Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársam házába költöztem,...

Élettársam házába költöztem, az utolsó örökölt 4 Millió forintomból újítottuk fel a házat. Most kértem, adjon erről egy elismervényt, de kiröhögött. Akkor nincs semmim jogilag?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 22:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
De értsd már meg, hogy az csak egy dolog, hogy ő örökölt, nem tudja bebizonyítani, hogy a házra költötte a pénzt, lehet elverte ruhákra. Ez nem bizonyít semmit. És nem a faszinak kell bebizonyítania, hogy nem vette el a pénzt, hanem a nőnek, hogy igen. Ha én megvádollak, hogy elvettél tőlem 10 millió forintot, hogy bizonyítod be, hogy nem vetted el tőlem? Ez pont fordítva történik.
2009. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ne legyél már gyerek! Ha adsz 10 milliót nekem és veszek rajta autót akkor azt be kell bizonyítanom hogy honnan van nem???
2009. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ja és ha nem veszek semmit akkor az gáz a kölcsönadónak.
2009. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Olvasgatom itt a válaszaitokat, amiket egytől-egyig nagyon köszönök, és úgy látom, hogyha nem egyezek meg az élettársammal, akkor csak jogi útra lehet lépni.


Nem túl bíztató kilátások.


Sajnos nagyon nyeregben érzi magát, és bár nem került szóba a szakításunk és ezzel együtt az én elköltözésem, csak szeretném "bebiztosítani" magam.

2009. okt. 22. 20:42
 25/25 anonim ***** válasza:

Igen,de egy kocsi kézzel fogható, míg egy házról nem biztos, hogy bebizonyítod, hogy 3 vagy 4 évvel ezelőtt festették-e újra. Nem ugyanaz a kettő.

A lényeg, hogy valóban jól látod kedves kérdező, mindentől függetlenül, ha ezt most nem tisztázod vele, egy igen bonyolult, hosszadalmas, és költséges per elébe nézel, az esetleges szakítás után.

Tegyük fel, hogy oké vagyonosodási vizsgálat, tegyük fel, hogy valahogy ( elképzelésem sincs hogyan ,de mindegy) megnyered a pert. Oké, hogy a bíróság hoz egy ítéletet, hogy vissza kell fizetnie a pénzed, de szerinted miből fogja? Max vonják a nyomon követhető fizuja x százalékát, így mire viszont látod a pénzed, az anyagi és egyéb helyzetétől függően akár 15-20 év is eltelhet. Ja és az inflációt nem követi. Ne feledd, most 4 millió nem ugyanannyit ér mint 20 év múlva. Lehet akkor már egy kilo kenyeret se veszel a törlesztőjéből. Tehát mindenképpen tenned kell valamit még most.

2009. okt. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!