Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársam házába költöztem,...

Élettársam házába költöztem, az utolsó örökölt 4 Millió forintomból újítottuk fel a házat. Most kértem, adjon erről egy elismervényt, de kiröhögött. Akkor nincs semmim jogilag?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 22:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kellett volna hivatalos elismervényt kérned,mielőtt odaadtad a pénzt .(Tanuk,ügyvéd stb hitelesítésével)Ha kiröhögött,akkor még arra is képes lehet,hogy símán letagadja és kidob a házából.
2009. okt. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Amiről van számla, azt feltétlenül tartsd meg. Persze csak akkor ér valamit, ha a te neved van rajta...
2009. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van, ha a felújításból összejött számlák a te neveden vannak kiállítva, illetve banki utalások bizonylatai megvannak. Egyébként nincsen semmid sajnos, mert nem tudod bizonyítani az igazad, és igen, ki is dobhat.
2009. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Az Ő nevére lettek kiállítva a számlák, másképp nem is lehetett volna akkor, mert nem itt laktam, amikor folyt a felújítás.
2009. okt. 21. 22:33
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Ez kellemetlen, mert ha a számlák nincsenek a neveden, vagy előtte nem kötöttetek erről szerződést, akkor nincsen semmid.


Én így jártam, hogy amikor kész lett a lakás felújítása, arra rá egy évre beadta a válókeresettett ( csak az összeg nem volt ekkora) Én meg ott álltam tehetetlenül, és azóta is albérletezek, meg eljátszom a gondolattal, hogy vagy megölöm, vagy lerombolom valahogy a lakást.

Elnézést kérek, de le kellet írnom.

2009. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%
Ugrott a pénz, törödj bele.
2009. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Már most elkezdhetsz a jogaidért harcolni, de nem sok reményed lehet, hogy az igazadat bebizonyitsd. Nem is értem, ennyire elvette az eszed az összeköltözés boldogsága? Azért próbálj meg vele egy jobb pillanatában erről beszélni és szedd össze azokat az embereket, akik tudtak a pénzed odaadásáról. És ha már ezért is harcolnod kell az élettársaddal, hagyd a fenébe és vidd a törvény elé az ügyet. Semmilyen életed nem lesz mellette.
2009. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Már megbocsássanak az előttem válaszolók, de elég rendesen félretájékoztatják a kérdezőt. Csak az nem tud érvényt szerezni négymilliós igazának, aki nem akar. Itt nem párszázezer forintról van szó, hanem egy olyan összegről, amely már látszik.

Márpedig a bizonyítási teher a másik félen van: állít valamit a kérdező, amelyet azzal tud megcáfolni az élettárs, hogy IGAZOLJA, a felújítás megkezdésekor rendelkezett ezzel az összeggel. Márpedig négymilliót nem igazán szoktak mellényzsebből kihúzni. Anyuka-apuka adhatta neki, na de akkor hol van az ajándék illetéke megfizetve, bevallva? Márpedig az nem kevés, potom egymillió forint ekkora összeg esetén. Mert ugye csak a bankbetét illetékmentes...


Tehát nem annyira veszett fejsze ez az ügy. Persze, ha a kérdező hagyja magát befolyásolni az abszolút negatív hangulatú válaszokkal, akkor valszeg soha nem fog eredményt elérni. Az, hogy valaki "beletörődik az igazságtalanságba", az nem azt jelenti, hogy nem is orvosolható az. Nem egy ilyen üggyel találkoztam már. Ki kell tartani, és végig kell csinálni.

2009. okt. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudok jogilag hozzászólni, csak eszembe jutott valami. Azt írod, hogy élettársad, tehát 1. szeret, 2. nem örökölsz töle.


Mármost, ha elöállsz neki azzal, hogy ha véletlenül történne vele valami (autóbaleset, bármi), akkor Te elveszíted a teljes örökséged, esetleg földönfutóvá válhatsz, nem látja be esetleg az elismervény szükségességét? Ha veled van, elvileg szeret, és tisztában van vele, hogy a rokonságával szemben milyen nehéz helyzetbe kerülhetnél.

2009. okt. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

0:16-os ártatlanság vélelme van Mo-on, tehát nem a pasinak kell bizonyítania, hogy ő nem vette el a pénzt, hanem kérdezőnek, hogy odaadta. Hülye példa, de ha megerőszakolnak valakit, nem az állítólagos tettes bizonyítja, hogy nem ő volt az, hanem az elszenvedő, hogy megtörtént és ő volt az. Amúgy azt se tudjuk mennyi idősek, a pasi mondhatja, hogy összespórolta, akármi.

Tényleg meg kéne próbálni mindenképpen tanúkat szerezni, és valahogy rávenni, hogy írja alá a papírt.

Ha ez nem megy, 1, személyes női vélemény , de repülő rajtban lépj ki ebből a kapcsolatból, mert több is veszhet,

2, ha ezt nem akarod, akkor jegyzőhöz besétáltok, és hivatalosan élettársi kapcsolatban lesztek, ez kb olyan jogokkal bír már,mint a házasság, pl. hitel jár rá, vagyon közösség, és többek között örökölhetsz is utána.

2009. okt. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!