Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehetne ezt valahogy...

Meg lehetne ezt valahogy beszélni a szülőkkel?

Figyelt kérdés

A szülők már nagyon vágynak unokára. Ez még nem lenne baj, de lassan már betegesnek mondanám, amit művelnek. Az én szüleim összekunyeráltak mindenféle játékot ismerősöktől. Pár hete szereztek valahonnan egy rácsos heverőt, és egy babahordozót. Mindkettő olyan állapotban van, hogy szerintem az utcáról szerezték.

Anyósom több zsáknyi babaruhát hordott össze. Délutánonként azokat mossa, vasalja. Ha megyünk hozzá úgy néz ki a lakás, mintha legalább nyolcas ikreket nevelne.

Már nem lehet semmiről beszélni velük, csak erről. Hogy hívjuk majd a babát, hova jár iskolába, hol kereszteljük meg.

Nagyon unjuk már. 26 éves vagyok, még bőven van időm. Ráadásul lassan fél éve próbálkozunk, csak sehogy sem akar összejönni a baba. Ezt nem mondtuk el nekik, mert úgy érezzük, ez a saját magánügyünk.

Nem tudom, mi ütött beléjük, de már kezd nagyon elegem lenni. Annyira bele vannak bolondulva az unokába, hogy felmerült bennem, hogy nem is akarok gyereket.


Azt még hozzá kell tennem, hogy az örömszülők az esküvőnkön összevesztek, azóta nem hajlandóak egymással beszélni, sem találkozni, pedig az már jópár éve történt.


Lecsillapodnak valaha, vagy csak még rosszabb lesz, ha esetleg bejelentjük, hogy babát várok?

Hogyan lehetne ezt megbeszélni velük, hogy ne legyen belőle sértődés?


2013. aug. 9. 17:10
 1/3 anonim válasza:
szerintem egy kisbaba biztosan kibékítené az örömszülőket :) mennyetek el egy nőgyógyászhoz, biztos megmondja h mi lehet a gond. sok sikert kívánok :)
2013. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lexa99 :) válasza:
Nyiltan és magabiztosan tájékoztatni kell a nagyszülőket, hogy a baba projekt meglesz csak most egy kicsit késik. Ha ezt elmondjátok nekik akkor talán belenyugszanak, hogy lesz unoka csak nem most. Mindemellet a te kétségeid afelől, hogy nem is biztos, hogy akarsz gyereket nem mondanám jó ötletnek, mert a gyerek olyan dolog az életben ,hogyha nincs örök életedre bánni fogod, hogy nem volt!
2013. aug. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Álljatok mindketten a sarkatokra, és világosítsátok fel, hogy a ti életetek nem az övéké. Ha bejelented nekik akkor még hülyébbek lesznek, és amikor majd megszületik, ÁLLANDÓAN a nyakadon fognak ülni. Szüntesd meg azonnal ezt a bagázst, ha nm akarsz beleőrülni.
2013. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!