Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valakinek bejött ez a "próbálj...

Valakinek bejött ez a "próbálj vele beszélni" taktika?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor olvasom itt az oldalon tanácsként, hogy hát beszélj vele, nagyon különböző helyzetekben. Minden helyzetben éredek a kérdés, de főleg az olyanokban, ahol pl. a családtag ellene fordult stb.
2009. okt. 22. 22:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenttől függ,hogy bejön-e vagy sem.

Mondjuk egy kamasz gyermeknek,aki itt írogat,hogy utálnak a szüleim,mert:nem discozhatok hajnalig,nem alhatok a pasimnál 15 évesen,ki kell takarítani a szobámat stb,annak érdemes leülni a szüleivel és megbeszélni a dolgokat,mégha nem is "működik "és továbbra sem tehet amit akar,viszont talán rájön,hogy nem azért mert nem szereteik.

Sok barátság is szétmegy a kérjen a másik elöbb bocsánatot-on.Ebben a helyzetben is érdemes.

Aztán sokan írnak olyan anyósról,aki kedves ,aranyos,csak egy dologban nem egyeznek.

Persze ahol házastársi brutalitás,szülői terror stb van,ott nem beszélgetni kell.

2009. okt. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

én elég domináns női személyiség vagyok. Nálam a beszélj vele taktika mindig bejön, ugyanis ha családtaggal kerülök konfliktusba, ha párommal, akárkivel igen határozottan tudok kommunikálni, ez nem azt jelenti hogy csúnyán, vagy üvöltözve, hanem tényleg határozottan kész érvekkel, tényekkel. Sajnos egyik családtagommal nem túl jó a viszonyom, ellenem van, alámtesz, satöbbi, de tudja, hogy merre hány méter van, mert én sosem hagytam magam.

Szerintem a próbálj meg vele beszélni taktika ott kezdődik helyesen, mikor a kommunikálni akaró fél eléggé elszánt egy verbális "csatához", és nem hagyja magát kiáll maga mellett. Aki csak nyünyög, meg suttogva beszél, meg csak kérdezget, hogy mi bajod, mondd el, engem ez zavar, meg hozzuk rendbe, semmire nem fog menni.

Oda kell állni és megkérdezni, "na meséld el mi bajod van, vagy ha nem vagy képes erre, akkor fejezd be ezt a viselkedést, mert nem vagyok rá kiváncsi, és amennyiben nem mondod el és ugyanígy fogsz viselkedni lépéseket fogok tenni." Azért itt mindjárt elkezd a másik filózni, hogy mi történt?! és tényleg lépéseket kell tenni, mert ha nem elég következetesen tesszük ezt, ez a mondat is ugyanolyan lesz , mint a többi. A legnagyobb baj ott van, hogy hagyják magukat egy csomóan, én nem azt mondom legyen mindenki domináns személy, de hogy valaki csendben álladóan mindent lenyeljen...

2009. okt. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
nekem minden esetben segített az ha leültünk beszélni. sajnos az a tapasztalatom ( én is ilyen vagyok) hogy az emberek tényleg nem nagyon ülnek le beszélni,néha olyan nehéz kimondani a dolgokat. inkább forronganak, meg agyalnak, hogy a másik biztos ezért vagy azért csinálta ezt ahelyett hogy rákérdeznének. Mert sokszor az ember hajlamos csak feltételezni és abból lehetnek félreértések, meg viták. na persze azért ehhez tényleg két értelmes ember kell.
2009. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve megbeszélek mindent mindenkivel. Nem is kell odáig eljussak, hogy más beszél rá erre a lépésre. Egy kapcsolatnak vége ha beszélni se mernek, akarnak.
2009. okt. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem inkább meglep,hogy sokszor olyan kérdéseket tesznek itt fel amire én széttárom a két kezem:honnan tudjam? nem tartom magamat szentfazéknak,de most őszintén,szerintem az elég nagy baj ha az ember a férjével/prájával/ rokonaival nem tud beszélgetni sem.
2009. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni nehéz, mint tudjuk. Megbeszélni még nehezebb. Hiába beszélünk, alapjaiban nem lehet kifordítani a másik embert magából. Át kell gondolni, mit várhatunk el a másiktól. Mit képes megtenni, vagy miről képes lemondani. Olyat hiába kérünk, akárhányszor is beszélünk, amire ő nem képes. Egyéb taktikák még alább a linkben..
2009. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
51%
2009. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Ez ember- és szituációfüggő. De akik válaszolunk itt a kérdésekre, egy-egy mondatból nem tudjuk leszűrni, hogy a másik fél milyen ember, mennyire lehet vele beszélni. Sajnos sokszor nem lehet a másik féllel elbeszélgetni, mert sokszor mindenki a saját "igazát" fújja és többnyire veszekedés lesz belőle. Okosan kellene beszélgetni és vitatkozni, de ha csak az egyik fél a partner ebben, akkor nem lehet. Viszont alapvető gond az emberek között szerintem, hogy ha bármi gond van, nem beszélik meg. Sőt kombinálnak és félreértenek dolgokat, mert nem beszélik meg. Hát szerintem ezek miatt adják sokszor a "próbálj vele beszélni" tanácsot.
2009. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

- Nem működik a gépem.

-Próbáld meg bekapcsolni.

2009. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Felmerült bennem még egy gondolat.

Ezt sajnos a saját kapcsolataimból merítettem.

Nálam sokszor előfordult, hogy amikor elszántam magam, hogy na én most márpedig ezt megbeszélem vele, mert zavar/nem jó, akkor mindig azt tapasztaltam, hogy addig okéé, szép és jó, hogy odamegyek, hogy beszéljük meg, én problémának látom stb. De akkor az aktuális "beszélgetőpartner" mindig elkezdte mondogatni, hogy "de hát te is tehetsz róla", vagy "de neked is vannak hibáid". Szóval végülis nem is egy probléma megbeszélése lett a dologból, hanem a másik hibáztatása. Pedig ilyen beszélgetéseknél pont az lenne a lényeg, hogy ne csak a másikat hibáztassuk, hanem próbáljuk megoldani a dolgokat. Erről mi a véleményetek?

2009. okt. 25. 15:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!