Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El Szeretnék költözni a...

El Szeretnék költözni a gyerekekkel, megtehetem ezt?

Figyelt kérdés
Elszeretnék költözni a gyerekekkel!De sajnos még nem zárult le gyermekelhelyezés.Megtehetjük ezt?Kinek az engedélye kell,ha kell egyáltalán.Ha az apáé ö biztos még bosszúból se megy bele,pedig nem jár a gyerekekért nem is fizet semmit.Azért valami megoldás kell hogy legyen!? Kérem írjon mindenki aki jártas ebbe mert nagyon tanácstalan vagyok.Kicsit röviden írtam le a történetet de ha van kérdés szívesen válaszolok!köszönöm előre is!

2013. júl. 21. 22:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

A válás hogy áll? (ha házasok voltatok)

A gyerek mekkora?

3 év alatt mindenképpen az anyjához helyezik, a fölött csak az esetek 95%-ában.

Ahova költöznél, az normákis hely a gyereknek?

(alapdolgok csak tiszta, nem penészes, ilyesmik)

2013. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
Nem, nem teheted.(Egy jogász)
2013. júl. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem voltunk összeházasodva.most lesz a 3.per eddig környezettanulmány volt.Két fiúról van szó 10-11évesek,ök is szivesen költöznének.a ház ahova mennénk teljesen rendben van.annyi h messze van 250km re innen.de ott kaptunk nagyon jó munka ajánlatot és ház is nagyon jó lenne.(itt nagyon rosszak a lehetöségek munka szempontjából)
2013. júl. 21. 22:48
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

A jogásznak üzenem, hogy nagyon pocsék jogász lehet.

Nincs röghöz kötés, és nyugodtan el lehet költözni( főleg ha házasok sem voltak) Belföldön bárhová, ahol a gyerekek testi és szellemi fejlődésüket nem gátolja semmi. 1 kikötés van.A másik szülőt nem szabad akadályozni a láthatási jogában.

Senki nem fog évekig 1 fedél alatt élni mert a másik nem engedi költözni.

Én házas voltam, és 100 km-re költöztem el a gyerekkel mielőtt még meg lett volna a gyermek elhelyezési per.

2013. júl. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
23:19.Köszi kezdek megnyugodni.Nagyon szeretnénk költözni már a gyerekek is teljesen beleélték magukat.
2013. júl. 21. 23:23
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Én nem vagyok jogász, de költözz, - legfeljebb lesz még egy per, - nem hiszem, hogy elveszíted, de ha mégis: 2-3 év.
2013. júl. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Második akkor vagy te jogász amikor én atomtudós! Én már egy éve külön voltam a páromtól amikor gyermekelhelyezési pert inditott. Szépen le is bőgött mivel a biró két mondattal kideritette hogy mindössze a gyerektartás fáj neki.Ja én is 100km re költöztem!
2013. júl. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
igen nálunk is az van (sajnos)h képes lenne elválasztani a testvéreket egymástól.simán kiválasztotta az egyik fiut h ö kell neki,de a birónőnek is egyböl világos lett h a tartás dij miatt.
2013. júl. 21. 23:36
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

ma 23:19 vagyok


Nyugi, nem lesz semmi + per mert elköltöztél. A lényeg hogy a gyerekek iskolába (vagy oviba) járjanak rendesen, ne éhezzenek, tiszták legyenek, te képes legyél ellátni őket.. Meg az a lényeg hogy az apuka ne tudjon olyan panasszal élni, hogy tiltod a gyerekeket tőle. Nem tiltod, engeded hogy bármikor láthassa őket, és nincs az a bíró aki beléd kötne hogy miért költöztél el..

2013. júl. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
azért azt még leírnám az apáról:a bíróság is egyenlöre szóba felszolitotta h fizessen mert kell.nem fizet semmit.karácsony mikulás születésnap névnap beiskolázás:semmi!!! csak igéret.Azért azt nem hinném ha az apa semmibe nem segit,hogy még én fizessem az utaztatását.ide se jön olyan ürüggyel h nehogy már ö jöjjön!!!
2013. júl. 21. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!