Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gond, ha egy szülő túl laza?

Gond, ha egy szülő túl laza?

Figyelt kérdés

Barátnőm szerint anyukám túl laza. De nem értem, hol itt a probléma? Az, hogy nem lóg folyton a nyakamon, és nem faggatózik? Hogy hagyja, hogy önállóan oldjam meg a dolgaimat? Csak akkor ad tanácsot, ha én fordulok hozzá, és nem szól bele mindenbe?

(Azért azt megjegyzem, ő sokszor panaszkodik az anyukájára, én viszont ritkán veszekszem anyukámmal.)


2009. okt. 26. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát,attól függ,hol laza.Ha a tanulásban,akkor az baj.Ha a házimunkában,az még jó.Szerintem kell egy kis lazaság,hogy a gyerek is örüljön hogy otthon lehet,és a szülő is.Szerintem anyud teljesen rendben van ;)
2009. okt. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

szerintem a túl laza se feltétlen jó. és azsem mindig jó, ha az anya mindig hagyja h a gyerek saját maga oldja meg a problémáit. a gyerek néha egyedül érezheti ettől magát. és lehetséges azis h túl hamar felnő, ha az anya nemfoglalkozik vele.

nemaztmondom h egy anya lógjon folyton a gyermeke nyakán, de zért azis túlzás, hogy kb nemis érdekli, csakha a gyerek jön vmi kérdéssel. a 2 közt kéne lennie

2009. okt. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Relatív dolog az, hogy TÚL laza. Ha ez abszolút mértékben mérhető lenne, a TÚL nagy lazaság gond, igen. De az, hogy a Te anyukád túlzásba viszi-e a lazaságot, azt nehéz megállapítani. Egy nagyon szigorú szülőhöz képest egy "normál" :) lehet nagyon laza, de egy túl lazához képest szigorú. Szóval nehezet kérdeztél, nagyon szubjektív, különösen, hogy nem nagyon fejtetted ki. Az viszont biztos, hogy nagyon jó, ha jó a viszonyotok és ezt te is becsüld meg, tegyél meg mindent, hogy ez így is maradjon. :)
2009. okt. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor gond, ha a lazaság egyenlő a kaksizok ráddal. Érted? Szóval ha egyáltalán nincs foglalkozva a gyerekkel, nincs odafigyelve rá, hogy az iskolában hogy állja meg a helyét, hogyan viselkedik (rossz társaság, drog. cigi, pia...stb). Amúgy nincs gond azzal ha egy szülő hagyja érvényesülni a gyereket és hagyja, hogy hozzon önálló döntéseket, de szerintem jó ha egy szülő felvázolja, hogy -gyerekem ha ezt csinálod... ez lesz, ha ezt... akkor meg ez.- !
2009. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem büntet meg, nem tilt el semmitől ha rossz jegyet kapok. Magamnak tanulok, nem neki. Nekem érdekem, hogy jobb legyen az érettségim, jobb helyre vegyenek fel.

Takarításban sem laza. Esetleg annyira, hogy este 10kor nem áll neki takarítani, hanem csak reggel. Sok mindent megenged, de ennek meg van az előnye. Megbeszélünk mindent amiről úgy érzem rá is tartozik. Nincs titkom előtte, és szerintem ez a normális.

2009. okt. 26. 12:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, hogy miben laza a szulo. Ha te ugy erzed, hogy igy jo, ahogy nalatok van, ne foglalkozzal senkivel! A te anyukad ilyen, az ove meg mas. Ez van. Tudod, elni es elni hagyni! Ne is agyalj ilyen felesleges dolgokon!
2009. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul vagy nevelve? Drogozol, iszol, 14 évesen végig duxott a fél iskola, 15 évesen terhes vagy? Ha nem akkor te egy nagyon jól lettél felnevelve, gratulálok anyukádnak :).

Nem gond hogy laza, az lenne a gond ha nem foglakozna veled és hagyna elkallodni.

2009. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, 19 éves vagyok, nemsokára érettségi, jól tanulok, stabil kapcsolatom van, szüleimmel is jól kijövök.
2009. okt. 26. 13:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyerekfüggő. Valaki a legszigorúbb szülő melett is megtalálja a módját, hogy jól szétcsapja magát - sőt, nagyon szigorú korlátozás esetén még jobban ezen van! - valaki meg a leglazább szülő mellett is teljesen józan döntéseket hoz. Szerintem jobb, ha a szülő a bizalomra, és nem a tekintélyre épít.
2009. okt. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, kimondtad azt amire vártam. :) Teljesen igazad van.
2009. okt. 26. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!