Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek még megmenthető...

Szerintetek még megmenthető ez a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Teljesen elkeseredtem, családi és baráti körömnek meg van a véleménye, én mégis kíváncsi lennék külső szemlélők véleményére is.

5 és fél éve kezdődött a kapcsolatunk a párommal, mindent elsöprő szerelemként. Én akkor váltam a férjemtől, nemcsak szerelmet, támaszt is nyújtott. Összeköltözni sokáig nem tudtunk. Két gyermekem van, miattuk is várni akartam. Ő akkor még egyetemre járt, elég későn kezdte az egyetemet nappali tagozaton. Munkát közel egy évig nem talált, akkor már éreztem, hogy több a vita, mint kellene. 1 éve dolgozik, azóta élünk együtt. Tudtam, hogy sokat ül számítógép előtt, szerepjátszik online a barátaival, internetes játékokkal egyedül is, de ezzel csak azután szembesültem, miután összeköltöztünk. Egyre több volt a vita, egyre kevesebb a kommunikáció, ő pedig állítása szerint a viták elől is a maga kis virtuális világába menekült. Hétköznap 17.00 órakor hazaért, vacsorázott, váltottunk pár szót, leginkább az állandó munkahelyi problémáiról, és leült játszani, majd ottfelejtette magát. Szombaton 10-15 óráig szerepjáték a haverokkal, majd játék önállóan. Időnként felkelt, velem is akart lenni, de én meg már besértődtem, hogy napokig felém sem nézett. Azt sem tudja, hogy mi történik a családban, csak éljük az életünket a háta mögött. Fején a fülhallgató, történhet bármi. Azt mondta, bármikor szólhatok, ha közös programot akarok, vagy hogy segítsen a házimunkában, csak szóljak, és jön. Én megmakacsoltam magam, miért kell nekem mindenért könyörögni, még azért is szóljak, hogy legyen velem? Ennél azt gondolom, többet érdemlek. Azt vettem észre, hogy az utóbbi hónapokban mindenbe belekötök, amit mond vagy tesz. Pénteken úgy alakult, hogy egy veszekedés után megkértem, csomagoljon és menjen haza az anyjához. Kérlelt, fogadkozott, szerinte elhamarkodtam. Azt mondta, élete legnagyobb szerelme vagyok, adjunk még egy esélyt a kapcsolatnak. Most, hogy 2 napja elment, lelkileg padlóra kerültem, nem találom a helyem. Iszonyú kudarcnak élem meg a történteket. Természetesen beszélünk telefonon, és tudom, összetört a lelke. Rádöbbent a hibákra, amiket elkövetett és azt kérte, hadd jöjjön vissza hozzám a gépe nélkül. Mert én vagyok a legfontosabb. Én viszont félek, hogy újból kezdődnek a játszmák, a viták, és ennek már nem akarom kitenni a családot. Tényleg sikerülhet egy kis szünet után új alapokról felépíteni egy kapcsolatot? Szomorú vagyok, csalódott, elkeseredett...


2013. aug. 4. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megmenthető: ő jóval kevesebbet játszik, több időt tölt veled, te meg nem sértődsz meg, ha éppen akkor játszik, amikor valamit akarsz, hanem szólsz neki. Ez a hobbija, nem kell megtiltani neki, csak ne szaladjon el a ló vele, nemcsak játékból áll az élet.
2013. aug. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Ha év alatt nem változott, akkor nem tudom fog e. Te tudod, hogy megér e neked ez az egész még egy próbát és nem az lesz, hogy pár napig (hétig) nem fog gépezni, majd újra kezdődik minden elölről.
2013. aug. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Valamit nem értek. Gyerek létére összejött egy 2 gyerekes nővel? Ez hülye?!
2013. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem hagyd még egy pár napig hogy igazán rádöbbenjen hogy te vagy neki a fontosabb, hiányzol neki és ne csak hirtelen ígérgessen és utána folytatódjon minden úgy mint eddig. szerintem megmenthető, te látod hogy szeret-e téged annyira hogy képes legyen változni.
2013. aug. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, még a gyerekes-t is, hiszen tényleg eléggé gyerekes a felfogása.
2013. aug. 4. 17:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2013. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én 39, a párom 36.
2013. aug. 4. 17:23
 8/10 anonim ***** válasza:
A te korodat kb. ennyire saccoltam, a párodét meg 10-zel kevesebbnek. Egy 36 éves már nem fog változni!
2013. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ez általánosítás mert nagyrészt így van, de ha valaki nagyon eltökélt és nagyon szeret valakit szinte bármire képes:D
2013. aug. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MRC31 ***** válasza:
100%
Megmenthető. Ha akarjátok. Neki hobbija a gépezés ami nem is lenne gond, csak ha túlzásba viszi. Másoknak meg más hobbija van pl. paintball vagy kártya haverokkal ami szintén játék, kikapcsolódás. De lehet akár nem játék is pl. sörözés, egy a lényeg, tudni a mértéket. A netes szerepjátékok viszont úgy vannak felépítve, hogy odakössék az arra fogékonyt, mondjuk nem csak a szerepjáték kategóriában, van böngészősben is ami olyan versenyt diktál, hogy az érvényesüléshez komoly idő és/vagy pénz szükséges ami párkapcsolatban erősen romboló lehet.
2013. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!