Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valakinek bejött ez a "próbálj...

Valakinek bejött ez a "próbálj vele beszélni" taktika?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor olvasom itt az oldalon tanácsként, hogy hát beszélj vele, nagyon különböző helyzetekben. Minden helyzetben éredek a kérdés, de főleg az olyanokban, ahol pl. a családtag ellene fordult stb.
2009. okt. 22. 22:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
13.04 vagyok. Hát amit írtam, hogy ahhoz, hogy meg tudd beszélni a problémát, ahhoz kell az, hogy mindkét fél intelligensen álljon hozzá, tehát meghallgassa, magába szálljon, ne pedig rögtön vagdalkozzon és veszekedjen. Nyilván Neked is vannak hibáid és nyilván az a jó, ha a partner megmondja, de akkor építő jellegű egy beszélgetés, ha mindketten változtatnak a rossz tulajdonságaikon. De legalábbis próbálkoznak....
2009. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Ezt a veszekedés elleni pirulát valaki mindenhova belinkeli - hát én beleolvasgattam, legdurvább az az esőben megváratós példa. Egy zombi esetleg meg tudja csinálni, hogy úgy reagál, de egy embertől ez aligha várható el.


Kérdező, én tulajdonképpen egyetértek Veled, korábbi kapcsolatomban nekem is csak részben segített a "beszélgetés". De akkor is azt mondom, hogy ha meg sem próbáljuk, még rosszabb - akkor, mint egyik előző írta, akár hibás feltételezésekből is kiindulhatunk.

2009. okt. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

13:13-as!

Persze, nyilvánvaló, hogy nekem is vannak hibáim, és kell az építő kritika, illetve fontos az is, hogy ne csak én mondjam el, hogy mi a baj, hanem a másik is, hogy mit tart rossznak a viselkedésemben/bennem, de az a baj, hogy van aki leragad ennél. Szóval nem képes értelmesen kommunikálni, csak azt hajtogatja, hogy de hát te is stb... Azért pedig semmit nem hajlandó tenni, hogy a gond megoldódjon, még beszélni sem róla, hogy mit változtatna akár magán, akár a szokásainkon, akár bennem, csak az, hogy te te te mit rontasz el. Nem tudom, mennyire sikerült érthetően leírnom.

Illetve nagyon sokszor találkozom az "én ilyen vagyok" hozzáállással. Pl. kérek valakit, hogy legyen egy kicsit udvariasabb, és akkor rá a válasz, hogy bocs, ilyen vagyok. Hát kösz.

2009. okt. 26. 16:47
 24/30 anonim ***** válasza:
13.13 vagyok. Igen, érthető, ahogy leírod, annál is inkább mert az én volt férjem volt hasonló. Mindig úgy csavarta a vitánál, hogy még én érezzem szarul magam, hogy te, te, te.... A végén pedig már úgy, hogy én ilyen vagyok és kész. És nem működik a házasságunk, váljunk el és kész..... Persze, azért tenni is kellene. Igen, az ilyen emberrel sajnos nem működik a megbeszélem taktika. Mondjuk én nem bánom, hogy elváltunk, mert azóta újra férjhez mentem és most is vannak viták (hol nincsenek?), de mindent meg tudunk beszélni és bocsánatot is tudunk kérni a másiktól, ha mi voltunk az igazságtalanok.
2009. okt. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Gratulálok 13:13-as:) Sajnos vannak emberek, akik úgylátszik képtelenek az értelmes beszélgetésre.:) Szerencséd van, hogy a férjed nem ilyen:)

De amúgy kezdem sejteni, hogy ahol a pároknál az egymás közti kommunikáció rendben van, ott igazából olyan egetrengető problémák nincsenek is, hiszen mielőtt elfajulna a dolog megbeszélik. Ennek így kéne lennie mindenhol. És nem fordítva, hogy ha már sehogy nem megy, akkor a beszéd. Szomorú ez sajnos:(

2009. okt. 27. 15:29
 26/30 anonim ***** válasza:

Bejött, de csak akkor, amikor nem úgy álltam hozzá, hogy "mostantól ez meg az másképp lesz, mert én úgy akarom, és a megoldás csak az lehet, ha te megváltozol".

Ennyi.

Kompromisszumokat kell kötni.

2009. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Nagy igazság van abban, amit mondtál.

Egy beszélgetéstől felesleges azt várni, hogy majd minden pontosan úgy fog alakulni, ahogy a mesékben, hogy nekünk tökéletes legyen, hiszen a másiknak is van akarata, van amit nem szeretne/szeretne, nem csak rólunk szól.

Tehát levonhatjuk a következtetést, hogy a beszélgetéssel jó esetben érhetünk el változást, de nekünk is kompromisszumokat kell kötnünk.

2009. okt. 27. 16:35
 28/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, a kommentedben teljesen igazad van az egymás hibáztatásával kapcsolatban. Ott van a kód a "veszekedés elleni"-hez, abban is pont erről van szó, vagyis az egyik párbeszédben. A többi párbeszédek is könnyen érthetők és használhatók.
2009. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
13.13-as vagyok. Problémák mindenhol vannak, nálunk is. Mi is vitatkozunk és bizony vannak rossz napjaink, amikor csak sírni tudnék. Szerencsére ezek ritkák! :) Mindenkinek vannak hibái. Nagyon kemény dolog életben tartani egy házasságot, szerelmet még akkor is, ha őszinte szereteten alapul!
2009. okt. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Ez így van, és mindkét félnek akarnia kell, máshogy nem megy.
2009. okt. 28. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!