Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi visz rá egy férfit arra...

Mi visz rá egy férfit arra hogy megüsse a feleségét?

Figyelt kérdés
Elég sok ilyen dologról hallottam manapság a környezetemben és itt GYIK-en is. Milyen helyzetben és miért történik ez? Milyen szituációban fordul ez elő? Lehet azt tudni, ha valakit rendszeresen vernek hogy aznap este is megütik? Van valamilyen előjele.
2013. aug. 10. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet azt tudni, ha valakit rendszeresen vernek hogy aznap este is megütik?"


Igen, ha valakit rendszeresen vernek, az valószínűleg még kaphat...

2013. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi visz rá egy férfit, hogy megüsse a feleségét? Elsősorban az alapvető agresszivitása, az érvelni nem tudása, a tiszteletlensége, a bunkósága, a lelki durvasága. Az ilyen ember mindig talál okot a verésre, ha akar.
2013. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Miért mi visz rá egy nőt arra,hogy megüssön egy férfit?
2013. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A tettlegességet szerintem ált. szóbeli erőszak előzi meg. Ha egy férfi folyton lekezeli, megalázza a nőt, és muszáj, hogy mindig, minden körülmények között neki legyen igaza, nem tűr ellentmondást stb. annak valószínűleg előbb-utóbb verés lesz a vége. Miért? Szerintem az ilyen férfi valamit kompenzálni akar. Nem tudja kezelni a problémákat, konfliktusokat. Ahogy mondani szokták, a támadás a legjobb védekezés…

Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy az ilyen férfit sajnálni kell, vagy megpróbálni kideríteni, hogy mi a gondja!

2013. aug. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
68%
Nem azért, hogy védjem a férfiakat (nő vagyok),de mindenki azt mondja, hogy amelyik férfi megüt egy nőt az gyáva,undorító stb. És ha egy nő üt meg egy férfit? Azt ti minek neveznétek? Az vajon tiszteletre méltó? Ha egy nő hisztérikus rohamot kap megállás nélkül ütlegeli a férfit órákon át, őszintén ha én férfi volnék bizony lesodornék egy maflást a nőnek! Rengeteg olyan eset van ahol a nő veri a férfit. Azt aki a kenyérre valót keresi.. Persze ha a férfi mindezt ok nélkül teszi vagyis ok nélkül üt az elítélendő, DE lehet, előbb az OK-ot kell megkeresni és azután általánosítani és elítélni!!!!! :) Higgyétek el magatok is meglepődnétek:)
2013. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó én is ezen az állásponton vagyok (3.)

és mégis lepontoztak :D

2013. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Attól, hogy lepontoznak minket még nem leszünk se többek se kevesebbek! De a véleményem az változni nem fog:) Legalább valaki egyet ért velem:)
2013. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozva az előzőekhez: épp nemrég hallottam egy rendőrtől ilyen esetről. A nő verte a férjét, aki egyrészt nem akart, meg nem is bírt visszaütni. Végül a 140 kg-s "törékeny" asszonyka halálra verte a férjét...


Egyébként én alapesetben elfogadhatatlannak tartom mindkét fél részéről az erőszakot! Ha egy nő elvárja, hogy őt ne üssék meg, akkor bármennyire is felhúzza magát, akkor ő se merjen a férjére/párjára kezet emelni, mondván, az úgysem mer visszaütni, ha mégis: gerinctelen patkány.


Egyébként meg van az a szituáció, amikor megérdemli bárki, és jogos is! Volt itt egy férfi kérdező még régebben, aki bevallottan lekevert egy pofont a feleségének. Hogy miért? Idegbeteg nőcike a földre lökte a kisgyereküket, és rugdalni kezdte. Azt hiszem, ilyen esetben a legkevesebb volt, amit kapott a férjétől. (Bár voltak itt szép számmal, akik szidták a férfit emiatt!)

2013. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Srapnel ***** válasza:
Azért némely nő igazán idegesítő tud lenni. Ebben az esetben a megütés persze nem elfogadható, max. megérthető.
2013. aug. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!