Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapcsolatok, házasság mi a titok?

Kapcsolatok, házasság mi a titok?

Figyelt kérdés

Egy hosszú kapcsolat/házasság mitől romolhat el annyira hogy válás lesz a vége? Szerintetek mik azok a hibák amiket elkövetünk, vagy mi a titok az "örökké" együtt kapcsolatokban?

Több év együttélés után elvileg már ismered a másikat, mégis sokszor tönkremegy a dolog miért?


2013. aug. 9. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit én gondolok, az igaz a sima együttélésre és a házasságra is. Függetlenül attól, hogy éltetek együtt vagy sem, mert x év együttélés után is lehetséges: Ahogy öregszünk, és telnek az évek, az emberek rengeteget változnak. A férfiaknak egy idő után minden mindegy :) A változásokat az emberek nagy része nehezen viseli, próbálja az okát megfejteni, így, míg az egyik a körme szakadtáig próbálja menteni a menthetőt (inkább a nőkre jellemző, pláne ha gyerek is van) vagy pedig mindketten próbálják, csak más és más időpontokban. Szerintem fontos a kommunikáció, de ami a legfontosabb: tolerancia. Ha ez nincs, úgy általában ilyenkor pattan a húr az egyik félnél, és indul a lavina.
2013. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kompromisszumképtelenség...


Persze ezen felül sok más is van, de a leggyakoribb ok a fent említett, amiből következnek a többi dolgok.. Másik ok az önzőség, amiből megint a kompromisszumképteleség következik... Azemberek nem hajlandóak meglátni a másik oldalt,csak a sajátjukét....

2013. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az a lényeg, hogy mindkét fél a végletekig ragaszkodjon a másikhoz. Úgy értem, minden döntését úgy hozza meg, hogy azzal a másikhoz ragaszkodik, nem arra, hogy mindig egy társaságban legyenek.

A legegyszerűbb példa, hogy: "Itt van egy másik nő/férfi, akinek a gondolata felizgat. Ragaszkodom a házastársamhoz, vagy sem?" Ugyanígy, viták, veszekedések, költözések, munkahelyi problémák, egészségügyi problémák... közben ragaszkodni kell ahhoz, akivel összeházasodtál, kölcsönösen. Nem tudom, ez hogyan jön létre.


Azt mondják, azok az emberek, akik házasságban nevelkedtek (tehát a szüleik nem váltak el), azt tanulják meg kiskoruk óta, hogy minden konfliktus rendezhető, ők jobban ragaszkodnak a párjukhoz. Az elvált szülők gyerekei pedig azt tanulják meg, hogy konfliktus esetén ki lehet lépni a kapcsolatból.

Szerintem az egyéni döntés fontosabb. A szüleim elváltak, mégis úgy gondolom, minden konfliktus rendezhető.

2013. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legnagyobb hiba a másik cserben hagyása, elhanyagolása, pláne amikor az segítséget kér. Az egyik legnagyobb hiba egy házasságban, amikor az egyik természetesnek veszi, hogy a párja ott van vele, így nem foglalkozik vele, kiszorítja az életéből, csak néha veszi elő. Ha nincs törődés, beszélgetés, megértés, tolerancia, tisztelet, szeretet, ott egy idő után lyuk keletkezik, ha a negatív fél nem kapcsol, vagy nem is érdekli az egész, válás lesz a vége. Sok probléma ebből gyökeredzik, szexuális téren is törést okozhat, és estig sorolhatnám.
2013. aug. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elnézést a szóismétlésekért!
2013. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legnagyobb baj, hogy az ember megpróbálja megváltoztatni a másikat. Mi magunk meg nem vagyunk tekintettel a másikra (ez oda-vissza igaz). A lényeges problémákat meg nem beszélik meg egymással.
2013. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyrészt azért mehet tönkre egy kapcsolat, mert az ember idővel változik, ahogy már írták is előttem.

Másrészt a kapcsolat megromlásához vezethet egy új élethelyzet, mint pl. a gyerek születése, mert ugye előtte a párnak még nem volt tapasztalata, hogy ki hogyan gondolkodik a gyerekneveléssel kapcsolatban. Vagy pl. hosszabb munkanélküliség. A fél belefásul a semmittevésbe, a pénztelenségbe, a vegetálásba, igénytelenné válik, nem ad már magára.

Egy új társaságba csöppenés is megronthatja a kapcsolatot. Pl. egy új munkahely, új munkatársakkal, akikből haverok válnak. A fél új szokásokat vehet fel. Pl. elkezd eljárni szórakozni esténként a munkatársakkal, egy-egy italra beül. Előtte is lehet, hogy lett volna rá igénye, de nem volt kivel, nem volt lehetősége, és nem is érezte a hiányát.


Tehát szerintem a változás hozhatja a kapcsolat romlását.

2013. aug. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!