Házassági szerződés?
két éve házasodtunk
most akarja aláiratni velem a pairt hogy a házához kocsijához semmi közöm volt ügyvédnél eddig cirka 4 millát kellene neki leperkálnia ha lelépnék elválnék töle
arra kért irjam alá hogy a házbol kocsibol egy kanyi fillért nem kérem ingoságok uöme elvihető vagy kifizeti ha arra kerülne sor
ö vette anno a házat saját tulajdon kocsija ugyszintén
hitel van rá felvéve
házat teljes egészébe akkor még bnem voltunk házasok csak élettársak átalakitottuk
most hogyminden kész most akarja aláiratni velem
kedves nem?
nem megyünk szét nem válubk de ezt rögziteni akarja
Nekem semmi bajom a házassági szerződéssel, de ezt azért az ügyvéd és a házasság előtt szokták megbeszélni, nem? Szóval nekem az jutna eszembe, hogy én lehet hogy nem akarok válni, de ő esetleg igen. Szerintem jogos a sértődés.
Én "kedvességre" "kedvességgel" válaszolnék:
Elmennék én is a saját ügyvédemhez átnézetni, szükség szerint átíratni a szerződést és csak utána írnám alá. Plusz a közös kasszába annyival kevesebbet tennék havonta, amennyi a kocsi törlesztője, elvégre az tőlem független, nekem semmi közöm hozzá. Plusz vegyen fel bejárónőt, mert te tovább nem takarítod ingyen más házát. Pont.
Neked kerestem!
A legfontosabb jogi fogalmak és szabályok:
A legfontosabb kérdések egyike, hogy mi számíthat különvagyonnak:
- azok a vagyontárgyak, amik már egyértelműen megvoltak a házasság előtt: ez a felek különvagyona
- az ennek az értékén szerzett vagyon (pl. egyik fél vagyonának értékesítéséből szerzett összegen vásárolt további vagyon), szintén a külön vagyon alapját képzi
- amit a házasság során kapott tárgyak, amit egyértelműen csak az egyik fél kapott, itt elég meghatározó, hogy kitől kapták. Pl.: édesanya vásárolt fiának egy horgászfelszerelést.
- örökölt vagyon, amit csak az egyik fél örökölt
- személyes használati tárgyak. Pl.: férfi borotva
Másik fontos fogalom a szerzeményi vagyon, amit közösen szereztek a házasság alatt.
- Az egyik legnagyobb tévhit, hogy a párok fizetés mértéke szerint szeretnék szétosztani a szerzett vagyont. Itt fontos tudni, hogy bármennyi volt a két fél jövedelme, a közösen szerzett vagyok fele-fele arányban lesz tulajdonukhoz. Itt lehet fontos, hogy a házassági vagyonjogi szerződés megkötésekor, miben térhetünk el a törvénytől.
- Bizonyos ingóságok meghatározott együttélés során közös vagyonná alakulhatnak.
Mik azok a helyzetek, amiben a szakemberek mindenképp ajánlják a házassági vagyonjogi szerződést (köznyelvben házassági szerződést)?
A szerződés esetébe nem a különvagyon szétválasztása a lényeg, hanem a házasságban szerzett vagyon későbbi sorsa!
- Ha pl. az egyik fél magas felelősséggel járó tevékenységet végez, akkor probléma esetén a közös vagyonnal felel. A házassági szerződésben szétválasztottak szerint ezt megakadályozhatjuk.
- Halálozás esetén a hagyatéki vagyon állagának megállapításakor fel lehet használni a szerződést, hogy melyik tartozik az elhunyt fél vagyonához.
- Érdemes a kapcsolatból származó gyerekek tartásáról rendelkezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!