Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársam házába költöztem,...

Élettársam házába költöztem, az utolsó örökölt 4 Millió forintomból újítottuk fel a házat. Most kértem, adjon erről egy elismervényt, de kiröhögött. Akkor nincs semmim jogilag?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 22:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a probléma megoldása roppant egyszerű. Erre szolgál a vagyonosodási vizsgálat az APEH-nál. Szóval, ha nem hajlandó papírt adni róla, és ki akar rakni a lakásból, akkor egészen egyszerűen vagyonosodási vizsgálatot kell kezdeményezned az Apeh-nál. Neked dokumentálva van a 4 milliód, mivel örökölted, neki viszont nincs (mivel a tied volt), ezért ha nem ismeri el, akkor eltitkolt jövedelemnek fog mutatkozni, ami viszont bírság + késedelmi pótlék, azaz cirka 8 milliót lesz kénytelen fizetni az APEH-nak. Jah, és ha a szülőkre hivatkozik, hogy tőlük kapta, akkor bizony apukát és anyukát is megvizsgálják, hogy ugyan miből is adhatták. Az eredmény ugyanaz.
2009. okt. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
40%
Ez a vagyonosodási vizsgálat csak ott sántít, hogy a kérdező mivel tudja bizonyítani, hogy nem a kaszínóba ment el a pénzt elverni? Azt írta, minden számla az élettársa nevén van.Mondhatja azt is, hogy összespórolta, vagy rokonoktól kért kölcsön. Szerinted az apeh utánanéz?? Bezony, csakis elismervénnyel szabadott volna belemenni ebbe... szerintem keressen a kérdező egy ügyvédet, aki tanácsot tud adni neki. Remélhetőleg nem a "volt-nincs" a pénze sorsa....
2009. okt. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem attól még, mert a pasi nem tudja bizonyítani, hogy rendelkezett az összeggel, attól nem lesz az sem bizonyított, hogy a kérdezőtől kapta. Kaphatta akárkitől, feketén kereshette stb. Tehát bizonyítéka nem lesz a kérdezőnek és itt ez a lényeg szerintem. Bár nem vagyok jogász, kíváncsi lennék (gondolom a kérdező is) egy jogász véleményére.
2009. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%

Azt valóban nem tudja bizonyítani, hogy nem a kaszinóban verte el a kérdező a pénzét, viszont az élettárs ha a feketén kerestem, vagy kölcsönkértem indokra hivatkozik, akkor az vagy az élettársa eltitkolt jövedelme , vagy a kölcsönadó eltitkolt jövedelme, és a bírság (apeh), jóval magasabb lesz, mint ez a 4 millió Ft. Szval 4 millió Ft után fizetendő 36%szja, 8,5 % egyéni nyugdijjárulék, 6 % egészségbizt.járulék, 1,5 % munkavállalói járulék, + a munkáltató által megfizetendő 29 % tb járulék, 11 % egészségbiztosítási járulék, 1 % munkaadói járulék , ...

Erre jön a 100 % -os mértékű bírság, valamint a késedelmi pótlék. Így már érhető? Ha azt mondja hogy feketén kereste. Ki vállalná be, hogy kölcsönadta neki. Te bevállalnád? És te miből tudtál kölcsön adni? Akkor neked volt eltitkolt jövedelmed? Gondolkozz egy kicsit...

2009. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Kettővel ezelőtti vagyok. Nem olvastam végig teljesen a hsz-eket, viszont talán onnan el lehetne indulni, ha a te bankszámládról történt azoknak a szállítói számláknak a kifizetése, amik a felújításról szóltak. És nálad megvolt a fedezet is rá. Szerintem ebben az esetben egy ügyvéd el tudna indulni.
2009. okt. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
60%

Az apeh csak papíron indít vagyonosodási eljárást magánszemélyek, sőt cégek ellen is. Hiába jelented fel a feketemunkát is, soha senki nem fogja megvizsgálni. Azt apeh találomra vizsgál.

Egyébként az egyik fél nem tudja bizonyítani, hogy elköltötte a 4 millióját. Ha kivette apránként a bankból akkor mi van? Aztán meg meg akarja duplázni az élettársa által. Nincs róla számlája. Csak azt tudja felmutatni, hogy volt 4 milliója ami most nincs.

2009. okt. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Várjál, ha jól értem még most is együttéltek? Tehát jelenleg nincs szó arról, hogy ki kell költöznöd a házából? Ha még ott laksz, és nem akar papírt írni, addig működj valamit! Nincs neki bármi olyan értékes dolga, amit elvehetsz tőle, és ha ki akar majd egyszer semmizni, akkor max. megzsarolod vele. Tudom, hogy ez nem szép, de lássuk be, az ő viselkedése sem fair.
2009. okt. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
az miért lett lepontozva, aki az igazat szólja?? Oké. Á, persze, indíts el vagyonosodásit , persze majd visszakapod a pénzed, persze bizonyíték meg számlák nélkül... Á, már megint kis hazánkban vagyunk...:D
2009. okt. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Az utolsóval nem értek egyet, mert ha az illető szerint az ő pénzéből újítottak nem pedig a levélíróéból,azt bizony illik bizonyítani.A levélíró pedig örökölte, annak meg van tanúja meg papírja a közjegyzőtől! Szóval igenis harcolni kell a pénzedért, nincs veszve semmi!
2009. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Bocs 01.36-nak szólt!
2009. okt. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!