a fiad is benne lesz..

Én a békesség kedvéért jó messzire költöznék..

Ha a fiam külön akar élni, akkor éljen külön és az messzebb legyen mint 10 km--(de nem baj ha több)

2013. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még kicsi a fiam, így inkább a gyerek szempontjából mondom. Imádom anyukámat, ritka jó a kapcsolatunk, férjemmel is jól kijönnek, de SOHA nem költöznék vele egy házba (még ikerbe sem). Szerintem úgy kiküszöbölhetetlen, hogy önálló életet éljen bármelyik fél anélkül, hogy surlódások legyenek. Még így is sokszor bele akarna szólni valamibe, de így ki lehet küszöbölni :) És majd, ha a fiam felnőtt lesz, én sem szeretnék vele egy helyen élni, de remélem jó kapcsolatunk lesz és sokszor jön látogatóba :) persze azt sem szeretném, ha nagyon messze lenne (akár anyum, akár majd a fiam).
2013. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

No speciel én még akkor is nehezen megyek valahova, ha hívnak, nemhogy hívatlanul. Még a gyerekeim szobájába sem nagyon jártam be, legfeljebb porszívózni.

Én nagyon szívesen laktam volna a szüleimmel közös házban, de sajnos, mire megtehettük volna, meghaltak(:

A fiam egyelőre velünk lakik egy lakásban, soha nincs még hangos szó se közöttünk.

2013. aug. 11. 21:01
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha jó a kapcsolatotok és szeretitek egymást akkor a helyedben persze.
2013. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem:) Mindketten (férjemmel) nagyon szeretjük, nagyon jó gyermekünk. Épp miatta szeretném, hogy legyen lakása.
2013. aug. 11. 21:51
 8/15 anonim ***** válasza:
7 Akkor csináljátok meg. Neki is jó ha titeket biztonságban tudhat maga mellett titeket.
2013. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem, az a normális ha egy felnőtt férfi nem az anyjával él hanem a családjával. Ha már eljött az idő akkor el kell engedni.
2013. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, számítottam valami ilyesmire. Nekem kicsit szokatlan ez a hihetetlen ellenségeskedés a generációk között. Mi egy nagyon összetartó család vagyunk, anyósomék, sógoromék , gyerekek egymástól néhány lépcsőháznyira lakunk, de sokszor hetekig nem találkozunk. Viszont ha valaki bajban van, beteg, problémája van, megyünk, segítünk. Az, hogy egy házban élnénk, nem egyenlő azzal, hogy átjárnánk egymáshoz, főleg, mint írtam, mi abszolút nem szeretünk menni. A másik gyerekünk már nem lakik velünk, de oda se megyünk, (pedig 5 percre laknak), ők szoktak jönni.

A fiammal már beszéltünk, megkérdeztük, hogy egy kis bérházi lakást kér-e, vagy inkább egy kétgenerációs családi házat vegyünk. Ő a ház mellett van. De épp azért gondolkodom, mert itt annyi rosszat olvastam már.

2013. aug. 11. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!