Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valakinek bejött ez a "próbálj...

Valakinek bejött ez a "próbálj vele beszélni" taktika?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor olvasom itt az oldalon tanácsként, hogy hát beszélj vele, nagyon különböző helyzetekben. Minden helyzetben éredek a kérdés, de főleg az olyanokban, ahol pl. a családtag ellene fordult stb.
2009. okt. 22. 22:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem szokott bejönni. Beszélek vele, ümmögnek egyet kettőt, úgy tűnik mintha felfogták volna amit mondok, de aztán minden megy tovább, pont úgy mint korábban.
2009. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbáltam, volt, amikor sikerült (de azt nem tanácsra próbáltam meg, hanem láttam reményt arra, hogy sikerülhet), de volt, amikor hiába próbáltam, mint ha a falnak beszéltem volna.


Engem az bosszant, hogy ha valaki leírja a problémájánál, hogy ő megpróbálta megbeszélni, és ennek ellenére is azt tanácsolják. :-)

2009. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy van, aki nem ezt próbálja először.
2009. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt már más is kérdezte... Röviden szólva, miért, most mit mondjunk? Ha azt tanácsoljuk valakinek, hogy szakítson, váljon el, akkor is jön a kritika, hogy nem vagyunk elég konstruktívak. Azt meg már csak nem mondjuk, hogy üvöltse le, üsse agyon, mert az még kevésbé konstruktív. Ha a beszélgetés kilőve, akkor meg csak az marad, hogy a kérdező tűrjön, ami meg megint nem jó. Méiscsak legjobb megkísérelni higadt kommunikációval megoldani a problémát, nem?


Tény, hogy a beszélgetés akkor működik, ha:

1. a kezdeményező kellőképpen határozott - nem üvölt, de nem is hagyja magát azzal lerázni, hogy "jó oké" vagy "hagyjál már" vagy "ez nem is így van" vagy más ilyesmi szöveggel, hanem addig nem hagyja a másikat, míg oda nem figyel rá.

2. ha a másik fél nem úgy reagál, hogy ez nem szabadna, hogy a párjának probléma legyen ("de hülye vagy, hogy ezen fennakadsz" stb.) hanem felfogja, hogy ez a párjának probléma, és innentől fogva ő is megoldandó problémaként kezeli. Ha ez nem történik meg, akkor valószínűleg nincs meg a párja iránti tisztelet, szeretet. Ha a másiknak valami rosszul esik, akkor nem azt válaszoljuk, hogy "de hülye vagy, hogy ez rosszul esett" hanem azzal kezdjük, hogy "ne haragudj, nem akartalak megbántani, nem így gondoltam, hanem stb." és megbeszéljük.

2009. okt. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Néha bejön. De nem mindíg.
2009. okt. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
19%
Nem. Ezt csak az itteni papolók meg álszentek mondják. Igazából ők se próbálnák azt meg.
2009. okt. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor jöhte be, ha

1. mindkét fél elég értelmes ahhoz, hogy ne veszekedés legyen belöle

2. ha már lenyugodtak az összeveszés után -azonnal SEMMI esély sincs

3. ha nem az alaphozzáállás az, amit változtatni kellene

4. ha mindketten meg akarják a próblémát oldani

5. ha meg tudják oldani, hogy CSAK ketten legyenek ott a beszélgetéskor, ne szóhasson bele senki más

6. ha a probléma nem egy nagyon régi gond, mert 5-10 év után már lehetetlen, hogy valami változzon.

2009. okt. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez emberfüggő.

Nálunk bejön, lehet másnál nem.

Ez nem álszentség, van ahol ellehet beszélgetni a másik féllel, ha van valami gond.

2009. okt. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsonak, ember fuggo.

Mi is mindent meg tudunk beszelni a parommal, az ex-szel nem jutottam dulore, haba mondtam en akarmit, hat szakitas lett.

2009. okt. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

23:31-as!

Én nem azt kérdeztem, hogy mért tanácsoljátok ezt, vagy hogy tanácsoljatok mást. Nem mondtam, hogy rossz tanács lenne.

Pusztán a kérdés arra irányult-e, hogy ha valóban "ennyire egyszerű" a problémák megoldása, hogy beszélj vele, akkor mért vannak még problémák a kapcsolatokban.


Az én véleményem egyébként az, hogy ritkán segíthet. Az ok, amiért ezt gondolom, hogy ha valaki bármilyen tettel vagy szóval a szeretteit bántja, rossz helyzetbe hozza és hosszabb idő után sem kap észbe, az nem igazán szeretheti őket, nem igazán lehet fontos neki, hogy a szerettei mit akarnak, vagy mi rossz nekik stb. Arról nem is beszélve, hogy valószínüleg egy olyan dolgot kevesen hagynak szó nélkül, ami már annyire bántja őket, hogy egy közösségi oldalon kérdezzenek róla.


Köszönöm a válaszokat, várom a továbbiakat!:)

2009. okt. 23. 09:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!