Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyan embert, aki...

Ismertek olyan embert, aki 4-5 evesen meg nem tudott beszelni?

Figyelt kérdés

Vegul megtanult beszelni vagy nem?

Milyen ember lett?


2013. aug. 6. 10:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Unokaöcsém majd 5 évig beszélni csak értelmetlen szavakat beszélt,mutogatott,vitték logopédushoz is,de kb 5 értelmetlen szónál többre nem birta rá.

Aig nem beszélt,nem akarták oviba adni.

Aztán csak beadták majd 5 évesen,kb 2 hónap alatt elkezdett értelmesen,folyékonyan beszélni a gyerekek hatására.

Lassan felnőtt férfi,egyetemista,azóta se áll be a szája.

2013. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Einstein
2013. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Hát én nem tudtam 4 éves koromig beszélni csak ugy mint egy új született baba ...... és most egy kedves ember vagyok szerintem
2013. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

szerintem a közösség ilyenkor jót tesz a gyereknek, hiszen rájön magától, h ahhoz, h értsék, kénytelen megszólalni.

nem ismerek ilyen gyereket, de úgy tudom, ha ennyi idősen nem beszél, akkor el szokták vinni hallásvizsgálatra hogy kiderítsék az okát.

2013. aug. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik unoka tesóm is így volt. Elvitték orvoshoz , ahol megállapították hogy nincs semmi baja, ért mindent. Annyit mondtak a szülőnek hogy ne rakjanak neki oda mindent, hanem mondják neki hogy mutogatásból ők nem értenek. A gyerek meg megelégelte, és kénytelen volt megszólalni.

Ugyanolyan ember lett mint bárki.

2013. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Az egyik barátnőm 4 éves koráig egyáltalán nem beszélt. Aztán egyik napról a másikra elkezdett mondatokban folyékonyan beszélni.

Azt mondta az orvos, hogy előbb megtanulta a nyelvet, és csak aztán kezdett beszélni.

2013. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
33%
Figyelj en lassan 17 eves vagyok. 10 eves koromba kezdtem el beszelni. Ha megakar ertelmesen beszelni az ember akkor semmi sem lehetetlen. Csak akarat ero kell. En is mar tokelyen tudok beszelni. Neha vannak kis gondok de ezt sokan nem zavarjak ha elmondod az okat. Telefonrol kuldve.
2013. aug. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%
Igen, Albert Einstein, és Einstein lett belőle.
2013. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Baba született székelyéknél. Pár év eltelik, a gyerek szépen halad: jár, mosolyog, játszik. Egyetlen baj, hogy beszélnie is kellene már, de az csak nem szólal meg. Betölti a hat éves kort, de semmi.

Aggódnak a szülők, orvoshoz is viszik. Az mindent rendben talál, a némaság oka számára is titok.

Az idő múlik, végül is a szülők beletörődnek. Ha nem beszél, hát nem beszél, csakis az ő fiacskájuk.

Valahol a gyerek 14. születésnapja körül ebédelni ül össze a család. A tányérokban gőzölög a húsleves.

Egyszer csak megszólal a gyerek:

- Sót!

Az egész család meglepődik.

- Jajj, de boldog vagyok! - szól az anyja. - Te beszélsz fiam?

- Beszélök.

- Hát az isten szerelmére, eddig mér nem mondtál semmit?

- Eddig ölég sós vót a leves.


:D

2013. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan betegségek, ami azzal járnak, hogy nem tudnak beszélni- pl az autisták egy része.

HA egészséges, előbb-utóbb rázendít. Van az a vicc: a 16 éves némának hitt fiú elé teszik a spenótot, mire az megszólal:

- Nincs benne fokhagyma!

A szülők elképedve:

-Fiunk, hát te tudsz beszélni? Hát miért nem szóltál?

- Eddig mindig volt benne!

2013. aug. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!